Čertí brko (2018)

Výborný Vetchy ve velmi hezky zorganizovaném pekle, roztomilý Cina, neblblá a nelibozvučná ústřední písnička. Dosti křečovitý humor, jehož politický podtext je sice pro dospělého diváka evidentní, ale pro děti zcela nevhodný. Pár vtipných momentů by se našlo, ale nebylo jich dostatek. Za mne jako celek slabší průměr.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Štědrovečerní pohádka se nesla v duchu, který se v dnešní době již nedá považovat za originální, neb s princeznami zakletými v čase, vracejících čas, či se jinak různě vypořádávajících s podobnou tématikou se docela roztrhl pytel. Nicméně námět nebylo to, co mi vadilo, ale výrazně chybějící komediální prvek. rádoby vtipných scén bylo v pohádce jak Šafránu, pár hlášek Janžurové a Táborského, to prostě nevytrhly. Chemie mezi ústřední dvojicí ( která navíc byla silně nesympatická a to jak malé tak i v dospělé verzi) prakticky nefungovala, spousta věcí nedávalo smysl a vůbec potenciál, který s sebou nesla možnost vracet se v čase zůstal dosti nevyužitý. Pro malého diváka je nosný příběh slabý a hlavně dosti matoucí, pro dospělého, to zase bylo moc naivní a dětské. Co říci závěrem, úplný propadák pohádka není, ale do skvělých českých pohádek jako je třeba Princezna ze mlejna, Anděl páně, nebo Čertova nevěsta či Tajemství staré bambitky to má sakra daleko a to se ani nezmiňuji o Popelce. Za mne 40% max.

Znásilnění pod kůží (2021) (TV film)

Velmi silné a závažné téma, které je zde podané skoro až sterilní formou, tudíž vyzní zcela do ztracena. Odborníci camcají, oběti mluví tak nějak nezůčastněně. Celé téma klouže tak nějak po povrchu. S těmi ženami soucítím. Systém jim moc nepomáhá. Co mne zaráží, platí  u dospělých obětí, že namísto, aby v nich odborníci probudili touhu po odplatě( nemyslím zaslepenou pomstu), namotivovali je správným směrem k tomu, aby byly fyzicky i duševně silnější, je buďto obviňují, nebo v nich byť neumyslně a v dobré víře vzbuzují pocit marnosti a křivdy.  Co se dětí týče, tam je jedinou možností zavést exemplární tresty, včetně trestu smrti (u recidivistů). Žádná falešná humanita, znásilnil jsi dítě, nebo víc, kulka do hlavy a nazdar.  Všichni víme, že nejde o nápravu těcto jedinců, ale o jejich eliminaci, aby nemohli pokračovat.

Boj o moc - Série 1 (2018) (série)

Zoufale nudné, místy nepřehledné, charakterově pestré, ovšem pouze a jedině jedním pokřiveným směrem s velmi předvídatelným závěrem. Čekala jsem mnohem více silných scén, více gradace, a zajímavější dialogy. Herecky bezchybné, ale kdo se chce pořád dívat na ty stejné, otravné ksichty.  Za mne zklamání.

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Slaboduchá trapárna, kde jediné pozitivum jsou ty Anakondy. Jinak fakt hnačka.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Už jsem viděla i horší patlaniny, na stranu druhou i výrazně lepší. Je to taková Legenda o ztracené perle míchnutá Tygrem a drakem a Jiným světem dohromady. Kdyby tam bylo méně digi bordelu, dialogy dávaly hlavu a patu a počínání jednotlivých aktérů zcela nepostrádalo logiku, mohlo jít o vcelku slušný nářez. Takto velmi slabých 35%.

Miláček (2005)

Velmi silné téma, ovšem podané bez náboje, ty emoce jsem Kyře nevěřila, stejně tak celkoá atmosféra byla plochá až strilní. Škoda, mohl to být velmi dobrý fil. Za mne 45%.

Předtucha (2007)

Nudnější film abys pohledal.

Slečna zamilovaná (2009)

Fakt vtipná romantická komedie, kde se Sandra opravdu vyřádila. Jako velké plus vnímám, e to vůbec nebylo hloupé. 90%.