Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Drama
  • Dobrodružný

Recenze (7)

plakát

Hotel Transylvánie (2012) 

Hotel Transylvánie mě překvapivě vyvedl z omylu, že ta nejlepší animovaná díla vychází pouze z dílen Walta Disneyho, DreamWorks nebo Pixaru. Sony Pictures Animation studio si získalo mou pozornost právě pomocí tohoto vydařeného kousku. Poprvé na sebe studio výrazně upozornilo při prvním díle Lovecké sezóny, ovšem toto nadšení ze mě opadlo hned s příchodem nadcházejících dvou dílů. Podruhé, už poněkud s lepším ohlasem, na sebe upozornilo snímkem Zataženo, občas trakaře. Tak jako tak - tato díla rozhodně nepřekonají tradiční Dobu ledovou, Shreka nebo Madagascar, ale dovoluji si tvrdit, že Hotel Transylvánie jim konkurovat dokáže. Zejména proto, že je to zase něco jiného, originálního a nového s trochu odlišným stylem humoru. Pochod svých myšlenek bych vyjádřila asi takto. Hotel pro strašidla – zajímavý nápad; je to docela sranda; no, vlastně je to docela obyčejná a předvídatelná zápletka. Příběh, který se na začátku jeví jako opravdu originální a zábavný, se postupem času mění na takový rodinný a pohodový film, který se lidem sice líbí, ale nijak extra je nepobaví. Ze začátku parádní nářez skončí docela klidným a dojemným příběhem o rodičích a dětech, kde se neobjevují buď žádné, nebo pouze ty samé vtipy, jako na začátku. Tedy až na scénu „netopýra - stíhačky,“ který se snaží doletět letadlo – ve filmu jako jeden z nejlepších nápadů. I přes tyto drobné nedostatky má film více kladů, než záporů. Snímek obohacuje hromada výborných a zábavných scén a gagů, které, jak už jsem zmínila, se vyskytují více v první části příběhu. Vyskytují se ovšem i scény, kde si dospělý člověk řekne: „aha, tohle mělo být asi vtipný, haha,“ ale pro děti, pro které byl film vytvořen, jde asi o humor dostačující ☺. Ovšem i mě tato dávka humoru vystačila na celý film. Co bych hodnotila jako nejpovedenější je nejen samotná vizáž netopýrů, ale i výborné zpracování jejich mimiky. Téměř všechny scény s netopýrky byly velice roztomilé a vtipně vymyšlené. Špatnou práci neodvedli ani čeští dabéři. Samozřejmě, že originál je vždy originál, ale myslím, že tomuto filmu čeština vůbec neublížila. Volba Petra Rychlého pro dabing Drákuly byla rozhodně dobrým krokem, i když dle mého názoru ani P. Rychlý nedokáže nahradit Adama Sandlera. Stejně tak v případě Lucie Vondráčkové, Ondry Brzobohatého a dalších. Na druhou stranu - představa rapujícího Petra Rychlého v nahrávacím studiu mě sama o sobě rozesmála a animovaný vizuál tomu jen přidal šťávu. Celkově vzato je film velice vydařený, promyšlený a zábavný. Rozhodně stojí za zhlédnutí. Nadchne zejména milovníky animovaných filmů, jako jsem já. Kdo už má dost okoukaných Dob ledových, Madagascarů a Shrekiád tento kousek díky jeho originalitě určitě ocení. Myslím, že nemůže nikoho urazit a že je vhodný nejen pro děti, ale i pro dospělé, kterým občas nevadí trocha infantilnosti. Tahle třešnička od Sony Animations Pictures mě rozhodně nezklamala, naopak jsem se bavila od začátku do konce a neustále jsem byla mile překvapena novými nápady.

plakát

Monstra vs. Vetřelci (2009) 

Unikátní nápad na animák a podle mě velmi dobře graficky zpracovaný. Škoda jen těch připitomělých hlášek typu: ,,Sice nemám mozek, ale za to mám nápad!". Asi jsem udělala chybu, že jsem prvně neviděla originální znění, ale nějak už nemám chuť se na to znovu podívat. Povětšinou přítel na tyhle komedie kouká stále dokola, takže pro ,,bezmozky" typu B.O.B je to koukatelné zřejmě do nekonečna. Na druhou stranu mě pobavilo vyprávění příběhu o životě Galaxara Galaxarem, když vlezl do klonovacího přístroje nebo hned na začátku: ,,Au, moje záda!", ale na víc jak 3 hvězdy se to nevyšplhalo, bohužel. Ode mě tedy 50%.

plakát

Alfa a Omega (2010) 

Nevím, co jsem dělala špatně, ale neužila jsem si to. Zdaleka asi nejsem sama. Jako milovnice kvalitních animáků jsem byla hluboce zklamána grafickým zpracováním a pohyblivostí vlků v době, kdy už bych to od animovaného filmu vpuštěného do kin (ještě ve 3D) nečekala. Každopádně mohu připomenout i Hurá do Afriky (2010), který tomuhle blivajzu nesahá ani po kotníky, takže pokud se na to chcete podívat, vězte, že existují i mnohem horší animované snímky a to z rukou Německých animátorů. No každopádně dokoukala jsem to až do konce, i když jsem si chodila pro něco k jídlu pokaždé, když začali vlci výt, abych ty pseudoštěky nemusela poslouchat. Nicméně scéna, kdy Gart zavyje a hejno ptáků se zasekne na obloze a spadne volným pádem k zemi mě rozesmála natolik, že jsem se uklikla až na 2 hvězdičky. Takže ode mě maximálně 30%.

plakát

Marley a já (2008) 

Nechápu proč, ale i když vím, že na konci budu brečet, stejně si to pouštím stále znovu a znovu. Jedná se o nádherný příběh, který kdo neprožije a neprocítí, podle mě nemá srdce. Stejného nezbedu jako je pes Marley máme doma a nedokážu si představit, jaké to bude, až odejde. Tento snímek ale dokáže dokonale navodit atmosféru, kterou si tak asi dokážu představit potom i u nás. Kdo nemá doma chlupáče, co všecko rozkouše, zachlupatí, rozdrápe a oslintá, asi neprožije film naplno (možná proto je vaše hodnocení jen 75%), ale i tak stojí alespoň za jedno shlédnutí. Vím, že spousta lidí tento film odsoudí za nedotaženost detailů typu stárnutí postav, roztěkanost děje, ale podle mě se jedná spíše o plus. Stárnutí postav jsem si nikdy nevšimla a myslím si, že to co vede děj je stárnoucí pes, o to snad hlavně jde. A roztěkanost děje? Proč ne? Když nejsou věci důležité, proč je zdlouhavě vysvětlovat. Ode mě tedy zaslouží minimálně 90%.

plakát

Madagaskar 3 (2012) 

Velmi vtipná podívaná, ale nějak se ztratil strach lidí z volně se toulajících zvířat. V prvním díle bylo jasné, že světu vládnou lidé, ale v tomto už tomu tak není. Vzpomeňme si na vystrašené lidi v metru, udiveného policistu na koni v ulicích New Yorku atd. Podle mě, i když se čtveřice zvířecích kamarádů chce stále vrátit do ZOO, jedná se o úplně jiný vztah mezi lidmi a zvířaty. Dále pak zvýšená inteligence zvířat do takové míry, že mohou řídit funkční cirkus (v prvním díle by žádné zvíře cirkus určitě řídit neumělo :-)). Nemohu jen hanit, takže určitě má tento snímek i pár velkých plus: 1. show od začátku do konce, 2. komedie od začátku do konce, 3. dokonalá animace (dalo se očekávat), 4. samozřejmě skvělá hudba... a je toho víc, kdybych neznala původní 2 díly, asi bych byla víc unešená, ta hvězdička dolů je prostě jen za to, že zničili lidské chápání zvířat prvního a druhého dílu. Takže ode mě 80%.

plakát

Zvonilka a ztracený poklad (2009) 

Kolikrát v životě se zase můžete stát dítětem? Tento díl Zvonilky říká, že minimálně 2x určitě. Je naprosto jasné, že tento snímek od Disneyho je určen pro děti určitě mladší než 20 let. A ne každý dospělý člověk by dokázal triviálnost některých napínavých scén hltat jako malé dítě, ale když pominu trochu lehčí příběh a předem jasné rozuzlení, výborně se bavím a to i při druhém shlédnutí. To co mě na tomto díle naprosto baví je malý světlušák Blik. Je to přesně ten druh vtipu a animace, který mám ráda - beze slov pobavit už se totiž moc nedaří ani Pixaru. Chválím i dokonale zpracovanou animaci, která dodává této pohádce určitou dávku realističnosti, takže si při sledování skoro až přeji, aby se víla objevila za mým oknem. Takže ať je ti 6 nebo 20 let, doporučuji shlédnutí minimálně tohoto dílu ze série 4 celovečerních a 1 krátkometrážního. Ode mě 90%.