tommy187

tommy187

www.somrecenzista.blogspot.sk

• 29.1.2013  10:27
    Búrlivé víno (TV seriál) (2012)

Podľa mňa to nebol vôbec zbabraný seriál! Asi sa už opakujem, ale napriek tomu akú príšernú povesť majú slovenské seriály, ich kvalita nie je vôbec až taká príšerná. Napriek tomu, že sa nedá pozerať vkuse zabaviť sa pri ňom aj tak dá. Ako občasné zahnanie nudy určite. 1.séria : Myslím si, že režisér veľmi vhodne vykompenzoval všetky postavy, a vznikol z toho nesmierne zaujímavý kontrast. Nebyť prehnaného počtu postáv, tak kvalitatívne by to bolo ešte možno lepšie. A keby sa to nenaťahovalo ako turecké telenovely, bolo by to snáď "legendárne". 2. séria : Toto už režisér trochu prestrelil! S postavami to už síce spravil lepšie, ale dej už prestáva strácať na dramatickosti (odchodom Tótha). Takú dramatickú návnadu zaňho sa snažia spraviť Rita Kernová a Baksa. Inak bohužiaľ, nič.. Napriek tomu stále stráviteľné. Celkovo to vychádza na nejakých 20%.

• 29.1.2013  10:09
    Fenomén (TV pořad) (2010)

Skvelá súťaž, pri ktorej som si prevetral mozog, pravidelne ju sledujem, je skvelá :). Obdivujem skvelý Hudákov hlas a nadpriemernú inteligenciu niektorých zo súťažiacich. Skvelá súťaž, lepšiu Jednotka do éteru dať nemohla ..., preto odo mňa tri hviezdičky.

• 28.1.2013  21:22
    Noc v ráji (TV pořad) (2012)

FUJ! Na toto sa naozaj nedá pozerať. Ako sa dá pozerať na Járovú a Plačkovú? ZLÉ:(, najhorší program, ktorý dala JOJ-ka do éteru. Otrasné, hrozné, príšerné ..., inak sa to nedá vystihnúť. A myslím si, že "kingik" to pomerne pekne vystihol. Kto vlastne nedal odpad :) ?

• 28.1.2013  21:20
    Extrémní případy (TV pořad) (2012)

Ďalšia reality-show, ktorá je zbytočná na na obrazovkách. Pár dielov je dobrých, ale v podstate tento program nestojí za nič :), nemá žiadnu umeleckú hodnotu. Odo mňa *, za jeden diel, ktorý sa mi ozaj veľmi páčil.

• 28.1.2013  19:22

Odovzdávanie podobných cien ľudia hodnotia dvojako. Sú nadšení, alebo sú zhrození. Ja som v tomto prípade nadšený, čo sa dá akože vyčítať na odovzdávaní OTA? Jedine tak moderátori, ale tí mi vôbec nevadili. Takže nevidím problém dať ****. A ceny boli pomerne objektívne :).

• 28.1.2013  19:19
    Kto hovorí pravdu? (TV pořad) (2011)

Kópia úspešného programu Inkognito. Keď som si čítal na teletexte o čo ide povedal som si, že to bude o ničom. Pozrel som si to a milo ma to prekvapilo. Milý program, v ktorom sa jednoducho nájde každý divák. Bednárik a Kroner - skvelé :), Studenková klobúk dole. Pamätám sa na ňu ešte z Inkognita a je vidno, že nestratila formu. Forgáč nie je najlepšou voľbou STV, ale dobre no. Odo mňa pekné ***.

• 28.1.2013  18:55
    Experti (TV seriál) (2013)

Nehnevajte sa, ale dať takýto program do éteru je úbohé. Príšera, kto sa má na to dívať. Ako urobiť gadža, blbšia pointa asi ani nie je. Vážne, takýto seriál obrovská strata času. Dobre párkrát sa nad tým dá zasmiať ..., takže odo mňa odpad. MUHAHA!!

• 27.1.2013  18:17
    Partička (TV pořad) (2011)

Táto česká verzia Partičky je pre mňa veľkým sklamaním. Keď pravidelne pozerám slovenskú Partičku, a zapol som si na túto českú Partičku tak jednoducho sa na to nedalo pozerať. Nevýrazní herci, zachraňuje to ešte Dangl, a trochu aj Geňa a Suchánek, ale vulgrarizmy mi tam vadia tiež. No a navyše v najlepších hrách ako Párty nie je žiadna sranda, lebo herci majú problém uhádnuť o koho ide, nie ešte pri tom rozosmievať publikum. Takže nehnevajte sa, ale keď som dal slovenskej Partičke silných ****, tak tu dávam klasické **. A odkaz všetkým, ktorí dávajú plné hodnotenia. Pozrite si aj slovenskú!

• 27.1.2013  18:09

Miroslav Donutil, a jeho perfektná talk-show. Vtipné situácie, a zaujímavé momenty. Čo viac si môžeme priať? Televízny program, ako sa patrí ...

• 27.1.2013  16:48

S reality show to už televízie preháňajú, aj táto je na silu. Nápady už nie sú, pretože už sa opotrebovali. Ale táto reality show sa celkom podarila. Rozhodne nepatrí k najhorším, pretože aj keď nemá vysokú, ale má nejakú poučnosť. Takže odo mňa priemer **. Percentuálne 35% (umelecká hodnota je nulová).

• 27.1.2013  16:40

Priemerný film, na klasický americký motív. Hugh Grant podal pomerne solídny výkon, ale Dennis Quaid sa mi nepáčila. Celkovo vo filmoch, kde hrá Grant zvykne režisér nasadiť nejakú béčkovú herečku, ktorá mu to celé pokazí. Ale aj tak, réžia bola nevýrazná a pointa ..., typický americký resp. holywoodský motív. Bohužiaľ je už otrepaný, nedá sa nič robiť.

• 27.1.2013  15:04
    Lincoln (2012)

Geniálny film. Spielberg ukázal, že nie je len režisérom sci-fi, ale aj skvelej drámy. 12 nominácií na Oscara - to svedčí o všetkom. Mne sa tento film tak veľmi páčil, že som po skončení filmu povedal, že tento film bol lepší ako Iron Lady, no a bol som schopný porovnávať ho aj z s inými veľkými filmami. Každopádne odpad ... nikdy; u mňa fakt o "chlp" uniklo plných ***** ... Každopádne tento film si našiel svoje (stabilné) miesto v mojich obľúbených, zdôrazňujem OBĽÚBENÝCH filmoch. 85%.

• 27.1.2013  15:00
    Morganovi (2009)

Neuveríte mi, ale mne sa tento film vcelku páčil. Dalo sa nad ním zasmiať a ja som si ho prakticky pozrel s úsmevom. Hugh Grant podal bravúrny výkon, ale S. J. Parker ..., nepáčil sa mi jej výkon. Celková pointa je dosť otrepaná, vraví sa jej tzv. holywoodská štruktúra. Ale film to je milý, takže *** (odo mňa).

• 26.1.2013  16:25

Mne sa tento film páčil, pretože bol pre mňa nostalgiou na prvú časť Policajnej akadémie. Pripomenul som si, že aj oni sú len ľudia, a že aj oni zostarli. Umelecká hodnota bola nulová, ale mne sa tento film v podstate páčil. Asi aj preto, lebo som veľký fanúšik Policajnej akadémie. Odo mňa si to zaslúži ***.

• 26.1.2013  16:05

Bučkovci je program, pri ktorom nemôže človek na nič myslieť. Ak sa mu to podarí, tak je to dobré :). Dá sa nad tým zasmiať - veď kečup na sushi, alebo koleso šťastia - no coment. Ale kde máme brať istotu, že to nie je hrané, a že nadávky nemajú v zmluve? No každopádne, mne to je jedno - občas si to pozriem a zasmejem sa. Váhal som medzi *** a ** a dal som silné ** - keďže umelecká hodnota je na bode mrazu :).

• 25.1.2013  20:29
    Karate Kid (2010)

Naozaj perfektný film. Jackie Chan zvládol svoju úlohu skvele, Jaden Smith to zvládol taktiež bravúrne .... Videl som ho v kine :), a bol som nadšený a po konci filmu som ho mal v myšlienkach ešte dobré 2 dni. Réžia je resp. bola dobrá - zvládnutý bol aj strih a scenár. Zaslúži si to. Podľa mňa **** s prižmúrenými očkami :).

• 25.1.2013  20:22

Pri tomto filme máme dva tipy hodnotení. Ľudia, ktorým sa to páči veľmi a ľuďom, ktorým sa to nepáči vôbec. Ja som jedna z výnimok. Pointa je celkom pekná, réžia je dobrá - takže nevidím problém dať ***. 60% si to zaslúži :), odpady by som tomu nedával, ale zase ani *****.

• 24.1.2013  19:31

Keď som videl jednotku, povedal som si, že dvojka aj keby vznikla nemôže jednotku prekonať. A predstavte si, že bola porovnateľná. Úžasný Steve Martin, geniálne vtipy, podarená idea. Pre mňa *****. Neviem prečo sa iným film nepáči, ale podľa mňa to je taký dobrý film, že patrí k najlepším komédiám 3. tisícročia. POZNÁMKA : Umelecká hodnota nie je vysoká, preto sa nad filmom veľmi nedá zamýšľať ... No a nakoniec pre mňa najpamätnejšie vety : "Čau kámo! Nechceš kúpiť turínske plátno?" A otázka ku Pápežovi "No už vás pomaly čítam ... Vy ste nábožensky založený?! No pre mňa nezabudnuteľné :).

• 24.1.2013  19:27
    Sám doma (1990)

Skvelý film! Veď kto nevidel film o Kevinovi a o jeho vynaliezavosti? Tento film ... od prvej chvíle keď som ho videl som vedel, že to je môj najobľúbenejší film. A stalo sa. Maculay Culkin predviedol neprekonateľný výkon. Scenár bol perfektný, aj efekty :). Tento film som videl desať krát a vždy keď bude príležitosť si ho pozriem znova. No a koniec koncov na motív ktorého filmu bolo natočených 7 snímok? Vianočná klasika, bez ktorej by neboli Vianoce Vianocami.

• 24.1.2013  19:13

Podľa mňa je tento film jeden z najlepších fantasy rozprávok sveta. Skvelé, jednoducho tomu sa nedá nič dodať.Na 84 rok sú aj skvelé efekty :). No každopádne príbeh Sebastiana a Falka zostane navždy v mojom srdci. Tento film mám veľmi rád a som schopný pozrieť si ho aj 100-krát. Viac sa k tomu sa nedá nič iná napísať len - nezabudnuteľné, neprekonateľné - perfektné

• 23.1.2013  20:59
    Dům naruby (2003)

Pekná komédia, Steve Martin si jednoducho drží svoj priemer. A ukázal, že patrí medzi najlepších rovnako ako Queen Larifah. Tú som si v tomto filme cenil hlavne preto, lebo dokázala predviesť nadpriemerný výkon; videl som ju už v akčných filmoch aj v romantických komédiách a stále v tom filme vyzerá dobre! Jednoducho perfektné a aj vtipy vo filme stáli za to. Keď berieme do úvahy, že tento film nemá vysokú umeleckú hodnotu. Takže si to zaslúži ***.

• 23.1.2013  16:48
    Tak fajn (2012)

Svojim spôsobom je to príšerné. Otrasní herci, otrasné spracovanie, zbytočne napchané hviezdy, príšerný scenár. No dá sa nad tým zasmiať, a uvoľniť sa :) - a to je hlavným cieľom. No umeleckú hodnotu to nemá prakticky žiadnu, takže nemôžem dať nič iné ako * - odpad je trochu prehnaný.

• 23.1.2013  14:10

Na tú dobu *****.

• 23.1.2013  13:36
    Forrest Gump (1994)

Prvýkrát som tento film videl v televízii a keď som ho dopozeral zostal som na sedačke obarený. Skvelý film, najlepší výkon kariéry Toma Hanksa, najlepší výkon režiséra Roberta Zemeckisa a podľa mňa aj najlepšia dráma na svete. Tento film sa dá pozerať aj 100 krát a stále ho človek prežíva. Neuveriteľné spracovanie, vtipy, pointa, scenár, zvuk. Na tomto filme som nenašiel žiadnu chybu. No veď oscary svedčia za všetko. P.S : Tento film vo mne vyvolal najväčší zážitok zo všetkých filmov asi aj na svete.

• 22.1.2013  20:25
    Pa a Pi (TV seriál) (1986)

Skvelý program, na ktorom vyrastalo množstvo detí. Som rád, že sa to dostalo opäť na obrazovky RTVS a že aj mladá generácia má právo vidieť tento program. Fakty, že sa pri tomto programe niečo nové naučím aj sa nasmejem len potvrdzujú, že tento program je tip-top.

• 22.1.2013  20:20
    Správy - Hírek (TV pořad) (2011)

MM_Ranone to svojim spôsobom vystihol. Dvojka by mala ponúkať programy pre všetky skupiny obyvateľstva. No a to, že tomu vôbec nerozumiem :), ja za to už nemôžem. Ale, veď tento program má len cez 5 minút, čo človeka nezabije. A navyše sú tam titulky, preto si to aj občas zapnem ...:D. Ale v podstate to nie je ozaj super program takźe u mňa to má s privretými očami **. Opakujem s privretými OČAMI.

• 22.1.2013  20:15
    Junior (1994)

Pekný film. Dá sa pozerať. Jeho umelecká hodnota nie je na vysokej úrovni, ale ten nápad s tým, že muž bude tehotný ... :). To stojí za to. Arnold Swarzenegger sa mi do tohro filmu, ale vrcholovo nehodil. On má miesto v akčných filmoch, ale nie v niečom takomto. Takže **.

• 21.1.2013  20:19
    Taxi (TV pořad) (2012)

Skvelá relácia, pri ktorom si aspoň prevetrám hlavu, program nad ktorým si zopakujem informácie aj naučím niečo nové. 20 minút pohody a oddychu - aspoň pre mňa. Jediné obrovské negatívum je pán KOČIŠ, ktorý sa mi vôbec v tejto relácii nepáči. Viem si predstaviť mnoho lepších moderátorov na tomto poste ... Ale ****.

• 21.1.2013  20:15
    Hodina deťom (TV pořad) (2010)

Ja súhlasím, že prevedenie nie je najlepšie, ani herci ... Ale robíme niečo na dobrú vec a to je dobré, lebo rozhodne si takýto program radšej prepnem, ako nejakú reality šou. Takže tri hviezdičky sú jasné :).

• 21.1.2013  20:13

Asi si ľudia neuvedomili, že by mali hodnotiť prevedenie tohto programu - nie hodnotenie seriálu Tisíc a jedna noc. Prevedenie tejto reportáže naozaj nebolo zlé. Dozvedeli sme sa niečo o živote prominentného páru Korel, Ergenc a skvele to nahradilo Smotánku. Takže ** si to zaslúži.