• Reality-TV

Hledáme Ydol (2006)

Priemerný film, na klasický americký motív. Hugh Grant podal pomerne solídny výkon, ale Dennis Quaid sa mi nepáčila. Celkovo vo filmoch, kde hrá Grant zvykne režisér nasadiť nejakú béčkovú herečku, ktorá mu to celé pokazí. Ale aj tak, réžia bola nevýrazná a pointa ..., typický americký resp. holywoodský motív. Bohužiaľ je už otrepaný, nedá sa nič robiť.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Súhlasím s POMO-m tento film je natáčaný pre peniaze a to mi na tomto filme trochu vadilo. Ale inak výborné animácie a herecké výkony - to sa nedá vytknúť. No a čo oceňujem sú detaily - boli naozaj geniálne. No a rád by som vyzdvihol ešte jednu vec na tomto filme - tvorcovia spravili jednu veľmi chytrú vec. Nechali otvorený koniec a tak povediac donútia diváka pozrieť si aj druhý diel. No a ďalšia negatívna vec na tomto filme je, že mne sa zdá HOBBIT veľmi citeľnou replikou Pána prsteňov. Viem, že je to principiálne robené tak ako - to čo sa stalo predtým, ale všetko to naozaj pôsobí ako Lord of Rings :) Inak ako som už napísal skvelý film, ktorý ma oslovil - moje hodnotenie je 85%.

Hodina deťom (2010) (pořad)

Ja súhlasím, že prevedenie nie je najlepšie, ani herci ... Ale robíme niečo na dobrú vec a to je dobré, lebo rozhodne si takýto program radšej prepnem, ako nejakú reality šou. Takže tri hviezdičky sú jasné :).

Horná Dolná (2015) (seriál)

Rád dávam slovenským seriálom šancu (teda nerád, ale stále to robím), a Horná dolná je zatiaľ priemerná. Ťažko povedať, či má na to, aby si vypracovala takú povesť, ako iné slovenské seriály (Profesionáli, Susedia..), ktoré považujeme za kult, no prvá časť musí byť trochu odlišná ako tie ostatné. Samotná myšlienka seriálu je postavená na veľmi jednoduchom deji - dedina, voľby, bratovražebné súboje. Všetko to však kompenzovali skvelé postavy, zvlášť farár, ktorý bol úžasný. Neviem či dám Hornej dolnej šancu, ale rozhodne ju nebudem hodnotiť po prvých častiach. Pilot: 60%

Horúca krv (2012) (seriál)

Horúca krv je úplne typický slovenský seriál. Už otrepaná zápletka, v podstate herecké výkony (česť výnimkám) nestoja za veľa a nevýrazné prevedenie. Čo sa týka romantickej stránky seriálu je to prvé +, tieto scény sú nahraté dobre - a v podstate tam nie sú takmer žiadne chyby. Neodpustím si, ale pridám ešte jednu vec, ktorá mi strašne vadí! Seriál sa snaží byť akčný a vôbec mu to nevychádza, len ho to viac strápňuje ... Ako patriot radšej nehodnotím, lebo by to bolo určite niečo okolo jednej hviezdičky. Prvé časti: 15% Btw, súhlasím s T2, Gabriela si zaslúžila väčšiu rolu, v Horúcej krvi aj napriek bezvýznamnej úlohe patrila k najlepším.

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Otrasné. Jednoducho kto sa má pozerať na to, ako tí ľudia majú niečo čo je zmyslom ich života (všetci viete o čom vravím). No a keď to má sledovanosť tak je to zas a znova len úbohosť slovenského národa, ktorý klesá na úroveň tejto reality šou. Takže úplne jasný odpad! A aj keď si šetrím odpady len pre najhoršie programy som tomuto programu udelil odpad s čistým svedomím a nehanbím sa za to.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Krásna rozprávka, ktorá odhaľuje zákulisie Paríža a pochopiteľne aj vzniku filmu ako samého :). Hugo ma presvedčil, že stále jestvujú krádne príbehy, pri ktorých si oddýchnem a dostanem sa do sveta fantázie. Krásny filmík, ktorý odporúčam každému ..., (bez ohľadu na vekovú kategóriu).

Hviezdna dráha Markízy (2011) (pořad)

Pripomenul som si pekné momenty z Markízy, a dá sa povedať že počas tohto programu som si spomenul na viacero skvelých programov, ku ktorým som sa neskôr vrátil. Nehovorím, že sa jednalo o niečo svetoborné, ale min. zaujímavé to bolo ;-)

Chceš mě, chci tě (2009)

Romantické komédie ma v poslednom čase začínajú naozaj baviť. Aj tento film bol veľmi príjemným spestrením všedného dňa, vtipy boli pomerne vydarené a nevadilo mi ani to, že sme na začiatku vedeli ako to skončí. Prirovnania boli fakt zaujímavé a dodávali filmu potrebný šmrnc. No aj tak to bolo až príliš obyčajné na to, aby som to ohodnotil na plných päť hviezdičiek. 60%.

Chlapi neplačú (2013) (seriál)

Pilot : Osobne si myslím, že sa bude jednať o nadpriemer slovenských seriálov. Malý Paľko je veľmi podarený, ujo Vincent zaváral veľmi zaujímavo marhuľky! No na prvý diel sa až príliš rozdávali emócie, a celkovo nebol úplne typický. Inak dobré. Som zvedavý ako to pôjde ďalej, lebo nevyzerá to zle. Časť č.2 : Táto časť nebola vyslovene prúser, ale viditeľne strácala na pilota. Už tu bola cítiť hra s citmi, ktorá nebola až tak na mieste. Na druhej strane ťažko vystihnúť také ťažké životné situácie nejako inak. Stále si myslím, že na slovenskú produkciu nadpriemer. Nebudem ešte hodnotiť počkám si ešte na ďalšie diely. Časť č.3 : Myslím si, že táto časť mala oveľa vyššie kvality ako tá druhá. Oveľa rýchlejšie mi zbehla a v tejto časti sme mali možnosť vidieť krátke vyniknutie všetkých postáv. A to sa mi veľmi páčilo. Zatiaľ nebudem hodnotiť, ale som zvedavý na ďalšiu časť! Časť č.4 : Tento diel mi začal (bohužiaľ) pripomínať prototyp telenovely maskujúcej sa za klasický romantický seriál. Napriek tomu to nič nemení na tom, že takéto časti musia byť a keby neboli tak by to nebol televízny projekt, teda možno bol, ale projekt HBO. Teda napriek tejto kritike som pomerne zvedavý na nasledujúci diel. Takže tvorcovia môžu byť spokojný :-) Časť č.5 : Po tejto časti už seriál konečne ohodnotím a nebudem tu písať osobitné hodnotenie ku všetkým častiam. Táto časť bola priemerná. Priniesla nám viac ľudskosti a menej vydierania citov no zasa nenechala vyniknúť žiadnych kvalitných hercov. Napr. keby nechali režiséri vyniknúť Timura Kramára, ktorý zatiaľ talent má, aj keď som názoru, že jeho rovestník Richard Labuda má nadanie ešte väčšie. Všetko ostatné priemerné. :-) Dávam 55%, tri hviezdy a príležitostne tu tento komentár ešte nejako doplním. 6.-10.časť : Seriál začína upadať do typických slovenských koľajov. Napriek tomu je to stále celkom solídne a veľmi zaujímavé. Keby som to mal pozerať tento seriál každý deň vkuse, celkom určite by som tu dnes bez silnej migrény nebol. Ale dve hviezdičky nechám.. Na záver doporučenie na skvelý komentár ---> Marek1991 Po dvadsiatich-piatich častiach znižujem hodnotenie na jednu hviezdičku a stále si myslím, že to je dobré hodnotenie. ***********Zároveň si dovolím odpovedať na krásne číroslovenský komentár topiho. What's the matter, my favourite guy?***********