Uprchlík (2000) (seriál)

Tento 22-dielny seriál/séria bežal pod typickým názvom UPRCHLÍK aj na NOVE. A to v čase keď sa v USA séria ešte vysielala (január 2001). (Odkaz pre JOHNa DOE: Aj film A.Davisa, aj táto verzia z roku 2000 sú remakom klasického seriálu zo 60-tych rokov.) Je trestné, že tvorcovia (kvôli neúspechu v USA, alebo kvôli 11.9.2001?) sériu nechali bez rozuzlenia. STEPHEN LANG, ktorý geniálne stvárnil jednorukého vraha tak ostal nepotrestaný a jeho identita neodhalená. Hanba Vám WARNER BROS ! (25.3.2004)

Trojka (1998) (seriál)

Táto 13-dielna séria bežala na NOVE pod názvom TROJKA. Bizarný priemer. K deju: Zlodej, podvodníčka a čierny počítačový expert dostanú ponuku na milosť, ak pre nejakú agentúru zastupovanú záhadným šéfom (DAVID WARNER), budú riešiť rôzne zapeklité prípady. Moje prvé stretnutie s krásnou JULIE BOWENovou. (25.3.2004)

Dobro proti zlu (1999) (seriál)

Tak táto 22-dielna pecka bežala na NOVE pod názvom DOBRO PROTI ZLU. Samozrejme v príšernom vysielacom čase. Atypická séria so za vlasy pritiahnutým námetom, v ktorej sa všetko snaží byť cool - a aj to COOL je. (25.3.2004)

Tygr a drak (2000) odpad!

Toto sa Vám nebude páčiť milí fanúšikovia, ale táto óda na stupídne čínske kung-fu filmy v ktorých hrdinovia lietajú kade-tade po stromoch ... Vydržal som to iba s úsmevom na perách. Chvalabohu, že existuje KILL BILL (hoci to príšerné wire-fu je aj tu). (24.3.2004)

Americký ninja 2 (1987)

Klasika rokov 80-tych. My čo sme hltali načierno šírené videonahrávky s rýchlodabingom, radíme tento (a je to fuk či C alebo B-čkový) film medzi skvelé a priamočiare oddychovky. Mimochodom nemám rád TIGRA A DRAKA. Vyhovuje mi tento druh kung-fu akcie. :-) (24.3.2004)

Drzá Jordan (2001) (seriál)

Je ošemetné hodnotiť tak vysoko, keďže séria ešte stále beží, ale ak odhliadnem od klišéovitej zápletky s hľadaním vraha Jordaninej matky, vychádzajú mi jednotlivé epizódy ako veľmi originálne a vtipné. Partička okolo tejto sexi súdnej lekárky je síce divná ale má moje sympatie. Porovnal by som to s PICKET FENCES, ale Jordan je menej bizarná. Viem, že HALLMARK je podradný kanál, ale ak Jordan budú reprízovať, vrele odporúčam. (18.3.2004) ČESKÁ FREE-TV PREMIÉRA: PRIMA=8.4.2008 (1.4.2008) Tak PRIMA sa neobťažovala prebrať vynikajúci dabing z HALLMARKU a hoci ponechala VANDU HYBNEROVÚ ako JORDAN a PAVLA RIMSKÉHO ako GARRETA, ostatný cast vymenila. "DEMENŤÁCI". (9.4.2008) Takže aj keď ma to mrzí, musím byť vulgárny. Včera (14.4.2008) začala na HALLMARKu V.séria a ako inak, tí KO.KO.TI to predabovali. A to tak, že kompletne všetkých. Zbohom Vanda, zbohom Pavle. (15.4.2008)

Holky z porcelánu (1974)

Vynikajúci a zábavný filmík, ktorým Herz dokázal, že aj z normalizáciou poznačeného námetu možno urobiť nadčasové dielko so svojskou poetikou. (16.3.2004)

Návrat oživlých mrtvol (1985)

ČESKOSLOVENSKÁ VHS PREMIÉRA: INTERAMA = 1991+ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: MGM = 12.1.2007, réžia českého znenia (MGM 2006) = PETR ŠVÉDA --- Keďže toto je prvý film, ktorý som sa tu rozhodol kvázihodnotiť, neodpustím si uštipačnú poznámku asi v tom zmysle, že preklikať 200 filmov len preto aby som mohol vyjadriť svoj názor je niečo neskutočné. Ten tzv. TEST je volovina a ľutujem tých čo neprejdú a nemôžu okomentovať napr. filmy pri ktorých v tejto (inak skvelej) databáze chýbajú častokrát tie najzákladnejšie údaje. Na margo zombíkov ... tento film je absolútne dokonalý. Je čosi ako predskokan EVIL DEAD II. Takisto sa tu miesia hororové prvky s komediálnymi a na tento mix (narozdiel od iných žánrových hybridov) sa dá pozerať. Konieckoncov DAN O´BANNON je chlapík, ktorý "spoluvymyslel" prvého VOTRELCA. A napriek tomu, že zombíci sú vraj lepšie urobení u FULCIho a spol. - tak zásadne nesúhlasím (ROMERO rulez). TECHNICKÁ POZNÁMKA: Film sa v bývalej ČSFR objavil na videokazetách spoločnosti INTERAMA (so simultánnym dabingom) a zatiaľ ho neodvysielala žiadna česká ani slovenská TV (čo je HANBA !!!). (27.2.2004) ----- POZOR!!!!!!!! - Televízny kanál MGM uvádza film v brutálne zostrihanej verzii. (5.1.2007)