Zmizelá (2014)

Človek si to pozerá, že asi len ďalšia vec o zmiznutej osobe a potom zrazu každých 10 minút WTF ? WTF? Naprostá pecka. Má to totiž v sebe tú vacnosť že som sa nedázal odtrhnúť od pozerania, lebo som jednoducho musel vedieť čo bude ďalej. Vždy niekoľko možností, niekoľko koncov a kúsok náhody ktorý to miešal ako šéfkuchár. Žiadna vata. Čisté maso.

Dárce (2014)

Keďže to malo celkom spád, Alexandra Skarsgarda a celkom zaujímavé usporiadanie sveta, dal som tomuto Xtému klonu z žánru "postapo-výnimočnopubertálny jedinec-záchrana sveta pred zlým režimom" šancu. Keď však zhruba od polovice začali viac a viac bublať na povrch klišé a zažíval som déja-vu z Hunger Games, Divergent a iných podobných, prestalo to byť výnimočné. No a keď sa všetko zrazu zmenilo štýlom Šípková Ruženka - že princ zrazu dá pusu ,alebo niekto luskne prstom, alebo čarodejník si prdne a všetko je allright , dojem bol nadobro pokazený.

Equalizer (2014)

Perfekné ticho pred búrkou a potom masakeeeer. Paráda. Zaujímavá kamera aj hudba ako podmaz. Akčné filmy stále žijú. Normálne mám chuť na Quake I.

Trhliny (2009)

Kto si chce obzerať mladé dievčatká vo vode a robí mu to dobre, nech si pozrie toto. Kto si chce pozrieť dobrý film o šikane a závisti čo má spád a zmysel, nech si pozrie niečo iné.

30 minut po půlnoci (2012)

Zo začiatku ma to neskutočne nudilo. Bol som úplne mimo, neprišlo mi to ničím zaujímavé, len generický dej o vypočúvaní obsahujúci všetko čo tam má byť. Arabské mená, mučenie, obojok, CIA, americká základňa, obloha, dobrý policajt zlý policajt, tma aj svetlo a odmena keď niekto poslúcha. Nuda. Potom keď to už získalo jasné kontúry o čo im ide tak ma to vtiahlo a dej začal byť zaujímavý. Neviem však ani od koľkej minúty, lebo to bolo tak dlhé že som si šiel radšej pospať a posledných 10 minút dopozeral na druhý deň. Tých posledných 10 minút bolo fantastických. Kľudne som si ich mohol odpustiť.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Paráda. To čo som chcel. To čo som čakal. Kopa priemerných hodnotení ma uzemnila a nastavila očakávanie nižšie,ale. Hlavný hrdina s charizmou za piatich. Podmanivá hudba. Rozprávkové prostredie. ..všetko skvelé a ani chvíľu som sa nestihol nudiť. Malo to samozrejme kopu vecí čo sa dajú vytknúť, ale bavil som sa. To je hlavné. A v neposlednej rade k tomu prispela akurátna stopáž hoďka a pol. Menej býva niekedy viac.

Blue Ruin (2013)

Pomalé ale parádne. Tempo dobre vyvážili kopou otázok na ktoré som chcel poznať odpoveď, takže film nestihol nudiť.

Zloba - Královna černé magie (2014)

V pohode rozprávka. Páčilo sa mi že si spravili príbeh šípkovej ruženky po svojom. V rámci scén čo sa pohybovali od detských, kde som čakal jednorožce s dúhou, až po bitky, kde som myslel že zpoza rohu vyskočí Aragorn, to bolo dosť schizo, ale dalo sa.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Pozeralo sa to dobre, ale oproti jednotke to pôsobilo na mňa dojmom, že autori nezačali príbehom, ale dali si niekam na flipchart zoznam vecí a postáv čo tam musia napchať. Potom sa niekto postavil a zavelil "Tak a teraz to dáme dokopy. Je jedno ako." Na nedostatok ženských a parádnych scén sa však sťažovať nemôžem.