Kolo času (2021) (seriál)

Nudné, lacině vypadající a hlavně brutálně nezáživné.

Marie Terezie - Série 3 (2021) (série)

Velké, vizuálně dokonale vymazlené nabubřelé nic. Historicky přeceňovaná Mařka Terka, která musela Františkovi celý život pít krev a ten ji přesto podržel a co víc, díky němu a jeho obchodnímu géniu se Habsburkové mohli ještě dosti dloho udržet u moci. Tento díl se soustředí převážně na rodinné vztahy, kde významné historické události zůstaly v pozadí. Bohužel to tvůrci vzali dost hopem, takže prokreslení jednotlivých povah se nekonalo. prostor dostal jen Josef a Mimi. jemně bylo také naznačeno, proč Marie Antoaneta byla hloupá husa, která si svým chování způsobila, že ztatila hlavu.  Co považuji za pozitivní, je znázornění obrovského protikladu bohatých a opulentních slavností a života u dvora, proti bídě a útrapám obyčejného lidu. Jestli pak i dnes lidem dojde, že se to vrací, byť v jiném kabátku? Vojta Kotek skvělý jako vždy, Ursula i Aeron také velmi dobří. Hudba parádní. Za mne tři poctivé hvězďule.

Vejška (2014)

Slabé, bez zjevného cílu něco sdělit.

Gympl (2007)

Z těch děcek má člověk akorát pocit zmaru, protože oni z toho většinou vyrostou a pak budou stejní, jako jejich rodiče, což není v tomto případě nic moc. Zajímavá sinda do hlubin duše dnešního študáka.

Sedmero krkavců (1967) (TV film)

Krásná Bohdanka, švarný princ, ale jinak děsná minimalistická studiovka s unylou hudbou a ve velmi depresivním hávu.

Hawkeye (2021) (seriál)

Další bezuzdné ničení mých oblíbených postav Avengers. Chápu, že tvůrci chtěli ukázat také nějakou tu jejich veselejší stránku povahy, ale způsob zvolili značně nešťastný.  Akční - chabě, dobrodružný - tak možná pro děti prvního stupně základní školy, drama - ani ve snu, sci-fi - rozhodně, ale tak v zemi Ozz, parodie - velká. Za mne jedna hvězda za psa. PS: Jeremy musel za tuhle taškařici vyfasovat balík jako hrom, jinak by se k tomu nepropůjčil a nebo už senilní.

Není čas zemřít (2021)

Ach bože, to bylo zase co? Ne, opravdu mi nevadí, že se celý film nesl v duchu merita věci genderové a rasové korektnosti, ani nahrazení agenta 007 ženou ( konec konců, to může být v dnešním světě, kde se chlapi bojí na ženskou byť jen podívat, aby nebyli nařknuti ze sexismu docela dobrá strategie), ale smysl, pointa byla kde? No odpověď je jednoduchá, ale vulgární. Chápu potřebu pomsty cáklého hlavního padoucha v Malekově podání, ale proč k tomu sakra potřeboval nějaký super nanobotí jed, zvláště když disponoval docela slušnou zahrádkou přírodních jedů? A proč do toho tahal tu doktorku a její dceru? Vlastně mohli Jamese vynechat úplně, neb ten byl pro příběh důležitý asi jako kozí bobky na dortu. Zkrátka a dobře příběh stál za starou belu, naprostá absence humoru, ale i napětí. Přitom začátek vypadal docela slibně a pak uběhlo jako 5 let a škráb 120 minut čučení  na nic. Hudba taky dost průser a závěr jen umocnil to sladkobolné rozjímání o životě jednoho stárnoucího trouby se dvěma nulama místo koulí. Jako jediné pozitivum (kromě famózních záběrů na Marateu a Gravinu in  Pugliu) bylo to, že Bond v podání Craiga konečně natáhl bačkory, teda doufám. Za mne zklamaných 35%.

Čertí brko (2018)

Výborný Vetchy ve velmi hezky zorganizovaném pekle, roztomilý Cina, neblblá a nelibozvučná ústřední písnička. Dosti křečovitý humor, jehož politický podtext je sice pro dospělého diváka evidentní, ale pro děti zcela nevhodný. Pár vtipných momentů by se našlo, ale nebylo jich dostatek. Za mne jako celek slabší průměr.