Můj přítel Monk - Pan Monk se seznamuje s kandidátem (2002) (epizoda)

V San Franciscu počas volieb chce niekto zavraždiť kandidáta na senátorské kreslo. Jediným kto tento komplot dokáže vyriešiť, je bývalý detektív Adrian Monk. (Úvod k jednému kultu.) Pilotný film ku geniálne zábavnej sérii o "mierne" obsedantnom detektívovi, ktorý rieši tie najpodivnejšie a prekvapivo zamotané kriminálne prípady. Viac než detektívna zápletka sa ale do popredia dostáva inteligentný a dnes tak vzácny láskavý a pritom britký zmysel pre humor a správne načasovanú pointu. Skvelú úroveň má aj slovenský dabing, v ktorom excelujú Boris Farkaš ako Adrian Monk a Lenka Košická ml. ako Sharona. Životná úloha pre Tonyho Shalhouba. (27.5.2004)

Matrix Revolutions (2003) odpad!

Dá sa z odpadového Reloaded klesnúť (? - vzhľadom na kontinuálne nakrúcanie) ešte hlbšie ? DÁ. (6.4.2004)

Matrix Reloaded (2003) odpad!

Čo tu chcete hľadať ? Čo rozoberať ? Je to humus, ktorým dvaja bratia zmagorili všetkých X fanatikov. Revolutions = detto. (6.4.2004)

Bod zlomu (1991)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.200? + PREMIÉRA NA STV 1 (so špičkovým markízáckym dabingom, obraz bohužiaľ zasa 4:3, ale zato v primetime o 20.05h) = 7.9.2011, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 200?) = ZDENO DŘÍNOVSKÝ+PREMIÉRA NA JOJ Plus = 25.12.2014, réžia českého znenia (GHV 1993) = HANA IŽOCHOVÁ - Skvelý film, ktorý som docenil až po rokoch. Aj keď romantizovať anarchistov je dnes pre mňa neprijateľné. (No ale na to máme filmy.) Priznajte sa, nečakáte aj Vy na svoju vlnu ? (6.4.2004)

Svět podle Prota (2001)

Pre všetkých, ktorí nepochopili (a vyprosujem si aby ste to označili za spoiler! ). On bol z K-PAXu. Keby nebol, mohol to byť film za 5. (6.4.2004)

Memento (2000)

Môj názor = pozri hodnotenie. Mám ale pre návštevníkov tohto filmu anketnú otázku: Keď Lenny (TOBOLOWSKY) sedí v kresle na psychiatrii a neprítomne sa díva do diaľky a pred ním sa mihajú pacienti, na chvíľu sa zmení na Leonarda (PEARCE). Ak ste si to všimli na prvýkrát tak to tu poznamenajte slovom VŠIMOL. Ďakujem. (6.4.2004)

Oko (2002)

Film, ktorý sa tvári, že si buduje hororovú atmosféru, aby nakoniec predviedol všetky neduhy podobných ázijských projektov (RINGU = výnimka). Hlúpy, predvídateľný a patetický záver pôsobí ako päsť na oko, a umelé dolovanie divákových citov vo mne vyvoláva zvláštny druh nevoľnosti. Už dávno nepatrím medzi ľudí nedotknutých žánrom, tak možno aj preto. (6.4.2004)

Nezvratný osud 2 (2003)

Ak chcete vidieť prekombinovaný dej, pozrite si NEBEZPEČNÉ HRY. Tento horor o smrti (teda smrtke, nie nejakej filozofickej myšlienke) prekonal svojho predchodcu. Spoľahlivo Vás udrží v napätí, príjemne graduje a netrpí neduhom záverov postavených na hlavu. V škále morbídnej zábavnosti si zaslúži poprednú priečku. (6.4.2004)

Znovu na světě (1999) (seriál)

Túto sériu NOVA odvysielala pod názvom ZNOVU NA SVĚTĚ. Podivné romantické sci - fi, na ktoré rýchlo zabudnete. Je neuveriteľné, že to vymyslel otec MOONLIGHTNINGu G.G. Caron. (5.4.2004)