Přežít (1993)

K tomuhle filmu si vždycky vezmu dvě deky a horký čaj...Velmi sugestivní a citlivý pohled na realitu boje o přežití, kdy přestávají platit obecně zaběhnutá pravidla a ta naše rádoby morálka jde stranou.Protože jen tak se dá přežít.

Den poté (2004)

Já prostě nemůžu z toho, jak si tvůrci myslí, že si nikdo z nás nevšimne, jak na začátku padá Dennis Quaid do sněhové propasti zcela bezvládný a za dvě vteřiny už visí zachráněn na dvou zaseknutých cepínech, které měl asi v těch prázdných rukou, které jsme viděli při jeho pádu.Prostě neuvěřitelné...

Ken Park (2002) odpad!

Podívaná pro úchyly. V tomto případě neplatí " jednou a dost", nýbrž " lépe nikdy" .

Modrý samet (1986)

Nevím, jak to ten David dělá, ale dokáže vytvořit tak tíživou atmosféru, že se mu v tom nikdo nerovná.Další velice zvláštní film.

Lost Highway (1997)

Myslím, že v tomto případě se Davidu Lynchovi povedlo to, že tenhle film nikdo nepobere...:) Prvních čtyřicet minut jsem sledovala se zatajeným dechem a silným mrazením v zádech a nadšená... Následující děj mě však naprosto zmátl a kdyby mi někdo mohl vysvětlit, co se to tam dělo, budu ráda. Je-li však vůbec v lidských silách VYSVĚTLIT film Davida Lynche... :)

Mulholland Drive (2001)

Řekla bych "klasická lynchovina" a díky bohu za to! :) Obzvlášť se mi líbil ten nápad s mužem, co vypráví svůj sen o divném muži za rohem, co všem nahání strach a pak se jde za ten roh podívat...

Modrý démon (2004) odpad!

Skvělý film pouze pro slabomyslné a příbuzné autorů. Nechápu, co to mělo být.Snad parodie???

Man Thing (2005) odpad!

Jak by řekl malý Kvido z filmu Báječná léta pod psa : CO JE TOHLE ZA KRÁVOVINU ?!

Umučení Krista (2004)

Mele Gibsone, víra není obchod. A tohle ani nemá s vírou nic společného, je to jen tupé násilí. Tohle se ti tedy opravdu nepovedlo. Co je moc, to je moc.

Tanec v temnotách (2000)

Připadá mi to, jako kdyby se režisér rozhodl, že nám všem ukáže, jak moc může jeden člověk trpět a jak nemáme ani ponětí, co je to utrpení.Ale v tomto případě je vše přehnané,zbytečně kruté a nereálné.Na druhou stranu musím říct, že to byl pro mě silný zážitek a z kina se mi šlo těžko.