tommy187

tommy187

www.somrecenzista.blogspot.sk

• 13.4.2013  14:18

Shrek mal vydarené prvé dve časti a z nich profitoval. Tretia bola úplne najhoršia, a tejto tento post len o trošku unikol. Ako film ešte snáď ok, ale ako dokončenia Shreka bohužiaľ skôr nie ako áno. Na jednej strane mi za týmto príbehom bude ľúto, no na druhej strane som rád, že končí, lebo neviem aký prúser by bola päťka. Shrek by si mohol brať príklad od Ice Age či Madagaskaru, tieto viacdielne filmy si držia svoj štandard. Škoda toho konca. 60%.

• 13.4.2013  14:14
    Shrekovy Vánoce (TV film) (2007)

Rok 2007 bol na Shrekov veľmi, veľmi slabý. Shrek tretí bol dosť nepodarený, rovnako ako tento "špeciál", ktorý ma osobne nezaujal. SHREKove prvé Vianoce mali už tradične geniálny dabing oslíka, a výborný začiatok. No potom to už bola veľká, veľká nuda. No aj tak ***, vďaka solidarite k Shrekovi, Fione atď. 55%.

• 14.1.2013  21:27

Pekné otvorenie olympijských hier. Je pekné už len tým, že atmosféra programu, ktorý ide len raz za štyri roky je o 100% vyššia. Ale mne sa nepáčilo prevedenie Londýnčanov. Jednoducho mohli to spraviť lepšie. Mne tam chýbalo také čaro, pretože je pravda, že ukážka anglickej kultúry /to s Davidom Craigom, Rowanom Atkinsonom/ bola naozaj krásna. Navyše bodka Paula McCartneyho stála za to. Ďakujem olympijskému výboru za pekné otvorenie olympijských hier s priemerným olympijským ohňom :).

• 13.3.2013  08:30
    Slavný lovec Pampalini (TV seriál) (1976)

Tento seriál patrí k môjmu detstvu. Pamätám si, že cez voľné dni som zapol telku a DVD a Pampalini išiel. Smial som sa na tom a dodnes sa na tom smejem ... Skvelá animácia a znova to pripomínam - rok 1976 a to predčilo väčšinu dnešných seriálov ! Skvelý oddych pre všetky vekové kategórie.

• 10.3.2013  19:02

V titulkoch tohto filmu je napísané komédia? Nie toto nie je komédia. Toto je film, ktorý sa tvári ako komédia a ako akčná komédia. Počas celého filmu som sa ani nepousmial - niečo podobné ako keď som sledoval Batmana. A vôbec celkovo som sa nudil, Bullock podala dosť podpriemerný výkon, jej slabé chvíľky aspoň trochu osvetľovala Regina King. Snáď ešte koniec sa dal, ale celý ten film bol pre mňa zbytočnou stratu času ... Hoci dávam ** som dosť sklamaný a dosť som sa nudil ...

• 7.8.2013  22:17
    Slnko, seno, slanina (TV pořad) (2013)

Každá krajina má televízie, ktoré vysielajú programy odpovedajúce inteligencii celej krajiny. V Rakúsku je najsledovanejší vedecký program, vo Veľkej Británii hudobné relácie. A u nás reality-show s úlohou vymytia mozgu a otupenia ho. Aj keď ako som spomenul program si zapína väčšina ľudí, ktorým sa ho už otupiť viac nedá. Ja som žiaľ zapol jednu časť tohto programu v pry-time a musím uznať, že som nikdy nebol so svojou líniou spokojný. Musíme konštatovať len jedno.. Televízie vyniť z inteligencie programov nemôžme. Bohužiaľ.. A ani 6% na ČSFD nepomôže... 2%. :D

• 22.2.2013  10:31
    Sládkova abeceda (TV seriál) (1999)

No neviem takéto šou sa mi ťažko hodnotia. Pre deti celkom pekný spôsob učenia (sa) nových slovíčok, no pre dospelých nudná a nezaujímavá vec. Koniec koncov, veď je to určené pre deti ... Ale ten tanček "Sládka" mi nepripadal pre deti ako veľmi náučný :). Takže ľudia nehnevajte sa na mňa, ale odo mňa ** ...

• 17.1.2013  18:06
    Slávici na ulici (TV pořad) (2003)

Toto bol najlepší program Joža Pročka (keď nerátame Je to možné?), na ktorom sa dalo nasmiať, nad ktorým sa dalo pousmiať, jednoducho všetko čo si potreboval v danú chvíľku. Mne sa tento program páčil, a za týmto programom si stojím :).

• 5.2.2013  20:33
    Slávik 2012 (TV pořad) (2013)

No tento rok to bolo náhodou veľmi pekné ..., :). Kozmonauti nesklamali, ocenenia boli ako-tak na mieste a pocta Mekyho ma dojala. Nadpriemerná televízna anketa, ktorá dostáva odo mňa ***.

• 10.3.2013  17:43
    Smiechoty (TV pořad) (1997)

Tento program je naozaj dobrý, naozaj sa pri ňom dá nasmiať. Ale to nie je všetko. Niektoré videá sú príšerne trápne, niektoré komentáre moderátorov nemajú veľký zmysel atď. Toto je program, ktorý si pozrie človek raz, dvakrát a potom dosť. Preto **:

• 9.3.2013  15:45
    Smotánka (TV pořad) (1996)

Smotánka je program, ktorý majú pozerať tí ktorých to baví. No nič to nemení na fakte, že je to maximálne nevkusný, umelý, zbytočný program, ktorý určite pozerá(va)ť nebudem. Judínyová využíva všetko, aj úplne najmenší prešľap nejakej "osobnosti" - ak sa tam nejaká ozajstná aj objaví. Viac dodávať nebudem. 0%

• 7.1.2013  10:15

Celkom pekný rodinný film, ktorý zabaví hlavne deti (veď pre nich bol film aj určený). Len mne sa námety a scenáre filmov zdajú už trochu otrepané - no pravda je, že na tento film sa dalo pozerať celkom aj s úsmevom na tvári. Takže také dve tri hviezdičky.

• 28.7.2013  12:13
    Spice Girls: Who Do You Think You Are (hudební videoklip) (1997)

Space girls. Čo mám viac dodať?! :D.

• 17.10.2013  15:12
    Sport očima vědy (TV seriál) (2008)

Pilot : Not bad! .... Seriál sa začína veľmi pekne vyvíjať. Tak tomu vravím príjemné prekvapenie. Že nájdem na športovom kanáli takýto seriál, ktorý je tak skvele prepracovaný, seriál ktorého každá časť je iná a pritom tak podobná. Rozhodne odporúčam či už na to čas máte alebo nie. 70%

• 22.1.2013  20:20
    Správy - Hírek (TV pořad) (2011)

MM_Ranone to svojim spôsobom vystihol. Dvojka by mala ponúkať programy pre všetky skupiny obyvateľstva. No a to, že tomu vôbec nerozumiem :), ja za to už nemôžem. Ale, veď tento program má len cez 5 minút, čo človeka nezabije. A navyše sú tam titulky, preto si to aj občas zapnem ...:D. Ale v podstate to nie je ozaj super program takźe u mňa to má s privretými očami **. Opakujem s privretými OČAMI.

• 29.7.2013  09:54
    Super 8 (2011)

Podľa môjho názoru podarený mix naprieč všetkými žánrami. Dalo by sa povedať, že som sa vôbec nenudil, naopak som bol prekvapený ako veľmi ma táto snímka "vtiahla". Spielberg už nie je to čo bývalo, ale stále je to pán režisér a bolo vidieť, že film bol profesionálne natočený... 80%

• 24.8.2013  13:46

Amanda Bynes je veľmi dobrá herečka. Naozaj, aj v tomto filme bola skvelá! Len škoda, že film nebol skvelý. Toť vše. :-) 15%

• 12.2.2013  11:23
    SuperStar 2013 (TV pořad) (2013)

No tak ľudia, už dosť reality show!!! Naozaj ako máte možnosť vidieť podľa hodnotení ľudia tu už ďalšie SuperStar nechcú. Potrebujú krátky oddych od silného návalu reaility show. No stále to má sledovanosť a stále prichádzajú nové talentové šou a reality ... No toto prevedenie nestojí v podstate za nič - moderátori sú slabí, navyše až príliš sa Markíza a Nova snaží spraviť reality show a miesto kde zviditeľnia (resp. ukážu tmavú stránku) ľudí, ktorí sú mentálne chorí ... Jediné plus je tak akurát Habera, a Farna, ale celkovo sa mi táto SuperStar nepáči. No nechcem byť krutý :-), takže odo mňa krásne dve hviezdičky. BUĎTE RADI :).

• 28.10.2014  21:10
    Superhrdinovia (TV seriál) (2014)

Superhrdinov možno charakterizovať ako pozitívny projekt verejnoprávnej televízie, ktorý je daný do hlavného času len preto, aby si zachovala tvár televízie, ktorá podporuje mladé herecké talenty, a príbehy s pekným koncom. Jedná sa však o podarený seriál plný rôznych zvratov, ktorý si zaslúži svoju pozornosť. Prvých osem častí: 4/10

• 12.1.2014  18:38
    Svokra (TV pořad) (2014)

Televízia Markíza upadá ešte viac do záhuby, ako som predpokladal. Keď sa hovorí Ako na nový rok, tak po celý rok. a toto je prvý program našej najsledovanejšej televízie tohto roka tak sa úprimne bojím. Formát síce nie je zlý, no ani nie úplne originálny, ale určite je to oproti Zámene manželiek aspoň trochu iný level. Jedna hviezdička, kvôli sympatickej Gizele (:DD) Oňovej. Výstižný komentár : Aljak

• 3.3.2013  11:09
    Svět podle Jima (TV seriál) (2001)

Tento seriál je pre mňa dosť špecifický. James Belushi chcel svoj vlastný sitcom, a ľudia mu tento sen splnili. Bláznivý Jimov život je pekný, dobre sa na ňom nasmeje - ale niečo mu aj tak chýba. Rozhodne nehodnotil by som pod ***, pretože povedal by som, že tento sitcom patrí svojou kvalitou aj k legendám. Takže odo mňa 60% - ***.

• 24.1.2013  19:27
    Sám doma (1990)

Skvelý film! Veď kto nevidel film o Kevinovi a o jeho vynaliezavosti? Tento film ... od prvej chvíle keď som ho videl som vedel, že to je môj najobľúbenejší film. A stalo sa. Maculay Culkin predviedol neprekonateľný výkon. Scenár bol perfektný, aj efekty :). Tento film som videl desať krát a vždy keď bude príležitosť si ho pozriem znova. No a koniec koncov na motív ktorého filmu bolo natočených 7 snímok? Vianočná klasika, bez ktorej by neboli Vianoce Vianocami.

• 15.4.2013  20:54

Brilantné a vtipné pokračovanie výborného filmu Home Alone. Filmu, ktorý si zaslúži uznanie, a aj keď nebol úplne najlepším určite bol veľmi príjemne stráviteľný a príjemne pohladkal môj žalúdok aj po sto pozretiach. Film je jednoducho mojou srdcovkou a neodpustím si nedať mu vyššie hodnotenia ako ****. 80%.

• 15.4.2013  20:56

Zbytočné, trápne, hlúpe a pokrytecké pokračovanie tak úspešnej a skvelej série Home Alone. Takto zosmiešniť taký geniálny film? Prečo? 10%.

• 7.4.2013  20:51
    TOP STAR (TV pořad) (2010)

Načo hodnotiť takéto, napadlo ma slovo "geňoviny", keď všetci veľmi dobre vieme aké hodnotenia si zaslúžia. Šup, nakukne pani Bartošová, Mojsejová, Stašová či Ridi a rovno pekne rýchlo skĺzne do hnusného odpadu, nič iné si ani nezaslúžia. A čo tu napísali VIP? Súhlasím majú pravdu - VIP odpad. 1% (za všetky tie rozosmiate tváričky) odpad!

• 7.4.2013  20:55
    TOP STAR magazín (TV pořad) (2008)

Ktorý komentár to vystihol najviac? Ani jeden, lebo všetky hovoria absolútnu pravdu. Ako som tento magazín, (ktorý má pripomínam 55 minút, nudna na skapatie by to bolo aj keby to malo 10 minút) zapol tak som ho hneď aj vypol. Jedna časť mi absolútne a bohato stačilo. Po pozretí tohto programu som si povedal len jednu vetu : Už nikdy viac ... 5% odpad!

• 3.8.2013  20:39

Ja som od tohto filmu nečakal v podstate nič.. České filmy z posledných rokov ma riadne nudia, a začína byť cítiť, že sú robené na silu. A div sa svetu na toto sa dalo pozerať! Myslím si, že film si zaslúži minimálne 50%. Je to príjemný rodinný film, ktorý nemá zberať ocenenia čo sa týka kvality..

• 17.1.2013  17:40
    Tajemné příběhy (TV seriál) (2010)

Skvelé mám na DVD napálené všetky diely a naozaj sú všetky úžasné. Zvlášť vyzdvihujem diely : Hitler, Kráľ Artuš, Robin Hood. Gratulujem tvorcom ku geniálnemu programu, na ktorý sme všetci čakali.

• 6.1.2015  16:28
    Tajné životy (TV seriál) (2015)

Osobne som veľmi rád, keď vznikajú slovenské seriály. V poslednom čase je Jednotka jedinou stanicou, ktorá ich neprodukuje veľké množstvo, ale ktorá už keď niečo vydá je to kvalitné. Treba uznať, že Tajné životy majú elitné herecké obsadenie, konečne ste mali pocit, že sa robil aj nejaký výber hercov (narozdiel od iných seriálov z nášho územia). Každopádne tvorcovia stavili práve na hercov a silnú tému, ktorá je vhodná pre verejnoprávnu televíziu, a ktorou by sa malo zapodievať viac ľudí. Po dvoch častiach sú Tajné životy veľmi príjemným spestrením programu RTVS, no zatiaľ nehodnotím. Pilot - 70% Samozrejme čakám na nasledujúce diely...

• 23.1.2013  16:48
    Tak fajn (2012)

Svojim spôsobom je to príšerné. Otrasní herci, otrasné spracovanie, zbytočne napchané hviezdy, príšerný scenár. No dá sa nad tým zasmiať, a uvoľniť sa :) - a to je hlavným cieľom. No umeleckú hodnotu to nemá prakticky žiadnu, takže nemôžem dať nič iné ako * - odpad je trochu prehnaný.