Králíček Jojo (2019)

Veľmi veľa myšlienok o vojne na film tváriaci sa trochu ako detský. Pritom je to miestami príliš aj pre dospelého, niekedy je to až tak zamotané, že som sa z toho nevedel dostať. Vymývanie mozgov už od malých detí nie je výsostnou vecou fašistického Nemecka, veď to poznáme aj my z nedávnej minulosti a dnes je to tiež horkou realitou vo viacerých diktátorských režimoch. –––– Na romantiku nie je čas, sme vo vojne. –––– Choď a zastreľ každého, kto vyzerá inak ako my.

Psia zima (1989) (TV film)

Film o chlapcovi a psovi. Okrem filmárskej práce so psom, čo určite nie je maličkosť, som na filme nenašiel nič zaujímavého. –––– Aj môj tatko sa upokojil až keď mal mňa, a potom Zuzku.

Autoservis (1981) (TV film)

Slušná komédia o časoch dávno minulých, keď to bez úplatku v autoservise jednoducho nešlo. Situácie a gagy sú síce očakávané, ale aj tak sú napísané dobre a ešte lepšie zahrané spoľahlivými hercami, z ktorých okrem jedinej ženy už nikto nie je medzi živými. V inscenácii ma prekvapili maľované kulisy, čo bol zaujímavý zámer a ešte srandovnejšie sú papierové makety áut a ich súčastí, to komédii pridávalo ďalší vtipný bod naviac.

Chyby (2021)

Každý robí v živote chyby. Niekto väčšie, niekto menšie a niekto také, čo sa nedajú vrátiť späť. Teraz čo s tým urobí druhá strana. Film o obyčajných ľuďoch s neobyčajnou minulosťou. Veľmi sympaticky sa film vyhol akýmkoľvek bombastickým dejovým zvratom a aj bez veľkolepého záveru som z neho nadšený. Super hudba. Odteraz sa na (české) porno budem musieť pozerať nejako inak. –––– Hele Tome, já ti říkám, že mi na tý holce něco nesedí. Já se ti jenom snažím přátelsky říct, že ta holka je příliš velký sousto. –––– Možno sa zamilovala. Zamilovaný človek robí chujoviny.

Rodinný dom (1978) (TV film)

Keď môžu mať mladí manželia 50 a 60 rokov, tak ich syn na základnej škole môže mať 34 rokov. Taká malá kastingová recesia v neveľmi zaujímavej inscenácii o ženení sa starého mládenca.

Černý den v Black Rock (1955)

Do zapadnutého mestečka, kde nič nie je, prichádza muž a začína pátrať. Nikto, ani divák, nevie, po čom, ale spôsobí to dostatočný rozruch, ktorý nikoho neteší. Bavilo ma to, ako tušíme nejakú špinavosť, ale dozvedáme sa ju tak neskoro, ako samotný pátrač. Musí sa to ale vyriešiť do najbližšieho zastavenia expresu, čo mi pripomenulo iný western s vlakom. –––– Jste mrštnej na to, že jste kripl, velkej chlap. –––– Zato vy dopadnete špatně, když se tu budete poflakovat.

Tlumočnice (2005)

Na to, čo sa vo filme stihlo, bol trochu dlhý. Napätie sa tým rozriedilo, ale aspoň tá záverečná časť stála za to čakanie.

Ruža pre nevestu (2023) (pořad) odpad!

To fakt tie ženy nemajú v sebe kúsok sebaúcty? Ak už nie tá polovica s kačacími pyskami, tak aspoň tých pár normálnych báb? Druhýkrát musím prepínať kanály opatrnejšie, aby som znovu nenatrafil na niečo takéto.

Nepriatelia (1973) (TV film)

Takýmto spôsobom urobiť z nedorozumenia drámu je pre mňa trochu nepochopiteľné, ale to je asi štýl Čechova, poriadne sa povŕtať v ľudskom vnútri a najskrytejších pocitoch. Dokonca sa niekomu zdalo, že jedna inscenácia nestačí, tak o pár rokov pridali ďalšiu podľa rovnakej poviedky. No ale táto je o niečo lepšia a pochopiteľnejšia.

8 rokov pri frontovej línii (2023) (TV film)

Vojna na Ukrajine zase trochu inak, očami obyčajných ľudí, dokonca aj detí, menších aj tínedžerov. To je prekladané až absurdnými televíznymi „príspevkami“ ruských propagandistov vrátane toho na vrchole ich rebríčka moci. Smutný dokument o teraz už takmer deväťročnej vojne, len či si to pozrú aj tí Slováci, ktorí to všetko dokážu všemožne ospravedlňovať až do roztrhania tela.