2001: Vesmírná odysea (1968)

Proboha!!! Nesnesitelný film o ničem. Mám Kubricka rád, ale tohle bylo na mě moc. Půlku filmu jsem měl zdvojnásobenou rychlost a i to bylo moc pomalé. Co tímhle chtěl kdo říci? Proč film bez děje trvá 2 a půl hodiny? A jakto, že to všichni sežrali? Obrovské rozpaky. Nikdy už tento skvost vidět nechci. 1 hvězda z povinnosti.

Kam nikdo nesmí (1979)

Typická česká detektivka. No vždyť zkuste si představit, že by se v americkém filmu někdo zabýval ublížením na zdraví a neposkytnutím pomoci. V tom je text "distributora" nepřesný. Jinak spíše pohled do nitra člověka, který díky této události rekapituluje svůj život. Ve své kategorii lehký podprůměr.

Pád Berlína I. (1949) odpad!

Tak propaganda těch nejpovolanějších. Dokonce se neštítili změnit historii, ale to se dalo čekat. Celý film vypadal jako logo Mosfilmu na začátku. No a Werich? Jen jsem si utvrdil své mínění o něm. Jeden z nejpopletenějších intelektuálů tehdejšího Československa.

REC (2007)

Není zde nic originálního, přesto jen ztěží jde něco vytknout. Roztřesená online kamera už moc nezaujme i když svou službu celkovému napětí a náladě pořád udělá. Bohužel se moc nepodařilo situaci vygradovat a atmosféra příliš nehoustne, ačkoli by měla. Nejdýl vydrží kameraman a reportérka, ale vzhledem k celkové velmi přijatelné délce bylo vlastně jedno, koho sežerou posledního. Slušná kombinace zombiků, kamery a španělštiny tento film vynesla těsně nad průměr. 65%

Hřiště (1975)

Budovatelský film v roce 1975. Tentokrát však ne až tak o budování socialismu jako spíš o stavění dálnice. Celý příběh, který se točí okolo tenisu, architektury a bohužel ke konci i okolo vševědoucí a všeobjímající strany je o tom, jak suverén s buržoazními sklony najde tu pravou cestu v budování dálnice pro všechny. Má však výbornou atmosféru, kterou umocňuje skvělá hudba, dobrý Bartoška a charismatický Höger. Nebýt příchodu svazáka Kratiny na scénu a lokální satiry o nepravostech ve výrobním procesu, byl by to jeden z lepších filmů 70. let. Takto jen průměr. A ještě něco. Balzerová snad ani jednou netrefila kurt, všechno pánubohu do oken...

Paragraf 224 (1979)

Překvapivě solidní dějová linka, kterou však sráží až k zemi katastrofální herecké výkony prakticky všech zúčastněných v čele s Kemrem. Režisér se ovšem taky vyznamenal, když zapomněl toto drama opatřit alespoň náznakem nějakého dramatu či napětím a divák si tyto základní atributy musí dotvářet sám. Nesouhlasil bych však úplně s textem distributora - ideologicky byl tento snímek vybaven pouze nezbytně, spíše svými reáliemi než prvoplánově.

Strážci - Watchmen (2009)

Na začátku se poomaaluu rozjíždíme a zjišťujeme, proč má film takovou strašnou stopáž. Vše v noir duchu s podivným modrým chlápkem a hezkým obrazem. Uprostřed se začínáme těšit, že režisér bude z unylého vstupu do děje těžit a rozehraje osobnostní kulomet postav a jejich běsů. To se stane jen částečně, ale stojí to za to. Jaké je však ke konci překvapení, když zjistíme, že dosavadní děj byl vlastně k ničemu a my jsme se ocitli uprostřed filozofických keců jak ze základky bez atmosféry a pořádné akce. Bohužel jsem si od tohoto kousku dost sliboval, ale nesplnil mé očekávání. Když už to vypadalo na nádhernou podívanou, film vyšuměl jako laciný šampus. Silnější 3

Star Trek (2009)

Nikdy jsem nebyl nadšenec seriálu Star trek, ale tento film jsem chtěl vidět především díky komentářům místních fanoušků. Ukázalo se, že nekritických fanoušků tohoto fenoménu, protože já jsem přece jen skeptičtější. Vše se rozvíjelo celkem dobře až do chvíle, kdy na přetřes přišlo cestování časem. Od té doby jsem dost kroutil hlavou. Scénář olízl béčkovou kategorii a já jsem začal zuřit. Hrátky s časem vedou do pekel skoro vždy a star trek není výjimkou. Scéna na planetě s druhým Spokem, nepříliš povedenými netvory a přiblblým Scottem byla ta hranice, od které šla úroveň trochu dolů. Pak už byly záchranářské akce až Spielbergovsky jednoduché a nakonec zachránit Zemi od katastrofy znamenalo přeříznout (přestřelit) řetěz. Obsazení herci, zejména Kirka mi také nešlo moc pod vousy. Z celého nákladného spektáklu mi tak zůstal hřejivý pocit alespoň ze startrekovského světa plného podivných individuí a meziplanetárních oblud. tak 70%

Za volantem nepřítel (1974) odpad!

Zhovadilost, za kterou by se měli všichni tvůrci včetně herců stydět a být veřejně pranýřováni. Nebezpečnost tohoto škváru je na úrovni dopisů požadující smrt paní Štěpničkové. Tento snímek před sebou jako buldozer bez jakékoliv sebereflexe hrne dopředu vyhraný souboj na jedné straně dobráckého ukřivděného člověčenství těch největších bolševických zrůd a na druhé bezcharakterních mániček, kteří kvůli jednomu podpisu jsou schopni lynčovat nebohou dívku s jiným názorem, šmelinářů a zbabělých vrahů. Takto Steklému už nezbylo nic, co by měl režírovat. Myslím, že tento film si zaslouží odpad jak tady tak na smetišti dějin.