Chyťte zloděje (1955)

Na Hitchcockův standart velice slabé. Největší chybu vidím ve scénáři, kde se nalézá až příliš hluchých míst. Na druhou stranu je tu pořád skvělý Cary Grant a krásná Grace Kelly, kteří celkový dojem alespoň trochu zpříjemní, ale i tak se jedná o jeden z nejslabších Hitchcockokových filmů co jsem (zatím) viděl.

Minority Report (2002)

Spielberg a Sci-Fi, to je jak sme se už přesvědčili velký kříž. Jednou z toho vyleze příšerná A.I. a hned na to skvělé Minority Report. Nevím jestli byl Steve při natáčení A.I. v tranzu, nebo měl nějaké dlouhé okno, každopádně se z toho dostal a zde je to vidět na první pohled. Strhující Sci-fi plynoucí zničujícím tempem upoutá vaši pozornost po celou dobu filmu a ani na chvíli vám nedá vydechnout. A když při tom běží Cruise ve svém skvělém výkonu napříč nádhernou výpravou za doprovodu výtečné hudby Johna Williamse, nemohu dát jinak než 5.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Master & Commander je skvěle natočený a velmi originální dobrodružný film. Každý aspekt filmu je výtečný, ať už režie(skvělé vykreslení vztahů mezi jednotlivými charaktery), scénář, kamera, výprava, nebo herecké výkony(Crowe v roli kapitána sedí dokonale). Jeden z nejlepších filmů roku.

Tanec s vlky (1990)

Co tomuhle filmu vytknout? Nenapadá mě absolutně nic. Nádherná výprava, překrásná hudba, skvělá kamera, kvalitní herecké výkony.......Ale především Costnerova dokonalá režie. Při pohledu na jeho další filmy nechápu jak mohl natočit něco jako je tohle.

Zbraně pro San Sebastian (1968)

Vcelku průměrný western bez většího nápadu. Výsledný efekt více než hodně vyzdvihuje(nebo spíše tvoří:) Anthony Quinn.

Přichází Satan! (1976)

Klasický horor ze staré Anglické školy. Kam se na tohle hrabe dnešní Texaský masakr, nebo Saw? Omen se může s klidným svědomím postavit po bok nejlepším hororům všech dob.

Záchranný člun (1944)

Výtečně natočené konverzační drama s krásně vykreslenými charaktery, plné nečekaných zvratů a překvapení. Není co dodat, snad jen, že se jedná o další z Hitchcockových klenotů, který se mezi ostatními mistrovými klasikami rozhodně neztratí.

Slaměný vdovec (1955)

Značně slabší než ostatní Wilderovi kousky, ale i tak se jedná o slušnou a vtipnou podívanou s úžasnými hereckými výkony Toma Ewella a krásné Marilyn.

Šakal (1997)

Naivní thriller se slušnou řádkou silných momentů. Méně Gera a více Willise by filmu jenom prospělo, ale i tak v celku slušná popcornová podívaná .

Půlnoční běh (1988)

Příjemná, vtipná a velice svižná krimikomedie s vynikajícími hereckými výkony, nejen De Nira, ale i Charlese Grodinga. Nebýt toho konce dal bych za 5.