• Krátkometrážní

Yoga Hosers (2016)

Presne ten druh filmov, pri ktorom si hovoríte neustále čo sa to dopekla deje? Smith išiel strašne nediváckou cestou a mám pocit, že sa zabáva na tom ako divákov nasiera. A robí to v kruhu svojej rodiny a s úsmevom na tvári. Yoga Hosers sú druhým dielom Kanadskej trilógie vychádzajúcej z podcastov aké Smith robil. Príbeh Kanadských nacistov a zabijáckych párkov, satanistických kultov a iných podivností o ktorých je celý tento príbeh aboot je natoľko divný, že je vlastne super. Nič tam nedáva zmysel. Vyžaduje si to od vás veľkú dávku pochopenia a otvorenej mysle... pretože príbeh sa nikam neposúva a je len dekoráciou v živote dvoch študentiek, ktoré majú radi podivnú yogu a snažia sa nebyť basic. Rovnako ako Tusk to vo mne vzbudzuje nadšenie a zároveň to v mnohých ohľadoch nenávidím za tú prízemnú tuposť. Ale bavil som sa. Strašne by som chcel vedieť či potom rodinka Deppovcov a Smithovcov skočí po natáčacom dni na palacinky s javorovým sirupom. Kopec odkazov na Moose Jaws potešia. Teším sa.

Crisis in Six Scenes (2016) (seriál)

Strašne mi to pripomínalo jeho ranné filmy. Kedy absurdné scény a politické výroky sa neustále miesili s podivnými vzťahovými problémami a filozofickými úvahami. Naháňačka po streche je výborná, rovnako ako finálny rozhovor s policajtom. Woody ukazuje to najlepšie zo svojho povestného suchého neurotického humoru a čo si cením najviac je, že sa znova postavil aj pred kameru. Jeho neurotik mi už chýbal. Možno nie výborné, alebo nadčasové, ale určite príjemne nostalgické. Cyrus kupodivu fungujúca.

Crisis in Six Scenes - Episode 5 (2016) (epizoda)

Ale hej. Čím bližšie ku koncu tým musím uznať že je to slušné. Suchý humor, absurdné vyústenie scénok. Ako keby som pozeral ranné Allenove filmy.

Crisis in Six Scenes - Episode 4 (2016) (epizoda)

Všetko sa začína namotávať. Kupodivu to ale stále pôsobí akoby vystrihnuté z nejakej divadelnej hry. Stále neviem či je to zlé, alebo dobré.

Crisis in Six Scenes - Episode 2 (2016) (epizoda)

Dostávame sa k zápletke a Woody mi zase raz ukazuje prečo mám tie jeho mávajúce a neurotické postavy tak strašne rád. Miley Cyrus kupodivu v pohode.

Pandy (2013) (studentský film)

Výborné.

Café society (2016)

Znova som čakal niečo horšie ako som si čítal komentáre. Ale zase raz musím povedať, že sa mi to páčilo. Eisenberg je asi jediný, kto dokáže prebrať štafetu po Allenovi v rámci neuróz a ide mu to parádne. Do toho musíme započítať nádhernú Kristen Stewart a charizmatického Carella ktorý nás znamenite prevádza svetom Hollywoodskej smotánky. New Yorská časť, je ale emocionálne hutnejšia a dopĺňa tú z Los Angeles o výdatnú dávku emócií. Fungujú tu vzťahy, referencie aj atmosféra a rozhodne sa jedná o ten s príjemnejších Allenovských zárezov. Až natoľko, že by som sa išiel s radosťou pozrieť do Cafeí Society, vypočuť si hlavnú speváčku a popíjať pri tom extra suché martini a hľadať medzi tým zhlukom ľudí svoju vyvolenú.