Dannyho parťáci 2 (2004)

Nie je to také zlé, ako tú píšu viacerí. Na jednotku to nemá, ale Pitt vie byť aj hercom :o) Cassel mi nie je už dávno po chuti, ešte že tu hrá viac hercov. Dúfam, že trojku už nenatočia, hoci som čítal, že áno.

My z Kačerova (1987) (seriál)

On sa podobá na Tryskáča viac ako Tryskáč :o))

Cela (2000)

Hodnotím skôr výlety do mysle psychopata ako samotný prinícp hľadania dievčaťa na pokraji smrti. Samotný príbeh je bezfarebný a obohratý ako stará platňa. Ale tie výlety do mysle sú vlastne snom aký sa sníva každému. Spôsob hľadania je jedinečný, hoci kontrast medzi týmito dvoma líniami filmu je veľký.

The Making of 'Amadeus' (2002)

Kúpil som si to dvoj-DVD a neľutujem ani korunu. Film je dokonalý, dokument v ničom nezaostáva.

Chobotnice (1984) (seriál)

Charizmatický Cattani, elegantný advokát Terazini, neruotická Elsa, zákerná hraběnka Camastra, nádherná Giulia Antinari, fantastický Tano Caridi, zábavný a zákerný priekupník Santa Cirino, skvelá talianska atmosféra, autentickosť mafiánskych prestreliek... a smrť. To je Chobotnica...

Ticho (2005) (TV film)

Čakal som všeličo, ale skutočne dobrý psychologický film, ktorý nám tu naservírovali som naozaj nečakal. Som milo prekvapený. Myslím, že Táňa Radeva podala ešte lepší výkon ako Ľubo Paulovič, hoci obaja boli nadpriemerný. Konečne niečo poriadne "echt" slovenské po dlhých rokoch. Nebolo to dokonalé, ale smer, ktorým sa filmári vybrali je ten správny. Tento film je viac než len dobrým odrazovým mostíkom. Je to ďaleký skok.

Tajemný let (2005)

Tak ja neviem. 2/3 filmu je skvelych a pokazia to takym otepanym, typickym americkym grc koncom. Skoda, mohol to byt skoro thriller roka, nebyt toho zaveru. Ale za vykon Jodie si to 4* zasluzi.

Švestka (2001) (divadelní záznam)

Od Cimrmana som videl aj lepšie vec, napr. Afriku. 4* dávam vzhľadom ku kvalite ostatných. Nehodnotím to nízko, ale na Cimrmana to mohlo byť aj lepšie. Stále však vysoká škola humoru a tzv. absurdného divadla.

Osvícení (1980)

Nicholson nie je náhodou blázon aj v civile? :o) Pretože takto to zahrať hádam ani nie je možné...