Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Yates opravdu umí, ale je neustálé svázán knihou, která mu toho moc nedovolí. Pro mě třetí nejlepší díl po Vězni z Azkabanu a Fénixově řádu. BTW: na ten dabing se fakt zvyknout nedá.

Father Ted (1995) (seriál)

Dlouho jsem seriál odkládal, protože mě odrazovala náboženská tématika, ale pak se ve mě něco zlomilo a uvědomil jsem si, že Britové a Irové se s ničím neserou :) Církev dostává pěkně na zadek a ve výsledku další britcom s absolutním hodnocením.

Znovu 17 (2009)

Čekal jsem úplně to nejhorší, ale nakonec film nebyl úplně špatný. Hvězdičku musím strhnou za ten kýč, patos a neustále stejné vykreslování střední školy ve všech amerických filmech, druhou za to moralizování o sexu apod. (i když v podání Efrona to vyzní docela vtipně) a tu třetí za to, že to prostě není Velký s Tomem Hanksem. Leslie Mann je skvělá, Matthew Perry dostal sakra málo prostoru a Zac Efron je sice libový frajírek, ale ve srovnání s ostatními v podobných filmech má dostatečné charizma, aby utáhnul film (výjimka je jen jeho Muzikál ze střední, který na mě zanechal trvalé následky)

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Čekal jsem od toho více a asi nejsem sám. Fandové původní verze byli zklamáni kvůli vyšší dávce popcornu, pro ostatní zase bylo toho popcornu příliš málo. Málo akce a všudypřítomné poselství, že se musíme změnit, jinak svět zanikne mě teda nebralo. Jennifer Connely ale byla fajn, Reeves ani nehrál, resp. jeho postava musela být nelidské dřevo :)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Nějak se mi ti roboti začínají zajídat. Pokud by si Michael Bay odpustil neustále záběry na Megan Fox, ve filmu nehráli rodiče Shia LaBeoufa a vynechal ty trapné scény se souložícími zvířaty, roboty a kdo ví co ještě, možná bych byl spokojený více. Neustálé rány do koulí toho mladého Mexikánce tam působily taky jako pěst na oko. Příště prosím další Mizery nebo Skálu, Michaele.

Až tak moc tě nežere (2009)

Pokud to beru jako romantickou komedii se svými pravidly, je to fajn průměr. Pokud jako realistický obraz života, je to úplně mimo. Jennifer Aniston pořád vypadá dobře, Jennifer Connelly dobře zahrála a Ginnifer (podivná shoda jmen) Goodwin je dobrá dvojnice Jennifer Morrison (Allison Cameronová z Dr. House). Asi jsem měl moc vína, ale až do konce jsem si myslel, že je to ona s jiným sestřihem. :)

Terminator Salvation (2009)

McG ukázal, čeho se všichni bojí. Umí pěkně sestříhat akci, k tomu rozbýbat pixely, ale film postrádá hlubší smysl a obsahuje spoustu logických a scénáristických děr. Přitom se z tématu dalo vytěžit více, jen příběh Marcuse Wrighta by stačil na jeden film, John Connor by mohl mít až ten další. Takhle je to jen průměrná sci-fi, na které je vidět vysoký budget. Od terminátora se prostě čeká více. Jediný, kdo má nakonec radost je Jonathan Mostow, který předal žezlo toho-kdo-táhne-terminátorskou-ságu-ke-dnu (nepočítám seriál) právě McG (nedá se to ani skloňovat :)). Digitální Arnie se klidně mohl objevit až budou mít vychytané dokonalejší CGI a tu desítka okopírovaných scén z předchozích dílů ukazuje spíš režisérovu neoriginalitu než úctu k sérii. Škoda, že tvůrci nedali na osvíceného osvětlovače, který chtěl film zničit ještě dřív, než vešel do kin :-D

Fanoušci (2009)

Film o geecích pro geeky :) Dobré road movie jsem už dlouho neviděl, o to více mě Fanboys překvapili, i když Star Trek ani Star Wars nijak zvlášť nemiluju. Hodně povedených vtipů a camea známých tváří kazí průměrný scénář a trapně přehrávající Dan Fogler. Seth Rogen, Kevin Smith a Jason Mewes jsou ale boží…

Star Trek (2009)

Abrams prostě umí. ST filmy a seriály jsem rád neměl, ale tohle je jeden z dalších skvělých restartů skomírajících sérií. Pokud jej nepřekoná Terminator Salvation nebo Cameronův Avatar, jistě se bude jednat o nejlepší scifi roku a jedno z nejlepších nového milénia. Ten film má všechno: zběsilé tempo, emoce, dobré a sympatické herce, dokonalé vizuální pozlátko i humor. Akorát si mohli odpustit happyend a potlesk na konci :)

Americký táta (2005) (seriál)

Přistupoval jsem k tomu jako k horšímu bráchovi Family Guy, nakonec jsem ale podlehl. Zpočátku jsem očekával takové ty krátké gagy mimo téma jako ve FG, přestože se na ně dobře nahrávalo, ale nedočkal jsem se. Díky tomu je ale American Dad celistvější a to je dobře. Díly jsou lépe vyvážené, než ve FG, kde kvalita více kolísá. Už jenom kvůli emzáku Rogerovi a glosám německé rybky Klausovi to stojí za zhlédnutí. Wunderbar!