• Reality-TV

William a Kate (2011) (TV film)

Keby som si tento film nepozrel v deň narodenia ratolesti tohto krásneho pádu, a keby som nemal tak rád životopisné filmy, asi by hodnotenie vyzeralo úplne inak. Ale jednoducho si musíte uvedomiť, že takýto film nemôže byť žiadny geniálny film, ktorý bude letieť v kinách... 60%.

FC Barcelona - víc než jen klub (2006) (TV film)

Som jednoducho culé so všetkým čo k tomu patrí.... Tento film ma len uistil v tom, že je to môj najobľúbenejší klub - v ktorom hrá môj najobľúbenejší hráč XAVI /6/. 100%

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Väčšiu húposť som úprimne asi nevidel. Našťastie to bolo také zábavné ako aj strelené. Nebyť krásnej herečky v hlavnej úlohe a skvelého výkonu Sandlera tak by som sa asi 110 minút nudil, no to nič nemení na fakte že tento film odporúčam každého na zresetovanie hlavy ;-)). 75%.

FC Venus (2006)

Podľa mňa celkom podarená romantická komédia na dosť vysokej úrovni na to, aby som sa hodinku a pol super bavil. Chápem, že človek, ktorý od toho čaká oscarový film nebude príliš spokojný, ale ja som nič nečakal, a tak som zostal jedine príjemne prekvapený. A nebyť hudby a pre mňa nepríjemnej nemčiny bolo by hodnotenie asi aj vyššie. 65%.

Polární expres (2004)

Začiatok úplne fenomenálny, škoda, že tempo filmu nevydržalo. Miestami človek ani nespozná, že ide o animák - a to je podľa mňa dosť veľké plus. Každopádne som sa 100 minút celkom solídne bavil, preto 75%.

Velký Gatsby (2013)

The Great Gatsby je jeden zo 100 romantických filmov, ktorý vás prinúti rozmýšľať. Ja som tento film vnímal oveľa viac ako drámu, a nakoniec sa to ukázalo ako správna voľba :). DiCaprio štandardne fenomenálny, scenár prekvapujúco geniálny, strih nečakane bezchybný. Úprimne zo všetkých tohtoročných filmov videných v kine som sa bavil asi najviac ;-)). 95%.

Bud Bindi (1996) (seriál)

Tieto gagy patria rozhodne medzi najlepšie, ktoré vôbec vznikli... Čo sa týka vtipov som nepociťval výrazné poklesy oproti napr. Beanovi . keď sa to dá porovnávať. Dančiakove boli neskutočné, Nogove boli trošku slabšie. Fakt škoda, že kvalita tak rýchlo upadala ... 80%.

Marmaduk (2010)

Film MARMADUK je niečo medzi Garfieldom a Marley a ja. No kvalitatívne sa to nepodobalo ani na jedno z týchto filmov ... Na Marleyho to naozaj nemalo, a narozdiel od Garfielda som sa trochu nudil. No napriek tomu milé osladenie všedného dňa. 60%.

Dospívání po americku (1993)

Úplne úchvatné a geniálne dielo. Caton-Jones nechal vyniknúť skvelých hercov, hlavne DeNira a DiCapria a scenár R. Getchella. S emóciami všetci spomínaní vedeli narábať výborne, a to bolo presnou príčinou úspechu. Napriek tomu, že v tom nebolo ani trochu komercie pôsobilo to skvele moderne (na tú dobu, kedy sa dej odohrával) :). 85%.

Alarm (2009)

Neviem čo ste čakali od krátkometrážneho filmu? Že sa budete smiať ako pri celovečernej komédii? No neviem, kam to spejeme, keď nevieme aký zmysel majú krátkometrážne filmy. Preventívne pripomínam, že majú mať jeden bod, kedy pochopíte o čo vlastne išlo. Tu išlo o zobudenie sa. Ako som už spomenul nič som nečakal, nič som nedostal. Dobre som sa pobavil a bol som spokojný. 70%.