Máš ji! (2018)

Mohlo to byť kľudne aj za 4 hviezdy, nebyť tých zbytočných sexuálnych narážok. Inak parádny príbeh a uvedomenie si, že v každom z nás je stále kúsok dieťaťa.

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Kedysi dávno ma oslovil pôvodný seriál, jeho jednoduchý a nenásilný humor. Veľmi som sa potešil myšlienke celovečerného filmu, ale nečakal som, že po dlhej dobe uvidím film, ktorý ma poriadne rozosmeje. Aj práve preto dávam plných päť hviezd.

Bu neng shuo de mi mi (2007)

Nemôžem si pomôcť, ale za posledný rok po zhliadnutí niekoľkých filmov z východo ázijskej produkcie, som doslova unesený prácou kameramanov a tento film patrí práve medzi podobné kúsky. Samozrejme nápaditý je samotný príbeh, aj keď miestami si prepožičiava vizuálne grafické stvárnenie z americkej produkcie - scéna s klavírom, keď sa začína vyjavovať hlavná myšlienka filmu, kde virtuálna kamera prejde oknom miestnosti. Fandím filmovej produkcii ďalekého východu, pre mňa je to niečo neopozerané a na kvalitnej úrovni. Jedným slovom pastva pre oči.

VyVolení - Dom Snov (2013) (pořad) odpad!

Jeden komentár za všetky podobné relácie: už chápem prečo televízie masirujú ľudí neustále znova a znova reklamami, je to tak nepozerateľné, že bez reklamy by snáď o to ani nik nezakopol.

Poltón (1996) (pořad)

Je prekvapupujúce, že aj na slovenské pomery je možné vytvoriť videoklipy na úrovni a to často s minimálnym ak nie žiadnym rozpočtom, priam na dobrovoľnej báze. Táto relácia je toho svedectvom, teda aspoň bola, kým ju verejnoprávna televízia nevypustila zo svojej ponuky. Svedectvo je to, čo zrelý kresťan potrebujem denno denne počuť a v tomto prípade je aj viditeľné.

Kapura (2004) (pořad)

Jedna z mála relácii, ktorú ešte produkuje košické štúdio RTVS. Pre bežného človeka je to už možno archaická relácia s podradným obsahom, nadšenec folkóru sa jej určite poteší a možno si aj zaspieva tú našu.

Orientácie (2009) (pořad)

Na dnešné pomery možno až príliš uhladená relácia, Vlado Seman má môj obdiv, že dokáže svedčiť a ponúknuť aspoň tých 25 minút každé dva týždne národu, ktorý sa viac ako dvoma tretinami hlása ku kresťanstvu. Je to žalostne málo, vďaka aj za to.

Regionálny denník (2012) (pořad)

Možno snaha o nahradenie regionálnych televízii, možno snaha viac sa priblížiť divákom, každopádne publicistika a relácia na úrovni s kvalitným obsahom. Mňa osobne vždy dostali medailóny, jednoduché príbehy ešte jednoduchších ľudí. Hviezda dole azda len za tvrdú politiku verejnoprávnej televízie za to, že behom dvoch rokov túto reláciu okresali z 90 na 25 minút vysielacieho času.