Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Třetí a nejlepší díl dolarovek. Leone (opět) natočil vyjímečný western (opět) plný nezapomenutelných hlášek a scén. Hlavní trio: Angel Eyes, záporák bez kouska citu, který když dostane zaplaceno, vždycky práci dokončí, Clint Eastwood coby Blonďák je drsňák nad drsňáky a vypočítavého Tuca v podání Eli Wallacha si každý oblíbí. Celkem Leoneho brilantní režie + dokonalá Morriconeho hudba + tři hlavní drsňáci = nejlepší western všech dob.

Kmotr II (1974)

Po shlédnutí prvního dílu jsem si nedokázal představit, že by mohlo vzniknout pokračování alespoň vzdáleně blízké kvalitám originálu. Druhý díl se ovšem mému nejoblíbenějšímu filmu téměř vyrovnal. Coppola je pan režisér oplývající filmařskou genialitou a oscara za režii si odnesl zcela po právu. Scénář opět napsaný na oscarových strojích Puzy a Coppoly je geniální. Herecké výkony se téměř vyrovnávají prvnímu dílu. Robert De Niro, nebo Lee Strasberg jsou ''jen'' silně nadprůměrní, ovšem to co předvádí Al Pacino by samo o sobě stačilo na 10 oscarů a řekl bych, že spolu s Psím odpolednem se jedná o jeho životní výkon. Kmotr 2 je zkrátka dokonale natočený film, tyčící se na nejvyšších postech světové kinematografie.

Zuřící býk (1980)

Obětovat se a nabrat 23 kilo kvůli roli se De Nirovi jednoznačně vyplatilo a pod brilantní taktovkou Scorseseho podal jeden z nejlepších výkonů všech dob.

Mys hrůzy (1991)

Naprosto tuctový thriller a jedno z nejslabších děl v mistrově kariéře. Jediné co stojí za zmínku je De Niro, který si slizáka Maxe střihl dokonale a předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů.

Skrytá identita (2006)

Bafta: Nominace: Herec Leonardo Dicaprio, Herec vedl.role Jack Nicholson, Střih, Nejlepší film.....Zlatý Glóbus:Režie, nominace: Nejlepší film, herec L. Dicaprio, herec vedl. role Jack Nicholson, herec vedl. role Mark Wahlberg, Scénář.......Scénář: William Monahan(adaptace z Volavky), Hudba: Howard Shore, Produkce:Brad Grey, Graham King, Guanni Nunnari, Brad Pitt. Po několika né příliš velkých úspěších (Gangy New Yorku, Letec) se Scorsese opět vrací na přední příčky první ligy. Řemelsně dokonale odvedená práce, skvělý scénář a mistrné herecké výkony kterým (alespoň podle mě) vévodí Jack Nicholson. Skrytá indentita je určitě jeden z nejlepších Scorseseho kouksů.

O Schmidtovi (2002)

Zcela obyčejný příběh bez většího nápadu. Celý film táhne prakticky jen Nicholson, který jako vždy exceluje.

Kmotr (1972)

Žebřícky: Afi 1998 3.místo, Afi 2007 2.místo, DigitalDreamdor 1.místo Zlatý glóbus:5 - Režie, Film, Herec Marlon Brando, Hudba, Scénář, Nominace - Herec Al pacino, herec vedl. role james Caan....Bafta:1 Hudba, Nominace - Herec Marlon Brando, Kostýmy, Nový objev Al Pacino, vedl.herec Robert Duvall......Scénář Francis Ford Coppola(adaptace), Mario Puzo(novela+adaptace), Hudba Nino Rota, Produkce Albert S. Ruddy......Tří hodinové mistrovsé dílo po všech stánkách dokonalé. Coppola svou režií dal filmu nesmírně sicilský nádech proložen skvělými hereckými výkony, kterým naprosto vévodí Marlon Brando, navíc Kmotr odstartoval kariéru jednoho z největších herců všech dob Al Pacina. I přes svou délku nemá film jedinné slabé místo, na tom má zásluhu rovněž precizní scénář a nemohu nezmínit skvělou hudbu. Můj nejoblíbenější film.