Lucy (2014)

Svižné tempo filmu a atraktivní představitelka Luci zachraňují tento film. Zápletka průhledná a průstřelná a o(c)hromenej Freeman v každým záběru mě trošku vadil - po tý jeho nehodě si všímám jen jak mu tu ruku nezabíraj a kouzlo fimu je to tam. .

Blade Runner (1982)

Nechápu jak někdo tenhle film může obdivovat! Nuda kam se podíváš.. nudné dialogy, nudná zápletka, fádní děj, nesympatický záporák s vlasama z vesmíru, protože slunko abys v tej tmě, dešti a mlze pohledal - k tomu se váží i laciné efekty - celá budoucnost vypadá jako zapadlý tržiště v nejšpinavější části Bordelcity, což je umělecký záměr, prej retro-noir-future! Well slovy klasika: Retro-noir-future my ass! Scott je přeceňován a podle toho jak jsem četl sekci Zajímavostí, tak ani já a ani herci z toho filmu nebyli nadšeni - blood runner - přesně. Vše točeno 50x a dalších 100 verzí filmu. Úžasný! Buď jsem něco nepochopil nebo jsem měl zr(h)ovínka verzi, kterou viděli zkušební diváci - taky jsem rozhořčenej - čekal jsem nesmrtelnou klasiku a ne nudu! Jedno jediný se mi líbili Ford. Ten měl charizma a úroveň. Jinak nedoporučuju ani trošku!

300: Vzestup říše (2014)

Tento díl nemá s předcházejícím nic společního (kecam - jsou okopírované některé záběry a pohyby, které se v první 300 staly vyhlášené). Každopádně! Nemá svaly - všeobecně, kromě NĚKTERÝ komparzistů (kteřé celkový dojem nevytrhnou), akční stránku - herci při bitevní choreografii "netančí", charismatického hrdinu a ani záporáka - ten ani koule nemá. A spojení filmu s fyzikálními zákony je neprosto vyloučeno. Nuda a potoky digitální krve kam se podívám. Tohle být prvním dílem, tak ten druhý nikdy nevznikne.

Pařba na třetí (2013) odpad!

Neuvěřitelně stracený čas nad nenápaditou, trapnou, obscéní a těžko uvěřitelnou parodií na komedii.

Rychle a zběsile 6 (2013)

starej Diesel (hlavně furt s tričkem bez rukávů - alespoň tam má co dát), strhaná a tááááááák nesympatická Rodriguezová, málo prostoru pro The Rocka a hodně prostoru pro nekonečnou vzletovou dráhu a speciální efekty, který jsou tak mimo, že Newton rotuje v hrobě! Ne, tohle není ani průměrný, protože zápletku a scénář by vymyslel i můj 5letý bratránek líp! Trošku se bojím dalšího pokračování..

Mládeži nepřístupno (2013)

Infantilní a místama i vtipné, ale abych to s tou "chválou" nepřeháněl, víc než jsem se smál, jsem spíš žasl nad tím, jak je možné, že se tam sešlo tolik hereckých hvězd?! Vždyť děj je spojen dialogem mezi debilem a produkčním a zbytek jsou jen scénky, kde je jen 1 ze 3 vtipná nebo alespoň úsměv vzbuzující. Inu někdo tady vysolil cash..

Pahorek (1965)

tohle že je 258 nejlepší film? to nemyslíte vážně! Já to z vás vyklušu! zatím je to akorát vojenský dril a rasistický nadávky černochovi, kterej se tomu jen idiotsky směje. Trošku to zvedaj herecké výkony, ale ne hlavních představitelů, ale herců ve vedlejších rolí - spoluvězni a důstojníci. Hlavně Connery bez charisma a s nulovým (pardón! Distingovaným) hereckým nasazením. Jediné co stojí za zmínku je posledních 5 minut filmu. Je zde troška medodramatu. Zbytek? Těžká nuda.

Trans (2013)

Leckdo tady píše, že je film překombinován. No pro někoho je, pro někoho ne. Někomu se líbí sledovat víc rovin vyprávění a hledat drobné nuance, co mohla být, je a co není skutečnost. Já osobně ony drobnosti hledám ze začátku, ale pak se v tom stejně ztrácím a pokud zrovna mám náladu, tak se do děje ponořím a čekám jak vyprávění dopadne. Naštěstí tady je vše vyprávěno a rekapitulováno tak, aby se ani ten největší prosťáček nestihl ztratit a i přes toto opakování (o opakovaných záběrech ani nemluvě) má film příjemnou stopáž. A herecké výkony? Nu kromě Vincenta (který mi přijde všude stejný - on snad ani jiné typy rolí nedostává) mi přišli všichni uvěřitelní. Ale co mi přišlo neuvěřitelné, byl Rosariin nahý výstup (za což jí děkuji a rád bych jí za něj osobně několikrát pochválil). Takže děj dobrý, herci dobří, natočení dobré, Rosario výborná. => 4*

Očista (2013)

Námět a nápad na jedničku, herecký proslov mladýho magora u dveří na dvojiku, ostatní herecké výkony se motají u starších herců (Lena a Ethan a sousedi) na trojiku a u mladších (zbytek magorů v baráku) na čtyřku, a pětka patří zaručeně dětem a zpracování fimu. kdyby to byl kniha, přečtu si jí taky! SPOILER: když Zoey má mít sex se svým mladým, tak nepochopím, jak je možný, že mu tu zbraň nenajde! Úplná hloupost. Celkově tři a jdeme od toho.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Dražší Béčko s nesympatickýma hercema, kteří mají snad v polovině svých filmů jen jednu hereckou polohu, kterou zde opět předvedli. Vážně "pecka".