Pán času - Sněhuláci (2012) (epizoda)

Nějak jsem si pořád nemohla zvyknout na Matta Smithe. "Winter is coming!" aha...

Pán času - Vody Marsu (2009) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů vůbec! Desítka začne trochu bláznit, ale to tomu dává ještě větší grády.

Pán času (2005) (seriál)

Ze začátku jsem tomu opravdu nějak nemohla přijít na chuť. Čím déle to sleduji, tím více se mi to ale líbí. Ano, mimozemšťani jsou v každé epizodě a jak už to tak bývá, některé díly stojí za prd, většina je průměrná a pár je excelentních.

Pán času - The Day of the Doctor (2013) (epizoda)

Skvělej díl zhlediska oslavy 50. výročí, všechny narážky a bylo opravdu velmi zábavné pozorovat ty tři dohromady a návrat "desítky" (ačkoliv měl dost divně upravený vlasy). Ovšem jako příběh se záchranou Gallifrey mi to přišlo dost divné, takové malinko nedotažené (zase, bohužel) a myslím, že to absolutně sráží to, čím Doctor býval: poslední Time Lord etc. a mé hodnocení snižuje i třeba takový detail, jako příliš násilně vecpaná věta "I don't want to go." (bylo to příliš strojené, moc se to tam nehodilo). Za mne tedy 90% (ale pořád lepší, než většina dílů 5., 6. a 7. série)

Much Ado About Nothing (2011) (divadelní záznam)

Standing ovation doma u počítače. Má nejoblíbenější Shekespearovka podání velmi nadaných herců. A Tennantův skotský přízvuk posílá Benedicta do úplně jiné, lepší roviny. Doporučuju.

Hamlet (2009) (TV film)

David Tennant a Patrick Steward na jedné scéně, to samo zračí vcelku kvalitní podívanou. Líbilo se mi neotřelé zasazení děje do jiné doby a pak samozřejmě výborné výkony Davida.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Spousta lidí mi říkalo, že je tento díl lepší než předchozí. A já jsem po celý film nevěděla, jestli se mám smát, nebo brečet. Ano, asi jsem to měla brát tak, že to není Hobit dělaný podle knížky, ale od toho se prostě odprostit nedokážu. Kromě jasných logických chyb (sudy, Thorin v kolečku a rozžhaveném zlatě,...) a dalších chyb v chování odporujícímu charakterům v knize a naprosté změny podstaty Arcikamu bych chtěla upozornit jenom na jednu takovou věc, se kterou se nemůžu smířit, ať se snažím sebevíc. Tauriel. Je to velitel stráží, který v knize byl. Ovšem stále je dost poznat, že je její charakter dovymyšlen. Pochybuji, že se dokonce i mezi elfy objeví neomylná, chrabrá, krásná, neporazitelná, moudrá elfka bojovnice (feministky jásejte). Nikdo nemůže být dokonalý, ani elfové. Ona zřejmě je... Zatím oba díly Hobita mě zklamaly, Jackson se nechal ovládnout dobou a místo ohledu na knižní předlohu natočil "příliš hollywoodský" trhák. Jen jestli si tím spíše neuškodil...

V jako Vendeta (2005)

Ne, nečetla jsem komiks ( i když po shlédnutí filmu o tom hodně uvažuju). Ale tenhle film je naprosto perfektní! Ano, vykreslení totality není úplné, ovšem třeba mně stačí, dokážu si to živě představit i bez zbytečných detailů. Herecké výkony skvělé, nezapomenutelné věty "Remember, remember the 5th of November, the Gunpowder Treason and Plot. I know of no reason wha the Gunpowder Treason should ever be forgot" nás provádí celým dějem. Jako velmi kladné hodnotím zejména symboliku a vzájemnou propojenost do smysluplného celku.