Opožděný východ (2009)

Vynikající herecký výkon jednoho nadějného herce z Vrbna pod Pradědem...:-)

Intimní osvětlení (1965)

Tento snímek jsem neznal a o to více mne překvapil. Homolkovi to sice nejsou, ale pravdivost filmu je až brutální, přestože (ne)herci tradičně dost přehrávají. Vypadá to však, že jsme národ výborných herců, protože i tady jsou skoro všichni k sežrání a ke všemu ten malej, kterýho jsem si všiml u prvních titulků je roztomilej. No už jenom to jméno - Miroslav Cvrk, no řekněte...

Hra bez pravidel (1967)

Hra na americkou kriminálku tvůrcům příliš nevyšla. Počáteční strhující tempo dávalo naději, že tato detektivka bude pelášit do konce s těžkou nohou na plynu. Bohužel rychle vše začalo a rychle taky skončilo. Akce, do které byl zapleten Tříska byla ukončena diletantsky stejně jako práce pronásledujícího policisty a tak byl další děj odkázán na několik náhod. Z velmi rychlého vyústění prvních sekvencí mi vyšlo, že budeme svědky vykreslování jednotlivých postav a že nahlédneme do psychologie zločinců i policistů. Bohužel se film stal jednou velkou eskapádou okrádajících a okrádaných zlodějů, které dostalo jedno vynucené z prstu vycucané totální přiznání blondýny. Celkový dojem je dosti rozpačitý o to víc, že se tomuto dílu zde dostalo poměrně slušného hodnocení. No nevím, nevím. Ale poctivé 3

Jeden z nich je vrah (1970)

Atmosféru od začátku utváří zběsilý jazz , který však postupně mizí a s ním i několik procent v hodnocení. Děj se rozvíjí, postav ubývá a Adamíra se celou dobu tváří, že vraha dostane, čemuž každý věří. O to více pak překvapí slovo KONEC, které se vynoří bez varování a uspokojivého řešení. Pro mne další ze snímků, který je průměrným filmem ale o to lepším dokumentem své doby. 2,5

Mazlíček (1934)

Ježišmarjá vstávej, vstávej!! Co je, proč mě budíš? Zapomněl sis vzít prášky na spaní... Nestárnoucí komedie o matkách a jejich mazlíčcích.

Co jsem komu udělala? (1984)

Na začátku mi Almodovar trochu zvedal žaludek, potom jsem si už zvykl. Zde popsaný život lidí, s kterými se v životě asi (doufám) nesetkám, je nadsazený poněkud více než by tradiční pojetí filmu sneslo. Časem tohle pochopil i Almodovar a hrany svých postav přece jen ve svých dalších snímcích trochu obrousil. Tento surový materiál však už nese španělův tak charakteristický a originální otisk a film je přes výše avizovanou nechutnost zajímavý od začátku až do konce. Jestli sbírá body poctivé či poněkud laciné je už jiná řeč. Pro začátek 3,5*

Terminator Salvation (2009)

Dokonalá podívaná. Jenže příběh plyne tak trochu odnikud nikam. Zatímco první tři díly měly společného jmenovatele a směr, tento nerozhodně přešlapuje a film je tak pouhá akční smršť na pětníku. Každopádně byl konečně učiněn v této sérii krok do budoucnosti a já myslím, že bude na čem stavět v příštím díle. Jinak Arnold se mi líbil a Bale byl skvělej.

Železný dědek (1948)

Ne snad ani tak budovatelské jako spíše velmi naivní dílko zřejmě odrážející poválečnou nadšeneckou atmosféru v Československu. Slaboučká hrdinská komedie, která sice neurazí, ale ani nezanechá v duši větší stopu.

Hrozba (1978)

Jak složité může být objasňování hlubokých komunistických myšlenek o společné práci ve společný prospěch. Takže vzniklo jedno velké nic uměle obalené tragickými osudy téměř všech zúčastněných a hrozbou tragédie krajských rozměrů. Moc jej nezachránila ani režie, která společně se "strhujícími" hereckými výkony nebyla schopna udržet pozornost do poslední akční scény záchranářů, kdy si režisér místo zbourané Osravy vystačil se Zedníčkem, nesmyslně spadnuvšího z plynové roury. Smysl tohoto díla mi není moc jasný.

Příjemce platí v dolarech (1982) (TV film)

Z dnešního hlediska neuvěřitelné problémy na hranicích. Jinak slabá komunistická rádobykriminálka.