Keeper of the Flame (1942)

Silnější 3*, slušné drama s trochu neočekávaným koncem často spojované herecké dvojky Tracy&Hepburn. Na svou dobu nejspíše poměrně neortodoxní scénář. 65%.

Charlie Chan in Reno (1939)

Napínavá detektivka s velmi příjemnou stopáží, komediálními vložkami a napětím až do samotného konce. 70%.

Texas (1941)

Slušný western ve kterém ale není nic moc překvapivě nového, děj je celkem snadno odhadnutelný, ústřední dvojice celkem sympatická ale nějak to postrádá trochu větší náboj, celkem snadno zapomenutelný film. 65%.

Smrtící bumerang (1996)

Nic než jen průhledná vykalkulovaná hra na city která od začátku směřuje k předem jasně danému konci. Je mnohem lepších fimů s podobnou tématikou které dokázali skutečně dojmout, což se o tom filmu fakt nedalo říct ani náznakem. Jediné plus má u mě že jsem ho alespoň dokoukal, jinak naprosto nic co by stálo alespoň trochu za vyzdvihnutí od předpotopní hudby, přes toporné herecké výkony až k absurdním zcela jasnému rozuzlení. 15%

Deadline at Dawn (1946)

Slabé tři*, děj je dost naivní což hodně snižuje celkový zážitek. 50%.

Charley's Aunt (1941)

Taková lehce úsměvná nenáročná vysokoškolská komedie z Cambridge v hlavní roli s Jackem Bennym. Neurazí ale ani nenadchne. 60%.

Big Brown Eyes (1936)

Docela svižná, značně ukecaná detektivní komedie, která stojí především na trefných dialozích a vzájemném popichování C.Granta a J.Bennett. 65%.

The Fighting 69th (1940)

Ne úplně typický role pro J.Cagneyho i když to tak z počátku vypadá, to je ale jen chvilkové zdání, protože časem se z toho stává docela slušné drama o tom že válka dokáže změnit ať už v dobrém či zlém leckoho. 65%.

Dobrý ročník (2006)

Prostě jsem tomu celému vůbec nevěřil. Jedno klišé střídá druhé a celé je to takové prázdné mi přijde. Možná to začalo už u R.Crowea, který se myslím do role moc nehodí, nevím, ale nějak to postrádá nějaký náboj, kouzlo, takto mi to přijde jen jako šablonovitý prázdný kýč. A to mám Francii jako zemi rád. 45%

Podezření (1941)

Škoda toho konce, ale jinak jde o velice slušný snímek s pozvolna gradovanou atmosférou. 70%.