Sedm psychopatů (2012)

Prvá polovica filmu vyzerá ako svieža resuscitácia posttarantinoviek z 90-tych rokov. Potom dostal scenárista a režisér v jednej osobe "kaufmanovskú" injekciu a vypotil akéhosi kríženca filozofickej road movie a pseudokonverzačky. A záver si už vyslovene "cucal z prstu". Ako postmoderná hra je to málo zábavné. Ako inovatívna hra s naračnými štruktúrami a redefinovaním kodifikovaných výrazových prostriedkov je to málo originálne. Možno ďalšie generácie nepoznačené tzv. americkou nezávislou tvorbou v tom objavia akúsi nadčasovú hodnotu. Za mňa v momentálnom súdobí priemer. (30.3.2013)

Svatba (1978)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA (s pôvodným kinodabingom): ČT 2 = 25.3.2013, réžia českého znenia (ÚPF 1981) = ZDENEK SIROVÝ - Altman konečne aj s pôvodným dabingom a pre normálnych divákov, nie iba pre "intelektuálov"! Ďakujem ČT. (26.3.2013)

Dva roky prázdnin II (1975)

ČESKOSLOVENSKÁ KINO PREMIÉRA: SPF/ÚPF = 1977, réžia českého znenia (ÚPF) = MARIE FRONKOVÁ - Druhá časť filmového zostrihu legendárneho televízneho seriálu. V kinách ako dvojprogram. (21.3.2013)

Dva roky prázdnin I (1975)

ČESKOSLOVENSKÁ KINO PREMIÉRA: SPF/ÚPF = 1977, réžia českého znenia (ÚPF) = MARIE FRONKOVÁ - Prvá časť filmového zostrihu legendárneho televízneho seriálu. V kinách ako dvojprogram. (21.3.2013)

Svádění (2005)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: BARRANDOV = 18.3.2013, réžia českého znenia (BARRANDOV 2009) = ALICE HURYCHOVÁ (19.3.2013)

Velké vítězství (1992)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 26.11.1996, réžia českého znenia (NOVA 1996) = JANA VAŇKOVÁ (15.3.2013)

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA COOL = 8.3.2013, réžia českého znenia (BHE 2011) = MARTIN UČÍK - Dvaja "buranskí" smoliari, ktorí si iba chceli opraviť novonadobudnutú chatu (ako vystrihnutú z EVIL DEAD) v zajatí "samovražedných" študentov. No a ja som sa naozaj kráľovsky bavil. Asi najzábavnejšia a najvtipnejšia novodobá komédia/paródia od čias STARSKY & HUTCH. No a keby tvorcovia v závere neubrali nohu z plynu, mohlo sa jednať o nový kult. Mimochodom český dabing od Bontonu je vynikajúci a dabéri ústrednej dvojice totálne excelujú. (9.3.2013)

Ponorka (1981)

ČESKO - SLOVENSKÁ KINO PREMIÉRA: GEMINI FILM = 13.5.1993, réžia českého znenia (Golem film) = JULIUS MATULA+ČESKÁ DVD PREMIÉRA: H.C.E. = 30.8.2004, réžia českého znenia = MARTIN KOLÁR (7.3.2013)

Z historie revolucí (1964)

Réžia slovenského znenia (SPF 1966) = JÁN LACKO (7.3.2013)

Vzpoura pověšenců (1954)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST = 24.4.1964 (6.3.2013)