Saintcrux

Saintcrux

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3
    • 27.8.2018  08:06

Ťažko niečo filmu vytknúť. Človek sa skutočne zabaví. Z jednoduchej témy vyťažili maximum.

• 31.5.2018  08:19
    Psí ostrov (2018)

Originálne animácie, suchý, bizarný miestami až čierny humor. Wes Anderson opäť ukázal ako vie jednoduchú pointu obaliť do niečoho originálného na čo sa veľmi dobré pozerá po vizuálnej stránke.

• 27.3.2018  13:38
    Ovocňáčci (TV seriál) (1991)

Tento seriál som v škôlke miloval. Každý si obľúbil iú postavu..niekto ananás niekto kaktus...a banán, ktorý vytiahol z batohu všetko možné aj nemožné je nezabudnuteľný.

• 27.3.2018  09:04

Francúzska komédia, ktorá sa s veľkým nadhľadom pozerá na život moslimskej komunity vo Francúzsku a radikalizáciu mladých mužov v mene Alaha. Ťažko niečo filmu vytknúť, človek sa skutočné veľa krát zasmeje a film sa vyhýba zbytočným trápnym scénam...Takto nejak si predstavujem pravú francúzskú komédiu.

• 6.3.2018  09:01

Film o chlapovi, ktorý má krízu stredného veku a totálne mu z toho prepne. Film sa pohybuje na hrane paródie, tragikomédie a drámy. Vo filme bolo veľa úsmevných momentov. Oceňujem aj hudobný výber a hlavne koniec, ktorý bol trochu prekvapujúci a neskĺzol do klišé. Ak chcete vidieť ako si dokáže známy celebritný pár urobiť zo seba srandu tak si to pozrite.

• 24.12.2017  10:48
    Bounty (1984)

štvrtú hviezdičku dávam za hudobný doprovod od geniálneho Vangelisa..

• 18.12.2017  22:24

VII epizóda ukazuje, že Star Wars sa nikam neposúva a stále sa točí okolo toho istého ale v inom poradí. Vyhorený bez skutočného nového príbehu, emocií a vzťahov v pozadí. Epizóda v ktorom tvorcovia premrhali dať sérií nový rozmer. Vizualne pekne, milé ale stále to isté len v inom poradí fungujúce na sile zotrvačnosti Luka a Leiy... ale čo keď odídu ? Už pred začiatkom filmu som čakal, kto sa nedožije konca epizódy a aj to sa naplnilo. Ale takto ? ..Vo filme bolo veľa WTF momentov ..Kto sú Reyni rodičia? čo skoro sa to veľkolepo dozvieme pred tým musí ísť do tmavej čiernej diery, treba napínať a nakoniec zistí, že ... WTF ? Ďalšia WTF je Snoke ?? Kto je to ??? Toto je celá jeho misia v Star Wars ? Luke mi v zaverečných scénach pripadal ako Chuck Norris..WTF ? ..Finálne dojmy sú veľmi rozporuplné ...na svoje si prídu hlavne nadšenci bojových scén. štvrtú hviezdičku dávam za vizuálny zážitok. Príjemne prekvapila nová postava Del Toro ..len škoda, že ho bolo málo. Obávam sa IX keďže už vieme ako sú figúrky rozložené a že Carrie FIsher už nie je medzi nami.

• 11.11.2017  21:00

Dojemná dráma s prvkami indie o vzťahu otca a syna, ktorí prežijú spoločný deň. Finálny dojem z filmu veľmi dobrý... + dobrá hudba.

• 18.9.2017  14:18

Film je obrazom skutočnej Ameriky, ktorá veľa krát ostáva pod povrchom. Kontrasty, na jednej strane obrovské domy, bazény, ranče, peniaze ...na druhej strane chudoba, špina. Falošná kresťanská morálka. Mládež bez budúcnosti uväznenená v blúdnom kruhu. Pastviny premočené krvou od najväčších bitúnkov na svete. Ropné polia. To všetko je Amerika. Detaily, ktoré vyskladali veľmi dobrý film.

• 18.9.2017  10:15

Občas vtipné, bizarné, občas trapné.

• 16.9.2017  21:58
    Zero (2015)

Zlatanina, ktorej reziser viac pracoval na vizualnej stranke ako na samotnom pribehu. Ma to uroven studentskeho filmu.

• 14.9.2017  23:25
    Out (2017)

Socialna drama, ktora sa snazi odlisovat svojim humorom a bizarnostou. Za to aj 3 hviezdicka.

• 13.9.2017  00:01

Mila detektivka o vrazde/sebevrazde Vincenta Van Gogha. Stvrta hviezdicka je za mnozstvo prace, ktore bolo spojene s tymto filmom.

• 25.7.2017  10:32

Slabšie ako Zrodenie planéty opíc. Film, ktorý nič nové nepriniesol. Akurát je len nutným spojítkom medzi Zrodením a Vojnou o planétu opíc. Film, ktorý sa pomalšie rozbieha a v určitých momentoch má človek skôr pocit, že pozerá americký katastrofický film a nie kultovú sci-fi klasiku. Divák v niektorých momentoch už vie dopredu čo sa stane. Slabšie 3 hviezdičky pričom tretiu hviezdičku dávam za vizuálne spracovanie a efekty.

• 18.7.2017  09:32
    Únos (2017)

3 hviezdičky za spracovanie filmu, ktoré je niekedy až moc rozkuskované a má pár negatív. Ale pridávam ďalšiu hviezdičku za to, že vôbec film s takou odvážnou tématikou vznikol a ešte k tomu v podmienkach aké sú na Slovensku. + tento film určitou časťou prispel k tlaku ohľadom zrušenia amnestií.

• 10.7.2017  13:37
    20 rokov Pohody (TV film) (2017)

Zostrih koncertov z posledných 10 rokov a k tomu komentáre, čo pre organizátorov znamená Pohoda. Doplnené obrázkami z ročníka 2016. Myslím si, že sa dalo viac vyťažiť z tejto témy.

• 1.7.2017  23:18
    Glory (2016)

Jemná dráma s prvkami komédie zobrazuje ako dopadnú v dnešnom svete poctivý rojkovia. Ako je zvykom u kvalitných európských filmoch - prekvapivý záver.

• 8.6.2017  09:18
    Iná hudba (TV film) (2016)

Milé, že sa sa niekto podujal vytvoriť dokument o priekopníkoch a súčasníkov experimentalnej elektronickej hudby na Slovensku.

• 6.3.2017  12:09
    Belgica (2016)

Jazda na pozadí eklektickej a elektronickej hudby za cestou poznania seba samých a hľadania šťastia. Film o tom, čo sa stáva, keď už človek prekročí určitú hranu...a život sa začne točiť už len okolo hudby, prachov, sexu a drog. Nemyslím si, že film ma dlhú minutáž... je presne načasovaný aby zvýraznil celú atmosféru klubu a aby divák mal pocit, že naozaj v klube bol. Čo sa podarilo minutážov filmu, strihom a kamerou. Za výbornu hudbu dávam piatu hviezdičku.

• 2.3.2017  09:20
    Příchozí (2016)

Prepracovanejšia verzia filmu Kontakt s Jodie Foster. V niektorých momentoch mi vadilo, že filmy sa až dosť podobajú na seba. Inak veľmi dobrý film po, ktorom ešte treba rozmýšľať o čom to vlastne bolo. Škoda niektorých zbytočných amerických klišé scén s bojuchtivími vojakmi a scén o tom ako sú Čína a Rusko tí nedočkavejšií, agresivnejší a Američiania tí pokrokovejší. Inak film z kategórie inteligentného sci-fi.

• 23.2.2017  10:19
    U-Turn (1997)

Psycho film s množstvom mŕtvol a rýchlo kamerou. Niekedy človek rozmýšľal, či pozerá komédiu.

• 30.1.2017  10:52

Príbeh rozpolteného 30-tnika Henrika, ktorý ešte stále nedospel. Film plný mužských pohlavných údov, bizarných situácií s klubovou atmosférou. Film lavíruje na hrane komédie a psychologickej drámy. Celkom dobrý film len mu škodí, že nejde viac do hĺbky a nemá zápletku. Priestor na to bol, keďže film má len 75 min.

• 28.12.2016  22:08
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

To je myslene vazne alebo to je parodia ?

• 13.11.2016  22:15

Príbeh o mladej nadanej Giulie, ktorá uniká od jednej závislosti - náboženstva Svedkov Jehovových k inej závislosti - láske k tzv. Bad Boyovi. Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami režiserovej kamarátky. Ako režisérsky debut veľmi podarené, človek sa nenudí ani sekundu.

• 12.11.2016  21:35

Skôr ide o hraný film ako dokument. Experimentálnou formou sa nám snaží režisér ukázať aký bol rok mladíka žijúceho vo Waršave, ktorého život sa stále točí len okolo elektronickej hudby, drog a žien. Napriek tomu stále filozofuje nad životom, stále niečo hľadá a nevie čo.....

• 1.11.2016  11:07
    Apokalypsa Stalin (TV seriál) (2015)

Priamy, jasný,autentický,drsný dokument, zaujímavé informácie, kolorované zábery a fotky. Tak to má byť. Kvalitné.

• 31.10.2016  13:56

Paródia na bojové filmy zo 70-tých rokov. Zaujímavý experiment postrihať zábery zo starého filmu a zmixovať s novými zábermi. Niektoré scény vcelku vtipné, niektoré idú až do úplného psycho-bizáru. Ak chcete vidieť ako sa bije krava v štýle kung-fu a pri tom strieka mlieko z vemena alebo UFO a hlášky typu : ty sadistická psycho-suka v jednom filme a pri tom vám nevadí čierny humor tak si to pozrite.

• 27.10.2016  08:22
    Hedi (2016)

Romantický film z prostredia tuniskej spoločnosti o introvertovi, ktorý ma dohodnutú svadbu so sympatickou, milou ženou a sľúbené miesto riaditeľa ale on aj tak ide za skutočnou vášňou a láskou. Film sa odohráva v celkom kludnej a hĺbavej atmosfére a režisér vykresluje všetky emócie, hnev, konflikty bez zbytočných teatrálných a hysterických scén. Bol by to priemerný film ale kvalitu filmu dodávajú tiché a tajomné cesty autom a hudba. Preto 4 *. Koniec filmu veľa ľudí ťažko pochopí. Človek si položí otázku: Prečo ?

• 18.10.2016  08:02
    Wilsonov (2015)

Zachránil to Jirí Macháček a jeho hlášky,..inak by to bolo dosť biedne na 1 alebo max 2 hviezdičky.

• 14.10.2016  17:06
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Ťažko sa hodnotí celý seriál ako celok lebo sa tam vystriedalo veľa hercov a natočilo sa veľa epizód. Najlepšie boli prvé časti (1994-1998) s Tobiasom Moriettim. - 4*, druhá časť (1998-2002) s Gedeonom Bukhardom sa dala, priemer - 3*, tretia časť (2002-2004) s dvojicou Elke Winkens a Alexandrom Pschillom bol krok vedľa/ katastrofa a len dokonal konečný úpadok seriálu. Veľké plus seriálu boli známe či neznáme miesta Viedne.

<< předchozí 1 2 3