Litva, do toho! (2014)

Vytriezvenie z pocitu že britské = vtipné. Toto je trápne. Silené ksichty, silený prízvuk, nasilu vykrútená huba pri snahe byť anglicky coolovejší než je vôbec možné. Tvária sa že majú srandu z Ost Bloku, ale na smiech mi skôr prišli oni. Respektíve tento film. Možno snívali že natočia ďalší Svéráz národního lovu v british kabáte, no vyšla z toho ďalšia Fontána pre Zuzanu 3. Aspoň pre mňa.

Veřejní nepřátelé (2009)

Neviem ani čo na to napísať. Obsadenie sľubovalo veľa, ale bolo to nejaké nemastné neslané, rozťahané. Zbytočne dlhé a stále to isté dokola.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Ak vás ide roztrhnúť od jedu keď sa vo filmoch ľudia správajú ako absolútni kreténi a je to evidentne naschvál, toto ani nepozerajte. Riziko infarktu. Ak by som sa snažil byť objektívny, dám 3 hviezdy, ale vzhľadom na to že ešte teraz sa vo mne búri žlč pri spomienke na tú debilitu, nechám 2. Ešte že tam bola Jennifer Aniston.

Hektorova cesta aneb hledání štěstí (2014)

Perfektný rozjazd a po pár minútach prudký pád do hlbín mudrovania, klišé, otrepaných stereotypov. Páčilo sa mi to kým neodišiel z Ázie. Potom sa to už nejak začalo opakovať a ten štýl filmu to nezachránil. Dúfal som že na to budem spomínať ako na ďalší príjemný oddychový film v štýle Chef, ale dopozerať toto som sa musel prinútiť.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Je jedno či chodíte iným klopať na dvere s brožúrkami, recitujete aláhu daj vlahu niekoľkokrát denne, požierate každý týždeň oblátky alebo jasáte keď Perún zhodí z neba ohnivú sekeru tak ako ja. Tak či tak máte vy alebo niekto z rodiny niekde na polici knihu BIBLIA PRE DETI. X krát prečítanú, s kopou obrázkov a možno aj viac exemplárov. S kúlovými príbehmi na ktoré sa farárkovia mračia lebo "my fičíme na novom zákone". Každý kto ju dôverne pozná (prípadne akékoľvek iné vydanie starého zákona) sa môže na tento film vykašľať, pretože tento príbeh už má vo svojej hlave, v oveľa lepšej verzii. V tej mojej si pamätám ako sa palica mení na hada, nebehá tam decko a nesupluje horiaci ker , Mojžiš neskúša šnorchlovať a hlavne more nesimuluje odliv, ale rozostúpi sa do tvaru písmena U. A je to stokrát lepšie ako tento film. Srať na realitu, niekedy je fantázia lepšia.

Vražedné spolčení (2014)

Nie som žiadny expert na herecký výkon, rozoznám tak čumenie do kamery a prehnané hranie divadelného typu ... ale Abigail Breslin čo predviedla to bola strašná slabota. Inak film dosť fajn, lebo takéto veci dosť často natočia nudnou formou spoliehajúc na to že príbeh je dostatočne zaujímavý.

Birdman (2014)

Most overrated movie of 2014.

Oslo, 31. srpna (2011)

Ak chce niekto rozoberať zmysel života, má minimálne dve varianty. Jednou je pozrieť si tento film, druhá zbehnúť do krčmy na pár pív a viesť s priateľmi opilecké reči. Za to druhé sa síce človek na druhý deň hanbí, ale stále lepšie ako strata času prvou variantou. Nestojí to za to.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Nie všetko čo sa snaží je aj vtipné. Konečne je tu ale niečo čo si robí srandu samo zo seba a z nás. Svetlý bod v dnešných časoch opičenia po sračkových seriáloch s 200 časťami. Ďaleko do dokonalosti, ale snaha sa cení. Zábavné koľko dedinských archetypov tam človek nájde. A nemusia žiť nevyhnutne na dedine ;)