Profesionálové (1977) (seriál)

Réžia českého znenia (ČST Praha) = ZDENĚK COUFAL - epizódy: Tak byl dobyt Everest (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 10.4.1982) + Odpadlík (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 13.5.1983) + Ztráta paměti (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 2.7.1983) + Pronásledovaný lovec (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 23.6.1985) + Tajemný hlas (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 3.1.1986) + Muž bez minulosti (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 23.2.1985+R: ČST 2 = 20.7.1986) + Nebezpečné sporty (R: ČST 2 = 29.5.1987) + Objednávka na smrt (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 4.10.1987) + Podivná hra (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.2.1988) + Kde se končí džungle (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 19.3.1988) + Operace Susie (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 9.7.1988) + V bezprostřední blízkosti (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 16.7.1988) + Prozrazená mise (ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 6.8.1988) - Buď pochválená šťastná to konštelácia, ktorá zviedla dokopy tak perfektnú trojicu chlapíkov, riešiacich problémy počestných britských občanov ! Zároveň nikdy nepochopím ako sa táto séria (aj keď len v selektívnej podobe) mohla ocitnúť na obrazovkách bývalej ČST. Veď dnes už vieme, že dosť podstatná časť jednotlivých epizód ťažila z napätia tzv. studenej vojny. Vysvetľujem si to tak, že na charizmu akou oplýval tento skvost si neprišla ani normalizačná cenzúra. Apropo ... okrem vynikajúcich slovných prestreliek medzi Bodiem a Doyleom, nič zo svojho lesku nestratili ani skvele zvládnuté akčné scény. Skrátka a dobre: NADČASOVÁ ZÁBAVNÁ KLASIKA. (9.6.2004)

Nemocnice Chicago Hope (1994) (seriál)

Nemocničné série ma nikdy príliš nebrali. No prišiel David E. Kelley a vymyslel Chicago Hope. Oproti značne priemernej Pohotovosti vsadil na detailné zábery operácií, svojský humor, bizarné prípady a "pošahaných" pacientov. Až do odchodu M. Patinkina a smrti P. MacNicola to bolo geniálne. Potom už len mierne nadpriemerné. Nikdy to však nekleslo na úroveň ER. Je mi ľúto, ale Clooney a spol. mi vždy pripadali bez života a príliš umelí. (8.4.2004)

Sue Thomas: Agentka FBI (2002) (seriál)

Celkom pozerateľné prípady federálnych agentov, ktorí ale akoby vypadli z televíznej produkcie rokov 50-tych. Kriminálne zápletky sú bohužiaľ pochované pod nánosom neustáleho dokazovania si všetkých zúčastnených ako im na sebe hrozne záleží. Záplava dojemných citových výlevov podfarbená príšernou hudbou skrátka takmer nekončí. Od odpadu to zachránila sympatická hlavná predstaviteľka a už zmienené nápadité prípady. (7.6.2004)

Fastlane (2002) (seriál)

Producentom a spolutvorcom tejto série je McG. Nie sú to síce "andílci" a akcia nie je parodická, ale poriadne našlapaná. Prečo je to iba slabý priemer ? Nezmyselné dialógy, príšerné herecké výkony bez potrebného cool nadhľadu, ploché postavičky, ... Ani slovenský dabing sa príliš nepodaril. Absolútnou peckou je iba lesbická epizóda s Jaime Pressly a posledné 2 epizódy, naznačujúce nevyužitý potenciál všetkých zúčastnených. (4.6.2004)

Tenkrát v Mexiku (2003)

Johnny Depp si opäť strihol mierne excentrickú postavičku a ukradol priestor všetkým ostatným vrátane Banderasa. Na to aby aspoň vzdialene pripomenul atmosféru kultového DESPERADA je to ale trochu málo. Pocta filmom s kultovým slovíčkom "vtedy" sa skrátka nevydarila. (4.6.2004)

Modlitba smrti (1985)

ČESKOSLOVENSKÁ Pay-TV PREMIÉRA: MGM = 21.3.2014, réžia českého znenia (MGM 2014) = - Primitívny a brutálny film, lenže: Najlepší so SHO KOSUGIm ! A JAMES BOOTH je perfektný protivník. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Na NOVE to bežalo pod názvom MODLITBA SMRTI. V NSR pod cool názvom TISÍC OČÍ NINJU (3.6.2004)

Ninjova nadvláda (1984)

Jeden z najlepších filmov SHO KOSUGIho (apropo prečo nie je v tejto databáze ?!!!). Jeho jednoooký ninja je super. A hoci dnes už to môže pre nezasvätených predstavovať iba ak zábavu pre deti, pre nás bývalých videomaniakov to je klasika. (3.6.2004)

Ninjova pomsta (1983)

Priemerný film v ktorom stojí za to snáď len záverečný súboj "medzi plotmi". TECHNICKÁ POZNÁMKA: Na NOVE to bežalo pod názvom NINJOVA POMSTA. (3.6.2004)

Předčasné vydání (1996) (seriál)

Garyho opustí manželka a tak je nútený nasťahovať sa do hotela. No a dostane izbu do ktorej každé ráno ktosi doručuje noviny z budúceho dňa. Gary sa teda stáva supermanom z ľudu, čo chráni obyvateľov Chicaga. Niekedy originálne, niekedy patetické a predvídateľné až hrôza. Televízia MARKÍZA odvysielala iba prvú sériu, a AXN zatiaľ nemám. Takže "prozatím" za 4, pretože tá podivuhodná mačka je cool. Technická poznámka: Na AXN táto séria beží pod názvom PŘEDČASNÉ VYDÁNÍ. (3.6.2004) MARKÍZA odvysielala všetky epizódy a možem konštatovať, že séria mala jasnú vzostupnú tendenciu a mnohé diely IV. série kvalitatívne kulminovali, čo nebýva pravidlom. A záver ? :-) Neprezradím, ale bol dosť vlažný, nakoľko CBS chcela pokračovať, ale tvorcovia už nie. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Námet série nie je pôvodný, objavil sa už vo filme STALO SA ZAJTRA z roku 1944. (1.6.2007)

Sbal prachy a vypadni (1998)

Absolútne skvelá čierna komédia, pri ktorej som sa po desaťročí nudy od srdca a naplno smial. Vypointované dialógy, skvelá vizuálna štylizácia a ultracool figúrky medzi ktorými vynikajú Vinnie Jones a jeho učenlivý synček. Bravó !!! (27.5.2004)