Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

Další skvělá adaptace další skvělé knihy. David Suchet jako Poirot prostě nemá chybu. A v porovnání s jinými adaptacemi téhož románu se mi moc líbil velmi emotivní konec!

Princezna a písař (2014) (TV film)

Pohádkový průmysl se zdá vyčerpán. Takových pohádek jako tato už bylo... jediným plusem snad exteriéry a výprava.

Láska na vlásku (2014)

Troufám si říci, že nejlepší pohádka letošních Vánoc. Jinak princezna neuvěřitelně ošklivá a zajímalo by mě, jak se bude řešit nástupnictví budoucích synů Matyáše a Tomáše.

Enderova hra (2013)

Nečetla jsem knihu (což jsem nejspíš udělat měla) a tenhle film byl skvělý. Co hodnotím kladně obzvlášť je, že děj plyne svižně, nikde není ani chvilka nudných scén a ty dvě hodiny uplynuly mrknutím oka :)

Meteora (2012)

Krásný artový film, který by se klidně dal zkrátit na polovinu, ovšem to by mu značně ubralo.

Až vyjde měsíc (2012)

Poněkud hodně svérázná komedie, kdy chvílemi nevím, zda se smát nebo brečet. Kdyby nebylo Edwarda Nortona, Billa Murrayho nebo Bruce Willise asi by mé hodnocení ještě víc kleslo.

Kalvárie (2014)

Pro mne poněkud silný film. Nemám slov. Teda krátce: nádherný krajina doplněna úžasnou hudbou, perfektní obsazení a vskutku zajímavý příběh protkaný pro mne velmi silnými scénami (těmi s "hlubší" myšlenkou). Určitě to stojí za to, vidět ještě jednou.

Strážci - Watchmen (2009)

Neznám komixovou předlohu, ale film je skvělý. Krásné probarvení klesající společnosti a "super"hrdinů. Líbí se mi, že to jsou ve skutečnosti obyčejní lidé, ne jako ve světě Marvelu (Avengers), kde mají nějaké "super power". A Rorschach je prostě sympaťák. Myslím si, že tento film je poměrně podhodnocený a podceňovaný.

Umělec (2011)

Milé, příjemné pohlazení po duši. Ale to je všechno. Příběh se chvílemi vleče, ani není nijak nápaditý, pár scén bylo poměrně vytržených z kontextu. Na druhou stranu je pěkné vrátit se :)

Přestupný rok (2010)

Milé, předvídatelné. Rozhodovala jsem se mezi 2 a 3 hvězdama, o tu jednu to dostalo kvůli nádherné přírodě a skvělé hudbě. Nic extra, ale potěší.