Liga spravedlnosti (2017)

Obrovský potenciál příběhu byl zbytečně rozmělněn, nejspíše díky nejasnému konceptu tvůrců. Méně známí hrdinové nedostali vůbec prostor se na úvod předvést, celý tým příliš neladil (což by nevadilo, kdyby působili přirozeněji), hlavní záporák je nesympatický, ne díky tomu, že je představuje zlou, šerednou obludu, ale díky tomu, že z něj nejde ani hrůza, ani respekt. Zápletka klasické klišé. Aquaman je fešák, moc prostoru ale neměl, návrat supermana jak v telenovele, hudba fádní, by´t se hodila. Chyběly mi i vtipné hlášky. Přesto všechno nemůžu říci, že bych se nebavila, jen ve srovnání třeba s Awangers mi chyběl ten pocit sounáležitosti s hrdiny. Pokud doladí detaily, příště může být lépe. Za mne 70%.

Ave, Caesar! (2016)

Námět skvělý, leč dalo se z toho vyždímat více. Komické scény by mohly být veselejší, ironický podtext sžíravější a mystično se někam vytratilo. I tak dobrý film, co stál za shlédnutí. Za mne tři *.

Aféra Cartier (1984) (TV film)

Naivní a sladká komedie, jenž nijak nenadchne, ale ani neurazí. Joan nádherná, David snesitelný.Průměrná záležitost.

Poslední upír (1993) (TV film)

Slabší z jinak vynikající řady Holmesů ztvárněnou Jeremy Brettem. Za mne 60%.

Třetí sudička (1986) (TV film)

V této televizní pohádce není největším záporem chudá výprava, či menší kvalita zpracování, ale příliš abstraktní děj, lyrické vyjadřování a herecké výkony hlavních protagonistů. Dlužno říci, že neměli mnoho příležitosti něco zahrát. Unylé a bez náboje. Za mne 30%.

Divá Bára (1949)

Nádherný příběh ve své době s jednou z nejkrásnějších žen světa Vlastou Fialovou. Vizuálně i scénáristicky povedené, krásná hudba i dobrá režie. Velmi zdařilý film, jenž je poprávu ozdobou české kinematografie. Za mne 85%.

Čertův švagr (1984) (TV film)

Velmi zdařilá televizní pohádka. I když výprava již tradičně pokulhává, skvělé herecké výkony a zdařilý scénář to bahatě kompenzují. Za mě 75%.

Hello, Dolly! (1969)

Naivní, ale krásné. Babra jako vždy úžasná a ostatní také super. Dnes už legenda - za mne plný počet.

Moje velká indická svatba (2004)

s knižní předlohou Jane Austen to nemá sice mnoho společného, avšak nádherný vizuál, exotické barvy, hudba a tanec dodávají tomuto filmu kouzelný nádech. Děj prostý, avšak nenudí, herci i herečky krásní lidé. Za mne nadšení a 85%.