Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Z celé trilogie rozhodně nejslabší. Opakovaný vtip není vtipem a přesně tak je to u tohoto filmu, kde jsem se i přes tradične výborný výkon Louise de Funèse v určitých pasážích pekelně nudila. Rozhodně pokles proti jedničce i dvojce, ačkoliv stále to není špatný film. 50%

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Jedna z velmi dobrých romantických komedií s výborným a originálním nápadem. Skvělá Gwyneth Paltrow a zdatně sekundující Joseph Fiennes. Oscar nejspíš oprávněný, ale mně k té dokonalosti něco chybělo a tak nemůžu dát pátou hvězdu. 80%

Jak na věc (2002)

Překvapivě inteligentní a vkusná komedie s překvapivě skvělým Grantem, který se (konečně) ukázal jinak, než jako koktající modrooký moula. 80%

Jak ukrást Venuši (1966)

Příjemná krimi komedie se skvělou ústřední dvojicí. "Byla černočerná tma a zničehonic se zjevil on. Vysoký, štíhlý, s modrýma očima a pohledný...V tom špatném slova smyslu, papa, hrozný chlap. Arogantní, nelístostný, bez pocitu studu a viny nebo...čehokoli." - "Toho všeho sis všimla?" - "To až pak, předtím jsem ho vezla domů."

Kdo přežije - Čína (2007) (série)

Spoilery. Spousta spoilerů. Jedna z nejlepších sérií. Vynikající casting (šestadvacetiletý panic, hráč pokeru, ukecaná servírka, záludný gay a hrobník... co víc?), zajímavé zvraty (úkryt skryté imunity byl geniální) a pěkné prostředí. Mezi oblíbence patřil sympaťák James nebo Courtney, které jsem nakonec přála vítězství víc než Toddovi. Naopak nechápu oblibu Denise, protože mě od začátku do konce otravovala. Zvratů bylo dost, od Jaiminého failu s imunitou až po vyřazení Jamese, po kterém člověk nevěděl, jestli se má smát, nebo plakat. A vynikající Reunion show jako třešnička na dortu.

Moulin Rouge (2001)

Můj vůbec nejoblíbenější muzikál. Barevný, bláznivý a nevkusný. Banální, ale přesto strhující příběh, skvělé herecké výkony (překvapil Ewan McGregor, o jeho hereckých kvalitách nelze pochybovat, ale tady exceloval i jako zpěvák), k tomu všemu i božská hudba. Co jiného dát tomuto geniálnímu kýči, než plný počet?

Kdo přežije - Thajsko (2002) (série)

Jeff Probst tuto sérii označil za svou nejméně oblíbenou vůbec. Na jedné z českých stránek o Survivoru je tato série také označována za nejhorší. A ani mě to nijak nenadchlo. Prvním zásadním mínusem byly výzvy. Proti minulým i budoucím řadám to tady byla skutečně nuda, u některých zadání nešlo říct nic jiného, než "WTF?". Třídění ryb, hromada nudných skládanek a podobné nesmysly vážně nepobaví. Další mínus byli někteří soutěžící. Rozhodně nešlo o špatný casting, protože se objevila hromada originálních lidí, kteří slibovali zábavu. Ale ti buď soutěž brzy opustili, nebo nakonec moc zábavní nebyli. Ukázkou největší mrchy je Ghandia. A v neposlední řadě hráli v neoblíbenosti série roli i nepříjemné události, jako bylo sexuální obtěžování a údajný rasismus. Pár dobrých momentů se ale samozřejmě našlo, obzvlášť v první polovině. I přesto ale z řad, které jsem viděla, je Thajsko ta nejslabší. Dávám 25% za pár momentů, některé soutěžící a za to, že nakonec vyhrálo to menší zlo.

Justin Bieber: Never Say Never (2011)

Někteří uživatelé tady si nejspíš neuvědomili, že mají hodnotit dokument, ne samotného Biebera. I přesto, že jeho hudbu nevyhledávám, musím uznat, že ten film sám o sobě odpad není a svůj účel splnil. Mě to ale nijak nezaujalo, takže 30%.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

I po 55 letech (!) špička ze soudního prostředí. Kdo by řekl, že film, který se odehrává v jedné místnosti a jde v něm pouze o slova, mě tak dostane a ani na okamžik mi nedovolí se nudit? Nezapomenutelné herecké výkony (potěší účast Jiřího Voskovce) a strhující scénář. Nezbývá nic, než zatleskat.

Kdo přežije - Markézy (2002) (série)

Zezačátku to vypadalo fajn. Na úvod pár zvratů, všechno nasvědčovalo tomu, že půjde o dobrou řadu. Bohužel potom, co vypadli všichni mí oblíbenci, se celá druhá polovina soutěže nesla v duchu otravného moralizování "Ach Bože, oni jsou spojenci! To je tak nečestné a nesportovní!". Všechno pak dovršil nevýrazný vítěz (leč podle mě menší zlo z finálové dvojky). S odstupem si ale říkám, že to nebyla až tak špatná řada. První polovina byla dobrá, o zábavu se staralo několik vážně originálních soutěžících a kdyby neodešli tak brzo, nedopadlo by to tak, jak to dopadlo. Za nadprůměrnou polovinu první a hodně slabou polovinu druhou tak nemůžu hodnotit víc, než 50%. Oblíbenci: Rob, Gina, Sean, Gabriel a trochu Kathy Neoblíbení: Neleh, John, Zoe