Slzy na prodej (2008)

Jakubisko na tripe rezaný Burtonom. Parádna kamera, fajnové devčice, super atmoška a štýl.

The Guest (2014)

Pozerateľnosťou je to tak na 3*. Ale je to čistá somarina. Rozjazd ako nejaká psycho dráma, človek čaká kedy pretiahne starú, potom mladú, potom nejaké intrigy, klamstvo, odhalenie a koniec. Ale ono nie. Prepína to do módu tínedžerských filmov a zrazu cvak a je tu nepodarený akčný film. Zásahová jednotka čo ide s guľometom naháňať jedného človeka nerieši či suseda nie je na návšteve. Našťastie nebola a tak nápad rozstrieľať americký papundeklový dom sa javil ako dobrý nápad. V závere počet klišé za minútu rastie exponenciálnym tempom a lúčime sa s tichou spomienkou na Jean Claude Van Damma a Dolpha. Som samé ucho.

Co děláme v temnotách (2014)

Suverénne najlepší upírsky film a jeden z naj filmov čo som videl vôbec. Dávno som sa pri filme tak nenasmial. Takýto pozitívny šok kedy objavíte film podľa vášho gusta mi snáď spôsobil len Ravenous. Šialené scény zahraté s kamennou tvárou, vtipy čo nie sú vtipné naschvál takým spôsobom že sa z nich popučíte, všetky smiešne klišé, historické kresbičky a do toho zmagorená hudba, to je ono!

Americký sniper (2014)

Black Hawk Down, Enemy At The Gates, Ryan, Fury, Hurt Locker, Thin Red Line, Platoon, Jarhead ...to všetko je lepšie. Ťažko niektoré vzájomne porovnávať, ale taký humbuk bol okolo tohto že aj tak ich toto malo všetky strčiť do vačku. Nestrčilo. A keď som zbadal Eastwooda v záverečných titulkoch, tak to bolo jasné. Aj keď stále lepšie ako druhá polovica Flags of Our Fathers.

The Guvnors (2014)

Mladý arcilotor chodil ako keby mal v gaťách nasrané. :D

Posel (2009)

Ako na hojdačke. Malo to silné a slabé pasáže ktoré sa striedali. Línia kde riešil tú vdovu ma totálne nudila, naopak časti kde robili job boli super. Prišlo mi to také zvláštne, neukončené.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Títo páni by mali dostať výhradnú licenciu na zombie náckov. Vrchovatý vrchol otrepanosti a klišé a oni z toho spravia takú pecku. Robí si to srandu zo všetkého, z každého aj zo seba samého. Nikto nie je ušetrený, nikto nie je výnimočný. Neserú sa s tým. Páči sa mi že severská solidarita v oblasti ľudských práv platí aj v oblasti práva byť zmasakrovaný. Každý ho má. Aj bábätká!

Šťastný Nový rok (2011)

3 hviezdy neznamenajú kvalitu. Film je totiž o ničom. Doslova nič podstatné nerieši. Ak však chcete vypnúť mozog, prvého januára len kvasiť na gauči, dopíjať šampáňo a dojedať zvyšky chipsov, či len tak pri tom podriemavať, je to ideálny film. Vyzuť papuče, vyložiť nohy a nečinne pozerať. Ideálny matroš.

Železná srdce (2014)

Utieram si ústa po zvracaní červených pruhov vyťahujem si z modrej riti biele hviezdy. To z tej záverečnej bitky. Takú sprostosť som nevidel snáď od čias záverečnej scény Behind Enemy Lines. Bolo to americkejšie ako bolo treba. Mimo tento totálny prúser bol ten film skvelý. Tankové bitky som prežíval a zatínal päste zakaždým keď zaznel výstrel. Tiež som trochu nepochopil prečo šéfino na posedení u nemiek nezasiahol, ale to už je vec tvorcov, nie moja. Viac takýchto filmov treba. Prežijem aj ten prestrelený záver. Snáď.