Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

I bez ideologie je to hodně slabý seriál. Jen pár dílů (které se dají spočítat na prstech jedné ruky) by se vyhouplo nad tři hvězdičky. Kdo tady dá čtyři a víc je buď blázen, nebo třešňový baron :) Tak už to u nás holt chodí, ale proti gustu ....

Hartova válka (2002)

Jediné co mi z tohohle filmu zůstalo v paměti je vlak přejíždějící přes most ve Smržovce (Jizerské hory) - a to je opravdu zatraceně málo ! :) ... Po "Frekvenci" jsem od Hoblita čekal lepší film....

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Skoro odpad ! A bez nejmenšího váhání. Jak tomuhle mohla dát "slovutná Cinema" 60 % ????!!!! V redakci by to chtělo střídat ! Jsme už unavený :)

Křižovatka smrti (1995)

Skvěle obsazená, příšerně napsaná, špatně zahraná a bez nápadu zrežírovaná nudná ptákovina. Jak může Nicholson při svých kvalitách brát tyhle role ... to na něj Penn asi něco ví :)

Sedm (1995)

Hustá filmařská nádhera.....

Kill Bill (2003)

Chvilkama je to fakt vynikající film, ale jsou místa, kde jsem si mumlal "no to si snad dělá ze mě prdel !"... Tarantino netarantino - absence silnější příběhové linie a hlavně bez emocí vyvolávajících scén, krev stříkající pomocí pumpiček (taková blbost fakt nikomu nevadí?) a tím film spíš "červený" než "krvavý", výhra jedné blondýny nad třicítkou vycvičených chlapů v ani trošinku uvěřitelném souboji, spoilerovaný odkaz na konci - to všechno převažuje jazýček vah k průměru. Vizuálně a akusticky je to ale nezapomenutelný a úžasně "rychlý" film :)

Tanec v temnotách (2000)

Já vím, že je to asi "drzost", ale mně se tenhle film fakt nelíbí (a to mám za sebou dokonce DVA pokusy o smír s Larsem von Trierem) .... a navíc - Bjork nemusím jak vidět, tak slyšet.

Večer tříkrálový (2001)

Jestli se Španělé baví takovýma komediema, pak se nedivím, že mají tak vysoký návštěvy na fotbale :)

Carnivale (2003) (seriál)

Tenhle seriál je vpravdě mysteriózní. Po shlédnutí některých dílů si připadám jako v obrazárně, kdy odcházím od nevýslovně krásného obrazu naprosto uchvácen, aniž bych věděl co přesně malíř chtěl říct :)