Tudorovci - Série 4 (2010) (série)

Závěrečná řada je dosti uspěchaná, nedotažená a místy až fantasmagorická. Jako by se tvůrcům už nechtělo postavy nějak rozpracovávat do hloubky. Za mne tak tak dvě hvězdy.

Tudorovci - Série 3 (2009) (série)

Třetí řada je sice méně historicky krpatá ( i tak pořád dost a dost), ale je také výrazně nudnější. Chybí větší prokreslení postav, moc se tam žvaní o ničem Za mne dvě a půl hvězdy.

Tudorovci - Série 2 (2008) (série)

Historicky totálně mimo, ale moc hezky se na to koukalo. Druhá řada je svižnější, akčnější a má lépe propracované dialogy. Natalie Dormer jako Anna naprosto skvělá.

Tudorovci - Série 1 (2007) (série)

Historicky totálně mimo, ale moc hezky se na to koukalo. Natalie Dormer kako Anna naprosto skvělá.

Les sebevrahů (2016)

Pokud bych se chtěla zabít, tak možná jedině po shlédnutí několika podobně laděných snímků za sebou a ani bych se k vůli tomu nemusela štrachat někam do paďous. Velmi, ale opravdu velmi průměrný snímek, kterému absolutně chyběla strašidelná atmosféra (pár očekávatelných lekaček nepočítám). scénář je úplně stupidní a herecky je to sdosti slabé. Mám ráda Natalii Dormer, ale tady se fakt nevytáhla. Režisér byl nejspíše celoiu dobu pod parou a tudíž tomu také moc nedal. Shlédnout se to dá bez větší újmy na duševním zdraví, ale tak jednou za život. Za mne 35%.

Joker (2019)

Dcera si dnes nějak divně namalovala hubu, asi půjdu vytáhnout pistoli ze šuplíku a zavřu ji pro jistotu do sejfu. Ne vážně. Skvěle zahraná nuda, jiné přirovnání mne nenapadlo. Phoenix podal strhující výkon, bohužel tím nezachránil fakt, že příběh jinak dle mého neměl moc co nabídnout. Jistě působivá muzika a psychické napětí sice cákalo z obrazovky, leč takovým poněkud nahořklým odérem. Příběhů o tom, jak se jeden komplikovaný jedinec, nepochopený širší společností definitivně zbláznil a začal prudit své okolí bezuzdným násilím a monstrózními kecy o ničem je mraky a to, že mají mnohdy i reálný základ nic nemění na tom, že film byl plný dlouhých, ale opravdu dlouhých pasáží, kde se nedělo nic a za mne nebylo na co moc koukat. Možná je to tím, že nejsem fandou temných rytířů, tučňáčích trpaslíků, kočičích blondýn a jiných podobných magorů v elsťákách i bez. Kromě Deadpoola bych je klidně všechny poslala objevovat nové světy do vesmíru na hoódně dlouho. Co dodat závěrěm, jedna hvězda ze geniálního Joaquina Phoenixe a jedna hvězda za jediné smysluplné poselství a tím je poznání, že stačí opravdu jen jeden jediný charismatický magor na to, aby s sebou strhl širokou masu blbů, co se za ním potáhnou jak smrad a zamoří všechno, na co sáhnou. To už ostatně známe ze života a hodin dějepisu. Za mne dvě maniodepresivní hvězďule, nebo že by bipolární?

Roztříštění (2019)

Na můj vkus trošku kožené, hodně předvídatelné a hlavně strašně moc nesmpatičtí herci. Nicméně i přesto všechno atmosféra byla správně hustá, dialogy ušly, tak nějak to ladilo. Díky tomu za mne 3 schizoidní hvězďule.

O pyšném panovníkovi (1998) (TV film)

Rozhodně nepatřím do té části ženského publika, kterým se při pohledu na Vetchého klepají kolena. Ba spíše naopak, jako chlap je mi děsně nesympatický. Nicméně herec je to dobrý, což se v této nablblé pohádce bohužel neprojevilo. Unylá a nudná televizní záležitost. Za mne 30%.

Hádanice (1990) (TV film)

Milá a půvabná pohádka o tom, kterak nerudná, leč nadmíru šikovná kuchařka k zahradníkovi přišla. Dědek Hádalík sice dle mého nedostal toklik prostoru, co by potřeboval, ale jinak v pohodě. Markýz v podobě fašáckého kocoura byl jen takovou tu vipnou třešinkou na dortu. Pro děti za mne úplně v pohodě. Dávám 70%.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Pokud by někdo očekával akční krvavou pecku, či Thriller, musel být notně zklamán. Já nebyla, neb jsem měla chuť se s dcerou podívat na nějeký ryze rodinný snímek a to tento film zcela splnil. Naívní, dětinské, ale i vtipné. Akčně přiměřený, bez zbytečných vulgarit, slušná muzika i příjemní herci. Za mne 60%.