• Fantasy

Tele Tele (2000) (pořad)

Asi mě tu všichni ukamenují, ale mě se to líbí. Jako malá jsem se na to dívávala s taťkou a vždycky jsme se hodně nasmáli, i teď když tele tele dávají na nějaké programu tak se dobře pobavíme. Je to taková supr odreagovačka. Ty parodie na různé pořady prostě nemají chybu! Za mě určitě 100%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Chcete zažít kopec srandy a přitom na úrovni? Potom začněte sledovat tento seriál. Do života čtyř intelektuálních vědců, kteří žijí ve svých imaginárních světech počítačových her, matematických výpočtů a sci-fi filmů, přichází jako blesk z čistého nebe Penny, se svým velkým snem stát se herečkou, což se jí zatím nedaří a proto pracuje v Cheescake faktory... Tenhle geniální humor mě snad nikdy nepřestane bavit. Dávám 100%

Statečné srdce (1995)

Jsem si jistá, že skutečný William Wallace vypadal přesně jako Mel Gibson. Žádný jiný herec na světě by tuhle roli nemohl zvládnout lépe. Příběh o největším Skotském rebelovi v dobách okupace Skotska Angličany ... na první pohled by se mohlo zdát, že Hollywood chce zase přepisovat historii, ale mě některé historické nepřesnosti byly naprosto ukradené. Příběh to byl vskutku velkolepý, troufám si napsat, že tento film zvedl zájem o Skotsko a jeho historii, nebo o historii všeobecně. Vybraní herci splnili svůj účel, ale připusťme, si že Mel Gibson převyšoval ostatní snad tisíckrát. Na paty mu mohl sahat jenom Patrick McGoohan v roli krutého a nelítostného krále Edwarda I. Nenašla jsem nic co bych mohla filmu vytknout, možná jenom délka. Celkové hodnocení 95%.

Máj (2008)

Co napsat k tomuto rádoby uměleckému dílu? Příběh o tragické lásce naivního zloděje Viléma a promiskuitní Jarmily, která v celém filmu neřekne skoro nic. Dějově je to velmi nudný snímek, úplně stejně nudný jako Máchův Máj. Film ve mně nezanechal žádný větší dojem, jediné co bych pochválila by byla kamera, to bylo opravdové umění, a hudba spolu se soundtrackem. Celkově bych film hodnotila na 40%. Zkrátka takový český horší průměr. Brabec má na víc, příběhy z Kytice byly oproti tomuto filmu Oskarové snímky.

Tudorovci (2007) (seriál)

Za prvé je nutno podotknout, že se nejedná o typicky historické dílo, v seriálu je dost dobových nepřesností, od postav přes časové údaje až po kostýmy. A za druhé komu to vadí tak ať se na to raději nedívá. Mně to nevadilo a to jsem na historii dost vysazená a většinou si na přesnosti potrpím, ale u tohoto seriálu mi to nevadilo. Líbil se mi především jiný pohled na tak výraznou osobnost Jindřicha VIII. Celý seriál je založen na něm a představitel J.R.M. se toho ujal s grácií. Opravdu jsem nečekala, že se v něm skrývá tolik talentu, mile mě překvapil. Ostatní jsou pouze figurky na šachovnici, některé z nich jsou důležité, jiné ne... 1. Série – jako každá první řada, u všech seriálů měla i tato řada za hlavní úkol představit osobnosti a seznámit diváka, (hlavně toho co o historii nemá ani páru) s nastíněním děje. Myslím si, že tyhle body tvůrci splnili bez větších problémů. Jde vidět, že první série postrádala větší rozpočet což je škoda, protože v tomto seriálu byl ukryt velký potenciál. Král je zatím psychicky vyzrálý asi tak jako puberťák. Pořád s něčím nespokojen, milenky střídá jako ponožky a samozřejmě zanedbává svou ženušku, která mu dosud neporodila dědice. Obrat nastává setkáním s Annou Boleynovou... 2. Série – tady už je naštěstí znát větší rozpočet, Tudorovci se stávají hitem. Z krále se stává muž, který si jde tvrdě za tím co chce a to je nový sňatek a dědic. Sňatku se dočká, ovšem dědice ne a tak Anna končí na popravišti. Druhá řada měla spád, byla napínavá a víc emotivní než první řada. 3. Série – po popravě Anny postrádám nějakou duchaplnou osobnost. Mám čím dál tím větší sympatie k lady Marii, která je pevná a zásadová. První polovina třetí řady byla velkolepá, po smrti Jany se děj začal až nepřirozeně natahovat, alespoň trochu to oživila Joss Stone. 4. Série – Tudorovci odchází ve velkém stylu a to doslova. Kostýmy i kulisy jsou nádherné, od první řady je znát velký pokrok. Myslím si, že peníze splnily svůj účel, Tudorovci mi budou chybět.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Dlouho jsem váhala se na tohle dílo Miloše Formana podívat. Jelikož jsem četla knihu, bála jsem se, že mě filmové zpracování příběhu zklame. Nestalo se tak. Ba právě naopak, film ve mně zanechal obrovský dojem. Vůbec mi nevadil nízký rozpočet, který byl sice na filmu znát, ale jednotlivé herecké výkony mi to dokonale vynahradily. Výběr hlavní mužské a ženské role byl přímo geniální a úžasní herci ve vedlejších rolích (zejména Danny DeVito a Christopher Lloyd) byli pro mě doslova třešnička na dortu. Jedná se o jednoduchý příběh, bez nějakých složitých zápletek který je, ale zároveň velmi emotivní. I když už dopředu tušíte, že se nebude konat happyend, tak ve vás bude po celý film žít naděje. Sestru Ratched z duše nenávidím a naopak do McMurphyho jsem se zamilovala. Už dlouho ve mně žádný film neprobudil tolik emocí jako tento, ještě dva dny po shlédnutí jsem nebyla schopná přemýšlet o ničem jiném. Kdo chce zážitek ať se podívá na tento film. Dávám 100%.