Four Frightened People (1934)

Čtveřici přeživších pasažérů, kteří nedobrovolně opustili loď v důsledku toho že se na ní začala šířit smrtící epidemie, a kteří se vylodili na neosídlené straně ostrova, nezbývá jiné cesty než se vydat napříč džunglí plné divoké zvěře a primitivních kmenů, aby se dostali zpět do civilizace, do bezpečí. Nejvíce pozornosti strhává C.Colbert, její přerod ze zakřiknuté a vystrašené dívenky v krásnou a sebevědomou ženu. Nic moc více toho tento spíše dobrodružný snímek bohužel nenabízí. 55%.

Bílá legie (1943)

Válečné drama zachycující osudy a životní příběh skupiny zdravotních sester Červeného kříže, které byli z důvodu útoku Japonců na Pearl Harbor v prosinci 1941 a vstupu Ameriky do války převeleny z původně rutinní akce na ostrově Hawaii přímo do centra bojů na Filipínách a to konkrétně na poloostrov Bataan. Menší prostor zde dostala i Veronika Lake v pro ni docela netypické roli. Film je určitým věnováním právě těmto statečným ženám za jejich odvahu a odhodlání. Film je to velmi zajímavý, poutavý, dramatický a dojemný. (snad možná trošku dlouhý). 80%

Arise, My Love (1940)

Vtipná, svěží a příjemně koukatelná romantická komedie dvojice, která k sobě opravdu pasuje, C.Colbert a R.Millanda. Příběh je zasazen do období krátce před vypuknutím druhé světové války. 70%.

Imitation of Life (1934)

Melodrama s rasovou tématikou, zfilmovaná verze stejnojmenného románu F.Hurstové Imitation of Life. Toto je první zfilmovaná verze románu vzniklého v roce 1933. Dějově stejné jako pozdější remake z roku 1959. Dějové trochu ploché, kýčovité a docela dlouhé. Závěr mě nijak příliš neoslovil, v dnešní době už to zřejmě takové emoce nevyvolá, narozdíl od doby kdy se snímek natáčel. Spíše dobový film. 50%.

No Time for Love (1943)

Příjemná romantická komedie s neméně příjemnou dvojicí C.Colbert a F.MacMurray. Na straně jedné úspěšná a ambiciózní fotografka modní časopisu, na straně druhé pak trochu neurvalý, nedůtklivý konstruktér podzemního tunelu. Na první pohled dva zcela odlišné světy, jak už to tak ale bývá, protiklady se přitahují a ani zde tomu nebude jinak. Milý a vtipný film, který stojí za shlédnutí. 75%

Three-Cornered Moon (1933)

Skoro by se dalo říci něco mezi komedii, romantickou komedii a dramatem. První polovina filmu komedie, druhá pak spíše drama. Příběh, ve kterém se pět sourozenců snaží udržet si střechu nad hlavou poté, co jejich matka lehkovážně proinvestovala veškeré rodinné úspory na burze. 55%

I Met Him in Paris (1937)

Docela milá romantická komedie navíc z netradičního prostředí švýcarského rekreačního střediska, což bylo ku prospěchu filmu, protože samotná dějová zápletka není tak atraktivní a vtipná. C. Colbert utíká z náručí jednoho dotěrného nápadníka (L.Bowman), aby vpadla do spárů dalších dvou (M.Douglas a R.Young). 70%.

Divoká Theodora (1936)

První půlka filmu je ještě docela zábava, pár vtipných situací, film působí docela mile, druhá polovina je ale něco zcela jiného, Irene Dunne jsem věřil tu první polovinu filmu, druhou už mi lezla spíše na nervy, to k ní opravdu nepasovalo. Melvin Douglas je docela sympatický ačkoliv také spíše první polovinu filmu. Film je podle trochu moc natahovaný, v druhé polovině příliš užvaněný, naivní, ne tak vtipný a dá se říci sem tam i trochu otravný. 60%.

Moje sestra Ela (1942)

Zcela potrhlá, střeštěná screwball komedie s humorem který mi zrovna není moc blízký, dějově naprosto praštěné a zběsilé, R.Russell mi nevím proč moc nepadla do oka, jejím neustálým šklebením se, takže zážitek z filmu je takový nemastný neslaný. 50%.

Too Many Husbands (1940)

První polovina filmu je docela slušná zábava, ve druhé už tempo trochu opadá, ubívá vtipu a film přestává trochu bavit. Co se týče herců, ti hrají velmi dobře, především Jean Arthur je zde k nakousnutí. 60%.