• Reality-TV

Kto hovorí pravdu? (2011) (pořad)

Kópia úspešného programu Inkognito. Keď som si čítal na teletexte o čo ide povedal som si, že to bude o ničom. Pozrel som si to a milo ma to prekvapilo. Milý program, v ktorom sa jednoducho nájde každý divák. Bednárik a Kroner - skvelé :), Studenková klobúk dole. Pamätám sa na ňu ešte z Inkognita a je vidno, že nestratila formu. Forgáč nie je najlepšou voľbou STV, ale dobre no. Odo mňa pekné ***.

Kurz sebeovládání (2012) (seriál)

Pilot : Musím uznať, že napriek tomu, že má seriál cez dvadsať minút veľmi rýchlo vám jeho sledovanie zbehne a ani si neuvedomíte, že je na konci. Charlie Sheen sa objavil v ďalšom sitcome, v ktorom si zahral Charlieho, ktorý miluje sex (myslím si, že on by v sitcome ani inú postavu nemohol hrať) a znova ukázal, že je späť po všetkých stránkach a hlavne po tej hereckej. Aj keď je potrebné povedať, že na Two and a Half Men to nemá ani zďaleka, tak je to príjemná oddychovka ktorá sa vám bude páčiť. 80% Môj sitcomový objav roka..:)

Lara Croft - Tomb Raider (2001) odpad!

Otrasný pokus o spravenie dobrodružného mega-hitu, čo sa tvorcom podarilo. Film zostane navždy v mojej mysli ako niečo otrasné, niečo na čo mám proste alergiu ... A. Jolie svoju úlohu úplne nezvládla, snažila sa zahrať kult, no tento zúfalý pokus jej vôbec nevyšiel. Príšerne som sa nudil a už nikdy viac ... :) 10% odpad!

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Naozaj chcete aby som to hodnotil?? To by bol ďalší odpad, a to by už nebolo solidárne, vzhľadom na snahu Angeliny pripraviť si "škaredú tváričku". :D Inak 5%.

Larva (2012) (seriál)

Ďalší skvelý seriál od tvorcov z Južnej Kórei. Oceňujem originalitu a kreativitu, ktorá bola viditeľná počas všetkých častí. 80%

Láska na prvním místě (2012) (TV film)

Pri tomto filme ma naozaj prekvapilo, že som ho ohodnotil ako prvý. Romantické drámy s "rodinným" podtónom si stále držia veľkú priazeň a ľudia sa nich s radosťou pozerajú (práve preto by som nepovedal, že to nebude žiadne iné hodnotenie). Musím uznať, že to, že je to klasický romantický film by na začiatku málokto povedal. Klobúk dole pred touto geniálnou kamuflážou! Napriek môjmu pocitu, že film bol natočený len preto, lebo niekto zo štábu povedal, že má miesto, na ktorom by sa dalo točiť - pretože tam má rodinu; sa jednalo o veľmi príjemnú oddychovku pri ktorej ste úplne vypli mozog a jediné nad čím ste uvažovali bolo ako sa film môže a nemusí točiť. Najsilnejšou stránkou filmu je bezkonkurenčne prirodzenosť ukrytá v niečom úplne nemožnom. Tento film nebol točený pre peniaze, je to až príliš vidieť. Na koniec dodám, že som ani tak z filmu nemal dobrý dojem, ako z výkonu Ludwiga Skurkasa. 60%

Láska na vlásku (2014)

Láska na vlásku odo mňa dostala štyri hviezdičky preto, aby som jej aspoň čiastočne zvýšil jej mizerný priemer, ktorý si rozhodne nezaslúži. Neviem akú logiku v nej rôzni inteligenti hľadajú, keď sa jedná o obyčajnú vianočnú rozprávku, ktorej účel bol rozveseliť a spríjemniť náladu počas vianočných sviatkov. Autori stavili na marketingovú 'príťažlivosť' Celeste Buckingham, ktorá sa v celom filme objavila asi 15 krát a celkovo v ňom bola dobrých 9 minút, no prečo nie, keď sa naskytla taká dobrá možnosť ho vyhypovať? Láska na vlásku ma rozhodne nesklamala, a ako program verejnoprávnej televízie príjemne prekvapila. http://somrecenzista.blogspot.sk/2014/12/laska-na-vlasku_29.html

Ledově ostří (2007)

Na tomto filme som sa príšerne nasmial. Takéto filmy patria k sobotňajším večerom, dá sa na to pozerať, dá sa nad tým smiať, jednoducho skvelý ťah pre všetky televízie. Osobne si myslím, že cieľom filmu bola tiež komercia. Takže niečo ideálne. Ale čo tomuto filmu vyčítam je otrepaný americký motív. Jednoducho všetky americké komédie príp. romantické komédie majú podobný dej a tak už na začiatku viem, ako film skončí. Výnimkou je film Klik. Ale silnejšie tri hviezdičky si to zaslúži. ***.

Lenny Lump (2012)

Uznávam, že na amatérsky film výborné a profesionálne spracovanie, a že muzička bola skvelá, ale to je asi tak všetko. Ja som sa v podstate nudil ... Takýchto filmov je X a X aj bude, čiže tvorcovia nemôžu čakať vysoké hodnotenia. 50%.

Líbáš jako Bůh (2009)

Ľudia čo proti tomuto filmu máte? Je to vianočný film, a počas Vianoc nemáte vôbec na nič myslieť, máte oddychovať. Nič od filmu nečakať a nebrať, len prijímať. To je práve dôvod prečo sa na tento film nepozerám ako keby to bola obyčajná "komediálna" romantická snímka so zaslúžilými hercami, ktorí už nepodávajú výkony. Možno to je tak ... ale na druhej strane je to milý oddychový rodinný filmík s peknou pointou :). Takže 3*