Zaklínač (2002) (seriál)

Velmi nezáživná ukázka toho, jak lze promrhat neskutečný potenciál. Necharismatičtí herci, dlouhé hovory o ničem, nudné souboje a televizní výprava dohromady udělaly ze seriálu dlouhou trudomyslnou záležitost, u které se sice dobře spí, ale blbě se na ni kouká. Hudba usínací, byť příjemná. doufám, že mladší bráška bude lepší. Za mne dvě prokleté hvězďule.

Noční můry z temnot (2019)

Děsná kravina, která není ani inovativní, ani zábavná. Atmosféra nebyla hutná, ale únavná, děcka banda nesympatických troubů a bubáci spíše budili lítost. Dějová linka velmi nevýrazná. Možná proto jsem u toho i usnula. Za mne jedna hvězda za snahu udělat horor pro děti druhého stupně základní školy.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Strašně zmatený příběh, jenž posunu cílovou skupinu diváků věkově výrazně níže. Evidentní cílení na náctileté je patrné z každého záběru a je rozhodně na škodu. Zatímco starší filmový bratříčci nabídli každému něco, tady se dospělý divák nudí. A nudí se dost. Od milostného puzení puberťáka, přes udílené rady dospěláků, až po nesympatického padoucha, který vlastně nechce být padouch, ale hrdina, jen na to jde zbytečně složitě. Pro svou oblíbenost používá imaginární bubáky, které pak likviduje, typický syndrom žháře, co zakládá požáry a pak je pomáhá hasit. Jako pocta bývalým hrdinům velmi chabé. možná by bylo načase přijít s něčím novým. Efekty slušné, hudba také. Za mne velmi slabí průměr, tedy 45%.

Holky z naší školky (2007)

Docela hustá pecka, kterou s velkým potěšením shlédly zejména moje dcery. Hlavně ta mladší ze mě okamžitě začala loudit zápis do takovéto školy. Myslím, že by tam skvěle zapadla. Ujeté, vtipné, výborně herecky obsazené, nijak hlubokomyslné, prostě jednohubka, která pobaví. Dobrá muzika. za mne 75%.

Odkaz (2018) (seriál)

Kdyby mi bylo patnáct, asi jsem nadšená, takto šly jejich problémy mimo mne. Po shlédnutí 5 dílů musím podotknout, že je to blbina.

30 dní dlouhá noc (2007)

Přiznám se, že mne to moc nebavilo, ne proto, že upíři byli hnusní a olezlí, ale protože se tam mnoho nestalo. Vlastně jsem se spíše nudila. jen poslední třetina byla dobrá. Za mne 50%.

Čert na zemi (1975) (TV film)

Plejáda toho nejlepšího za mlada v moc hezkém příběhu. za mne 85%.

Kam čert nemůže (1959)

Milé, hřejivé a příjemné na pohled. jinak docela nuda. Byť tak skvěle naservírovaná na zlatém podnose, že by jste si toho pomalu ani nevšimli. Za mne tři hvězďule.

Drákula (2013) (seriál)

Velmi otřepané téma v neotřelém hávu. Jonathan Rhys Meyers jako charismatiký a pokrokový Drákula, jenž se chce pomstou na těch co mu způsobili zkázu, vykoupit. k tomu mu má pomoci i láska mladé medičky Míny. Zajímavě uchopeno, má to atmosféru i pěkný vizuál a hudbu. Co vidím jako chybu je malá prokreslenost postav, málo akce a absence většího napětí. Místy je více romantiky, než je zdrávo a byť Drákula po vzoru Monte Christa rozjíždí docela slušný pomstichtivý plán, je kolem toho příliš mnoho balastu. Drákula je docela sexy, až na ustupující vlasy, Mína přijatelná, Lucy atraktivní, ostatní až na pomocníka Radcllifa zapomenutelní. Za mne 55%.

Wake Up (2019)

Ten filmík by byl docela ok, kdyby v něm nebyli všichni herci kožení a toporní jak stará židle v muzeu. Jinak docela slušná kriminálka, sice s předvídatelným rozuzlením, ale ne marná. Za mne 50%.