Podzimní sonáta (1978)

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = II./ 1981+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 28.8.1983, réžia českého znenia (ÚPF Praha) = K. M. WALLÓ (18.2.2009)

L'Homme d'Amsterdam (1976) (seriál)

Réžia slovenského znenia = DUŠAN KODAJ (ČST Bratislava) --- epizódy: AUTO PLNÉ PEŇAZÍ (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 14.5.1983)+ČERVENÁ ZNÁMKA (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 19.6.1983)+PRISTÁTIE PLNÉ STRACHU (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 13.8.1983)+MAČKA ĽÚBI KYSLÚ KAPUSTU (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.8.1983)+ROZRUCH OKOLO HVIEZDY (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 16.3.1984) (18.2.2009)

Řekni, že mě miluješ (2007) (seriál)

Dal by som za 4 aj keby tu SONYA WALGER a ALLY WALKER neukázali svoje prednosti. :-) Je to síce stále o tom istom, ale o tom je predsa život (a tým TÝM rozhodne nemám na mysli v prvom rade sex). Na toto sa komiksový charakter HANKA MOODYHO skrátka nechytá (sorry David). Partnerské vzťahy obnažené až na kosť. A ešte na margo diskusie ... mne tie súlože prišli také ... prirodzené. (18.2.2009)

V (1984) (seriál)

Toto sú ďalšie 3 cca 90 - minútové epizódy, obvykle nazývané ako druhá séria. --- Treba povedať, že po tých rokoch od uvedenia na ČT 1 (čo tak reprízu vážení ???) tá nostalgia mierne opadla a napr. výkon MARCA SINGERA je na hranici odpadu, ale aj tak je to sci - fi klasika, ktorá nepochybne inšpirovala trebárs DEŇ NEZÁVISLOSTI. A napriek (z dnešného pohľadu) technickej nedokonalosti efektov, dávam pred tvorcami pomyselný klobúk dolu. (18.2.2009)

Filmárik a Filmuška (1970) (pořad)

MAGION ? VEGA ? Kdeže. Toto tu je slovenský MEGAKULT, ktorý pred "sametovkou" poznalo každé jedno slovenské dieťa schopné sledovať TV. Dve bábky "navlečené" do filmového pásu po kultovej a geniálnej zvučke prezentovali deťom vo svojej "šou" to čo v tej dobe bolo v socialistickom bloku absolútne najlepšie v oblasti animovaného filmu. Tu som spoznal REXÍKA, BOLKA A LOLKA, NO POČKAJ ! a veľa veľa ďalších hrdinov tohto naivného a nevinného obdobia môjho života. :-) Ale v pamäti mi uviazla najmä jedna sovietska rozprávka o levíčati a korytnačke, s dabingom MICHALA DOČOLOMANSKÉHO v ktorej si levíča pospevovalo tento refrén: "... ale ja ležím vám, do slniečka pozerám ..." :-) Ak sa mi raz podarí zistiť aká to bola rozprávka, budem ju púšťať aj svojim deťom. :-) A ešte jedno želanie na záver Vážení slovenskí užívatelia ČSFD: Dúfam, že tento záznam tu čoskoro bude mať aspoň 90%. Veď sme na tom predsa vyrástli. :-) (18.2.2009) --- ÚVODNÁ ZVUČKA

Ghost Warrior (1984)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 7.3.2009 - Béčko z BANDovskej produkcie známe v časoch nemeckých VHS pod názvom SWORDKILL (prípadne ZAMRZNUTÝ SAMURAJ). Napriek IMDb je jeho copyright z roku 1984 a uncut verzia má príjemných 78 minút. (17.2.2009)

Tan Young: Žlutý terminátor (1977)

Tento film ešte za čias ČSFR v roku 1992 vydala na VHS firma IMPAL. Skrátka okopčili nemeckú VHSku, pridali simultánny dabing a distribúcia bola na svete. :-) Ale bola to vtedy bežná prax, a robil to aj INTERSONIC (prvé vydanie šaolinských komnát na VHS). (17.2.2009)

Ostrov smrti (2009) (seriál)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 4.10.2009 + ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: tv BARRANDOV = 24.2.2010 (16.2.2009) Pilotná epizóda je viac než dobrá. Teším sa na ďalšie a verím, že seriál bude mať naozaj iba 13 častí a poriadne rozuzlenie. GORE by na free - tv produkciu mohlo byť podľa prvých náznakov veľmi slušné. (11.4.2009) Vo výsledku len biedna telenovela prekladaná nejakými tými vraždami. Bystrý divák navyše vraha spozná dosť skoro. (10.9.2009) SKUR*ENÁ JOJ sa opäť vytiahla. Zo seriálu povystrihovali všetky titulky aj úvodnú zvučku, napchali to reklamou a takto to plánujú za 3 večery odvysielať. HNOJ HNOJ HNOJ ! (5.10.2009)

Muž za scénou (1972) (TV film)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 (český okruh) = 26.11.1972, pôvodný televízny dokumentárny film - Zaujímavý dobový čiernobiely televízny medailón. Nakrúcaný na 35mm. (16.2.2009)