Nezvratný osud (2000)

Slušná porce srandy, nasmála jsem se. Co na tom, že dialogy byly nablblé a celé to bylo klišovité. Za mne 70%.

Příběh mého syna (2012)

Film by měl působit jako celistvá výpověď o romantickém vztahu na pozadí válečných událostí v Sarajevu a o jejich dopadu na život hlavních protagonistů. Bohužel film tak nepůsobí, díky střídání jednotlivých období, které není dobře zvládnuté působí nesourodě a místy až zmateně. Silné okamžiky značně poškozují hluchá místa a plky o ničem. Jako celek slabší průměr. Herci dobří, hudba průměrná, stříh nic moc. Za mne 50%.

Červený drak (2002)

Vcelku slušný snímek, napětí fungovalo, obsazení výborné, zápletka taky. Za mne 75%.

Vraždy podle předlohy (1995)

Film měl obrovský potenciál stát se kulťákem, bohužel se tak nestalo. Nevím zda vinou scénáře, režie, či prostě to hercům nesedlo, ale něco bylo špatně. Každopádně za shlédnutí to stálo, až na pár hluchých míst, docela dobré. Za mne 60%.

Vraždy pod maskou (2015)

V podstatě děsná blbost. velmi mizerní herci, kterým se nedalo věřit ani slovo. Absence napětí, humoru, smysluplných dialogů. Jedna velká nuda, za mne 35%.

Polar (2019)

Tak nevím, jestli se mám smát a nebo plakat. S Wickem bych toto dílko určitě nesrovnávala, byť žánrově podobné, tak stylem zcela odlišné. Polar je směsicí bizardních postaviček, nesympatického obstarožního zabijáckého kokota, zcela nelogických dějových zvratů, hromady krve, trošky slušné akce a absence napětí. Na stranu druhou jsem se místy fakt nasmála ( jen nevím, zda to byl záměr tvůrců, nebo jen přidaná hodnota). Už jen ta představa, jak firma zaměstnávající námezdné zabijáky, svým zaměstnancům platí zdravotní a sociální pojištění, obhospodařuje penzijní fond a pak je na stará kolena likviduje, aby jim nemusela platit, je naprosto odvazová. Jen aby se neinspirovali i běžní zaměstnavatelé, nedej bože stát. Jsem na vážkách zda to mám poslat do kopru, nebo dát tři zvrácené hvězďule. Čert to vem, za to pobavení to stálo.

Muhteşem Yüzyıl: Kösem (2015) (seriál)

O proti staršímu bratříčkovi výrazně chudší výprava, nicméně realističtější podání. Za mne velké mínus představitel sultána Ahmeda, je to takový nesympatický jeliman. Velkým plusem je krásná hudba. V prvních sedmi dílech se toho moc nedělo, ovšem po výměně herečky v roli Kosem dostal seriál větší spád a stal se i akčnějším, tím pádem mne to chytlo. Takže za mne čtyři hvězdy za první řadu.

Velkolepé století (2011) (seriál)

Vizuálně dokonale propracovaný seriál, jehož první dvě řady (zvláště ta první) jsou i zábavné. Historicky dosti nepřesné, ale kdo se na to kouká k vůli historii? Skvělý herci, krásná hudba, vášeň, napětí. Za mne nejlepší telenovela ze všech. Od třetí řady výrazný sešup dolů, byť právě z hlediska té historie o dost přesnější. Jako celek dobré, za mne 75%.

Chata na prodej (2018)

Přiznám se, že jsem se docela dlouho odhodlávala, zda si to mám vůbec pustit, abych nebyla zklamaná. A udělala jsem chybu, film je naprosto vynikající. Životní role Ivany Chýlkové, stejně tak skvělý i všichni ostatní. Minimalisticky pojatý snímek, jehož šílená rodinka, jakoby vypadla z oka té mojí. Velmi realisticky podaná směs nostalgie, napětí mezi jednotlivými členy rodiny, cizí prvek v podání přítele z Německa a marná snaha alespoň jednou vytvořit zdání fungující, harmonické rodiny. Nápad jehož vedlejí přidanou rodinou bylo krásné završení životní pouti jednoho z účastníků. Emoce prýštily, film ani na chvíli nenudil, dialogy trefné. Velmi zdařilé dílo, jenž je v rámci české kinematografie asi jedno z nejlepších z řadu let. Za mne plný počet. Tomáš Pavlíček i zůstane v hledáčku hodně dlouho.

Nebezpečná laskavost (2018)

Skvělá ujížděčka, kterou jsem si díky výbornému obsazení (až na Seana, ten byl nemastný, neslaný), skvělým hláškám s slušné hudbě maximálně užila. K dokonalosti chyběl jen lepší závěr. Někdy je prostě méně více. Anna byla v roli domácího Sherlocka neskutečně zábavná, Blake patřičně drsná femme fatale. Zápletka vtipná. Za mne 90%.