Karhanova parta (1950) odpad!

Budovatelský hardcore. Práce, práce, líbačka s funkcionářkou a potom zase práce a práce. To všechno samozřejmě s nesvéprávným úsměvem v ksichtě. Hergot, kde udělali soudruzi chybu.

Mamut (2006) (TV film) odpad!

Nebavil jsem se.

Den po zítřku (2004) (TV film)

Asi půl hodiny před koncem "filmu" jsem začal přemýšlet, jestli si to zaslouží alespoň jednu hvězdu. Naštěstí mám hodnou ženu, která mne "jemně" upozornila na můj komentář k těm kozám, zezačátku. Tak jedna. Tajná.

Taková normální rodinka (2008)

Není možné se tvářit, že vidíte něco zcela nového a jste naprosto oproštěn od původního seriálu. Postavy ve filmu se snaží být za každou cenu protiklady seriálových hrdinů a tuto skutečnost doplňuje i venkovské špinavé prostředí. Špinavě působí ostatně i celý film. Kdyby se film jmenoval jinak a postavy se seriálem neměly taky nic společného, bylo by to o něčem jiném.

Krev mojí krve (2009)

Průměrné evropské pojetí mafiánského filmu. Hlavní postavy mají ve srovnání s americkou konkurencí méně charisma, akce je tak trochu evropsky chudá a milostný příběh, který je součástí děje, zavání červenou knihovnou. Celkovou atmosféru zachraňuje hudba, která je ale zase emotivní imrvére a podivně vybělený Reno. Vzhledem k tomu, že jsem se nudil tak průměrně, dávám 3* z milosti.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Pro mě jednoznačný odpad. Film, který se má tvářit jako pokračování příběhů s Tomášem Holým v hlavní roli, je především unylá přehlídka nováckých "hvězd" . Postránecky, který měl toto veledílo zřejmě zachránit, svou roli mesiáše ukrutné srandy neutáhl a tak jsem byl svědkem jenom jakýchsi zevšechsil "sympatických" hudebních čísel s dětmi na horách. Bohužel tomu chyběl humor a zřejmě i talent malého Holého. Docela mě překvapilo vysoké hodnocení, asi zapracoval kult malého hereckého génia z předchozích "dílů".

Sunshine (2007)

Tomuto režisérovi jsem dal už prostoru dost a dost. Trainspotting jsem viděl ještě jako příznivec lehkých drog a nelíbil se mi. Pláž a 28 dní poté nic moc. V Milionáři z chatrče mě nasral posledními titulky tak, že jsem chtěl dát odpad, no a tohle? Když pominu nesmysl celého projektu, když si nekladu otázky typu, proč tam letěli lidé (na tomto stupni rozvoje) a jak to, že tam letí 3 roky a když se nedívám na věrohodnost postav (měl někdo přes třicet?), musím se nakonec ptát na samou podstatu filmu a to je děj. Do chvíle, než se na lodi objevil kapitán té druhé rakety, jsem byl schopen vše jakžtakž odpouštěl. Potom ale film velice ubral na přitažlivosti a zjevnou dějovou a scénaristickou impotenci v poslední třetině se pokusil nahradit jakýmsi podivným žaludek zvedajícím vizuálním průjmem, který ke všemu ne a ne skončit. Nakonec však slunce rozsvítili a Kjótský protokol opět slavil vítězství. Na tebe si dám hochu (Boyle) příště větší pozor...

Atomová katedrála (1984) odpad!

Zase film z 80. let, kde převládá téměř dokumentární kamera. Trapný Krampol a neskutečný Kříž, jehož postava s věčně zaťatými zuby by se hodila do kteréhokoliv filmu z prostředí blázince nebo léčebny drogově závislých. Smrt hlavního hrdiny na konci je už jenom vystoupání na pomyslný vrchol rozpačitosti českého filmu. Ještě jedna douška na konec. Já s bratrem, tehdy jsme měli kolem10 let , byli jsme na tento skvost vyslání naším strýcem - komunistou do kina, když jsme u něj byli na prázdninách s tím, že jde o dokonalou švandu s tehdy populárním Krampolem. No umíte si představit jaký obrovský dojem to v nás zanechalo po představení ve vesnickém kině, kde se sedělo na rozvrzaných židlích půjčených z hospody. Myslím, že tehdy jsem plně pochopil všechna sprostá slova mého otce, zarytého antikomunisty na adresu života v tehdejším ČSSR.

Anna proletářka (1952) odpad!

Je s podivem, kolik bystrých mozků podlehlo této zcestné myšlence a kolik jich bylo ochotno ji bránit i za cenu vražd a násilí. Tento film podle předlohy popleteného Olbrachta byl jakýsi vrchol přiblblosti tehdejších elit. S podivem rovněž je, že přímými protivníky komunistů jsou zde sociální demokrati v čele s nedotknutelným Masarykem. Později zase o koryto s komunisty bojovali Němečtí socialističtí nacionalisté. Kde byla v té době pravice je pro mne záhadou.