Schumacher (2021)

Celkem zklamani, fenomen Schumacher by zaslouzil dustojnejsi dilo. Co si budem, sportovnich dokumentu vychazi za posledni roky jak sracek a divak si zvykl na pomerne vysokej standard, takze jsem proste cekal viiic. Spatne uchopitelna struktura, absence dominantniho obdobi po roce 2000 a nasledne Alonsa, celkove takovy plytky, monotonni a malo emoci. Dokument o Sennovi byl o dva levely vejs, ikdyz chapu ze on sam jako osobnost rezonoval v Brazilii mnohem vic nez Michael v Nemecku. Kazdopadne libilo se mi vykresleni kontrastu Schumiho jako zavodnika a jako taty od rodiny. Obrovska skoda, ze nemuze sledovat svyho syna v F1. Pro me nejlepsi jezdec nehlede na Hamiltonovi novy rekordy.

Love Island (2021) (pořad)

Jedna hvezdicka za cecky a prdele, objektivne ale odpad. Vubec nechapu, o co tady jde. Extremni nuda. Likehouse byl aspon bizarni, tady proste nic neni. Priserny dilo, Nova se opet vydala s Primou do souboje o nejvetsi produkovanou sracku.

Český sen (2004)

Hohoho, konecne jsem se po letech podival na Cesky sen a vubec toho nelituju. Za me se jedna, z tech par co jsem zhlednul, o nejlepsi Klusakuv dokument. Jakozto clovek, kterej nema rad premiru reklamy a marketingu, kterej nema rad davovy silenstvi a kterej je k urcitym vecem pomerne neduverivej, nebo spis si rad overuje fakta, jsem se musel chvilema fakt smat, kdyz jsem videl stovky az tisice lidi dychticich po straveni X hodin v hypermarketu a snahy najit co nejlevnejsi produkty oproti jejich kartelovy konkurenci. A jasne, beru v potaz, ze mnoho duchodcu proste nema penize a kazda usetrena koruna ma smysl, nicmene co smysl nema, to je srat se s dvouhodinovym predstihem pres celou Prahu na otviracku kvazimarketu, kterej do posledni chvile nebyl schopnej sdelit, kde se vlastne bude nachazet. Vratim se na zacatek, za me opravdu super koncept, kazdej si v tom najde to svoje, presne jak bylo videt ve vypovedich zakazniku. Promyslena strategie, gradujici reklama, chytlava promo pisnicka a poradny koule. Super pointa byla ta hesla na reklamnich plakatech. Dokument ma z myho pohledu dve roviny, jedna, ta casove delsi, se toci kolem pripravy strategie, prace ruznych agentur apod. Urcite zajimavy veci, ani by me nenapadlo, co se vsecko da vymyslet se slevovymi / reklamnimi letaky nebo jak debilni je foceni hlavnich tvari produktu. Kazdopadne pokrytectvi ze strany jedny agentury me taky dostalo, hlavne prirovnani k praci chirurga, wtfff. Druha rovina je samotny akt otevreni a sledovani reakci lidi. Za me trosku skoda, ze tomu nebylo venovano vic casu. Minimalne vice rozebrat medialni a politicke dopady, treba utrzek z grillovani Spidly v jedny debate, to bylo super. No a hlavne byla vtipna ta paralela se vstupem do EU, lolol. Predpokladam, ze pan rybar s zidlickou ted voli Okamuru a hrde nosi triko s preskrtlym znakem EU a NATO. Nicmene pozor, jakasi bagatelizace a generalizace Cechu, to fakt nemam rad. Chapu, vizualiace dokumentu nas mozna teoreticky vratila spis az do ranych devadesatek a je nutne znat dobovy kontext, ale drtiva vetsina lidi se pres tu masivni reklamu na nejakej Ceskej sen stejne vysrala. No nic, fakt super prank na lidi, krasne to vyobrazilo jak jsme manipulovatelni a jakou moc maji reklamy. Lito mi bylo akorat tech nejstarsich lidi, kteri si proste chteli ve slevach nakoupit nejaky to jidlo a vubec nechapali, co se to deje. Respektive lito mi bylo, kdyz se tam babicka belhala o berlich pres nejaky pole. Kazdopadne v souctu fakt povedena zalezitost, asi zavolam par kamosum a pujdem se v nedeli na cely odpoledne mrknout do Globusu. Treba najdeme konzervu s trencianskym parkom a fazulou o 20% levnejsi nez v Albertu a uzijeme si ceskou konzumni verzi americkeho snu!

Pláž (2000)

Super muzika, skvela vyprava, solidni DiCaprio, krasny zabery, clovek zapremysli nad existenci lidstva, vztahu k prirode ale i sektarstvi, avsak cekal jsem proste vic. Plaz neurazi, ale az se nekdy na nejakou plaz vyvalim, tak si na tenhle film urcite nevzpomenu.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Do hajzlu, co jsem to videl! Neskutecnej narez v moji oblibene severske krajine, fakt jsem se chvilema tlemil. Brutalni ale vtipna zombie jizda plna nacku a dokonce i bolseviku. Prvni dil jsem teda nevidel, jenom si precetl vo co gou, ale prej stejne neni tak dobrej jako tenhle. Byt miliardar, necham ve filmu povstat ze zahrobi husity. Co by na to asi prostej vesnican v pajzlu po sedmi gambacich rikal, kdyby k nemu prisel slepej zombie Zizka a palcatem rozmrdal celej vycep.

Cesta (2009)

Postapokalypticky “roadmovie”. Putovani otce se synem s nulovymi vyhlidkami. Motorem Aragorna je otcovska laska k tomu poslednimu, co mu zbylo. Jeho maly syn nikdy nepoznal stary dobry svet, narodil se do pekla. Hlavni hrdina ale neprestava verit, vstric smrti se snazi najit svetlo na konci tunelu. Vsudepritomny deprese, sed, smrt, absentujici lidske hodnoty a vnitrni demoni jsou duveryhodne prenesene na filmove platno. Pro nekoho mozna prilis zdlouhave a nudne, ja naopak ocenuji originalni pojeti zanru a klidne ozelim tupa klise, akcni sceny a sablonovity konec typu “hle, bezpecna zona, zasadime brambory a jdeme soustat, at brzy vznikne nova populace”. A potesil me Robert Duvall, zprvu jsem ho nepoznal. 80%

Foxtrot (2017)

Izraelska kinematografie me zacala fakt neskutecne bavit. Tahle velmi originalni satira me dostala, kor kdyz divak sleduje zanrovy mix plny emoci ve trech dejovych rovinach. Kruty, trpky, prekvapivy, ale i usmevny, polemika nad valkou, vyrovnavani se se ztratou nebo banalni chlapecky problemky. Je mi lito vsech mladych holek a kluku, vcetne jejich rodin, kteri behem sluzby museli projit psychickym peklem. A zajimalo by me, jestli “uklidova ceta” opravdu existuje.

Like House (2021) (pořad) odpad!

Tramtararaaa, tamtadadaaa! A viteznou televizi v kategorii o nejvetsi produkovanou picovinu se stavaaaa - TV Prima! Gratulujeme, tady mate moje cerstve vysrane hovno, muzete ho poslat treba influencerum do vily. Prima je v tomhle fakt mistr, vzdycky musi vytvorit neco, co stoji za jeste vetsi picu nez tvorba na jeji konkurecni televizi TV Hovna. Ptam se sam sebe, proc to udelali? Chteji zacilit na vekovou kategorii 10-20 let, jit s modernimi trendy a ukazat svetu, ze TikTokeri nejsou uplny curaci? Uz po prvnim dile je jasny, ze se to absolutne nepovedlo a nehodlsm uz videt ani minutu, jedine ze by uniklo nejaky video z hromadnyho soustani. Vesmes se tam jedna o nezname influencery, znam jen Kajumiho kvuli otravnym songum a jeho unikle fotce s mikropenisem, pak jsem si nasel, ze i ten Datel je celkem znama firma. Zbytek? Wtf? Ty holky? Typicka urvany kravy, co si fotej jen svoje prdele a makeupy. To nekoho zajima? Prcani s nima muze byt ale dobry, o tom zadna. Kdyz uz tady mame trend influenceru, tak me napada nekolik serioznejsich, kteri by mozna stali za prostor v televizi, ale ti by samozrejme do neceho tak stupidniho nesli. No a ty pico, jeste nekoho zajima koncept reality show, kde se par vymrdancu zavre do vily, tam spolu zijou, soustsj, hadaj se a stab jim dela naschvaly? A nejaky lajkovani ty vole, souteze v hadani jinejch influenceru apod ... Ani se nechci vyjadrovat k vykonu moderatorky, extremne nevtipnym narazkam a k tem nevykusnym grafickym picovinam kolem toho. Do pici, vzdyt tomu ani sama Prima neveri a dali to na vysilaci cas v 17:15. Ta show je odsouzena k zaniku, strhne se na ni vlna hejtu vcetne myho komentare a za pul roku si na to uz nikdo nevzpomene, maximalne si nekdo rekne “jeeee, hele, to je ten stupidni prostitut Kajumi” a tim to konci, jako hromosvod hejtu a pohorseni to slouzit nemuze, protoze ty lidi nejsou proste zajimavi. Ve vymene manzelek si aspon luza rekne, ze ma lepsi zivot nez fetacko-alkoholicks rodina. Tady se podivas na tri vzhledove podobny radoby alfa samce, na tri pindy a jednoho potrata. Fakt nechapu, o co Prime jde.

Vlak do Pusanu (2016)

Korejci me posledni dobou prekvapujou, urcite se na jejich tvorbu vice zamerim. Katastroficky zombie apokalypsy me bavej, Svetovou valku Z povazuju za skvelej film. Vlak do Pusanu je jedna velka kruta jizda. Zadny srani s mladou pani. Rozpocet to melo asi solidni, takze o mega sceny neni nouze. Asi bych uvital vetsi rozebrani existence zombie a jejich schopnosti, nicmene je treba akceptovat, ze akcni prvek jasne dominuje. Samozrejme pokud jste ve vlaku se zombie, neni moc moznosti jak se chovat, takze scenaristum odpoustim nektery klisoidni a beckovy sceny. Ono je treba si uvedomit, ze mentalita vychodni Asie je uplne jina nez ta nase, takze co se libilo / nelibilo mne, na to korejsky divak nahlizi treba uplne jinak. 75%, solidni jednohubka.