Bejvalek se nezbavíš (2009)

I přes všechny negativa co to mělo (hodně je jich tady zmiňovaných) to bylo zábavné. Nenudil jsem se slušně odvedená práce na komedii pro všední večer místo Ordinace nebo místo už trošku nudícího Vyprávěj.

Bez soucitu (2010)

Co napsat? Doma u TV neurazí, do kina bych na to nešel. Okrsek 13 ani 96 hodin to nejsou, ale viděl jsme i horší věci. Travolta si roli docela užívá a je to znát. Jinak průměr.

Big Lebowski (1998)

Coenovský proud vtipu a gegů. Promě již kultovní film. Bavím se kdykoliv se na něj koukám. Jedna z nejlepších rolí Jeffa Bridgese. Jednou chci aby můj popel byl také rozprášen do moře, jen při jiném směru větru a né z plechovky od levného kafe z K-Marktu....

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Viděl jsem to poprvé v TV. Pod stromečkem jsem našel celý seriál na DVD. Užívám si postupně každý díl znovu, v původním znění v DTS 5.1. Je to jestli ne nejlepší tak určitě TOP 5 ve filmech s válečnou tématikou. Klobouk dolů za způsob filmového vyprávění (osobní osudy konkrétních osob), vynikající kameru, scénář, výkony herců,.....V průběhu seriálu jsou ze strany tvůrců kladeny snad úplně všechny otázky týkající se války. Jsou divákovi předkládány tím nejnitěrnějším, surovým a absolutně pravdivým způsobem. Jasných 100%.

Bratři (2009)

Nevím kdo tento film označil "Válečný, drama" to je podle mě chybné zařazení. Děj je hodně neuvěřitelný! Nevěřím že by mariňaci prohlásili někoho za mrtvého v boji, když nemají tělo, ohořelé známky, nebo nějaké svědectví....Myslím si, že by ho prohlásili za nezvěstného a určitě by zahájili pátrání. Určitě by ho neprohlásili hned za mrtvého a neběželi by za manželkou rychle ji informovat, že její muž padl. Prostě hodně neuvěřitelný příběh (a to se ne vyjadřuji k průběhu zajetí) Přidám k tomu mého neoblíbeného herce Tobey Maguira,kterému jsem neuvěřil už už Spider-mana a je jasné moje hodnocení. Oceňuji výběr herců (hlavní hrdinové jsou si opravdu velmi podobní) a hlavní melodii. Nečekejte akci (prý válečný film) jen psychologické drama o vyrovnávání se s vinou a útrapami afgánského zajetí. Mně byl hlavní hrdina celkem ukradený a nechal bych ho zemřít klidně už v Afganistanu, opravdu na mě působilo utrpení dcer hlavního hrdiny, které našly "nového otce" ve strýci.

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Jaroslav Dietl, Miroslav Horníček a Jiří Sovák, to je záruka dobré zábavy. Celé je to postavené na dialogu pana Bouvarda a Pécucheta. Hodně mi to připomíná rozhovory Werich x Voskovec nebo Werich x Horníček. Jaroslav Dietl napsal výborný scenář, který jistě pánové Horníček a Sovák vylepšili svým komediálním talentem a improvizací. Mám tenhle seriál prostě rád.

Cena za něžnost (1983)

Velmi působivý film. Emoce střídá humor spojený s Jackem. Shirley MacLaine nepatřila mezi mé oblíbené herce, ale tady si mě totálně získala. Společně s Jackem a Debrou Winger to bylo herecké vinobraní. Jsem dost cynický, jak říká moje žena, ale tenhle film mě opravdu dostal.

Cesta (2009)

Velmi zajímavý film podle slavné knihy. Klade řadu filozofických otázek na pozadí temné atmosféry zničeného světa. Bylo tam pár věcí, o kterých by se dalo diskutovat (např.matčino rozhodnutí ukončit život odchodem do zimy),ale film má nádherně temnou atmosféru, kterou vytváří prostředí, kamera s filtrem a působivá hudba.

Cesta rajské smrti (1977)

Když jsem viděl tenhle film poprvé, tak jsem z něj byl úplně odvařenej (za totáče) a do dnešních dnů si na něj vzpomínám. Nevím, jak bych ho hodnotil po 30-ti letech, ale televize na něj nějak zapomněly, nebo není tak dobrej jak jsme ho kdysi vnímal. Spíše ho nenabízejí prodejci práv na ty srágorky co teď v TV dávají. Škoda, rád bych viděl znova!

Co ta holka chce (2003)

Jednoduchá zápletka, která je řešena způsobem, kteří všichni čekají a také se dočkají. Nechápu proč Colin Firth tuhle roli bral (i když jeho postava dělá toto dílko trošku snesitelnější) Tohle už není romantická komedie, tohle je klasická americká srágora. Ztráta času. Dvě hvězdy za pár vtipných pasáží C.Firtha.