Extrém (2003) (pořad)

Myslím, že Extrém zasiahol Bičana v životnej forme... tematicky zamerané týždňovky - pamätné zakopanie Andreja do zeme a pamätná týždňovka o ohni, keď sa nechal zapáliť, prípadne hodil piráta do plechového kýbla so slovami "fire in the hole!"... vtedy si ma Bičan definitívne získal :D

Smotánka (1996) (pořad) odpad!

Keď to začínalo okolo roku 1996, alebo kedy, tak sa to ešte snažilo mať aký-taký glitz&glamour, že pri zažmúrení všetkých očí, vyrazení poistiek a vyskratovania si bradaviek autobatériou to ušlo... no odkedy to robí pani "moje cecky sú výsledok prírodného konského trusu miešaného s ošťanou slamou a nie skalpelu", tak je to celé nepozerateľná blbosť, ktorá človeka osprostieva konštantnou rýchlosťou 10 IQ bodov/minútu.

Reflex (2008) (pořad) odpad!

Neviem ako v dnešnej dobe, lebo sa mi zdá, že keď mi to minule hralo - bol som sám doma a upokojuje ma, keď mi hrá TV, nech tam beží čokoľvek :) - tak tam riešili nejaké problémy typu Lampáreň. No čo si pamätám spred pár rokov, tak to bolo Markizácke obludárium... také lightové Modré z neba.

Naši sousedé Jamadovi (1999)

Oceňujem "nadkultúrnosť" Yamadovcov, pretože niektoré momenty mi pripomínali moju vlastnú rodinu :)

Království koček (2002)

Veľmi milá rozprávka, s - ako inak - krásnou animáciou, ktorá mňa osobne nejak extra hlboko nezasiahla, avšak rozhodne neurazí! Btw to sledovacie zariadenie v mačacom kráľovstve v štýle Big Brothera bolo zaujímavé, no to VCRko, čo tam mal kráľ, ma dostalo :).

Šepot srdce (1995)

Hoci ma to nechytilo az tak za srdce ako From Up on Poppy Hill, Sepot srdca je krasny film o dospievani, prvej laske a cestach necestach domov, tam kam patrime :)

Z makové hůrky (2011)

Iste to nie je žiadny úžasný trhák, po ktorom sa človek ešte mesiac nevie spamätať a ľutovať, že sa nevie vrátiť v čase do doby pred zhliadnutím filmu, aby ho to znovu mohlo tak očariť... ale ja som ten typ človeka, ktorému stačí, keď má po skončení na tvári taký ten priblblý usmiaty výraz a v srdci hrejivý pocit, že videl niečo krásne - jednoduchý romantický príbeh 2 ľudí, ktorých spojí pokus o zachránenie stredoškolskej klubovne a ktorí zistia, že majú k sebe bližšie, ako vôbec vedeli...

Porco Rosso (1992)

Miyazaki má pravdepodobne aj dejovo lepšie filmy, ale Porco Rosso určite stojí za pozretie. Osobne sa mi veľmi páčila atmosféra filmu (30. roky v Taliansku), no a najmä by som vyzdvihol úžasný, srdce-hladiaci soundtrack.

Tatík Hill a spol. (1997) (seriál)

Po pozretí všetkých dielov môžem zodpovedne prehlásiť, že je to moja nová srdcovka! Iste, človek sa neváľa od smiechu po zemi, ale na konci každej časti mu ostane na tvári taký ten blbý usmev, ktorý hreje pri srdci. Postavy naozaj ako vystrihnuté zo života, satira parádna! Škoda len toho, že niekedy sú série ako na hojdačke, silnejšie diely striedajú slabšie, čo je pri tom kvante dielov u mňa úplne odpustiteľné (2. najdlhšie vysielaný animák na FOXe!). Takže už len otvoriť pivo a YUP!

Lepší spánok: Verejnoprávna služba s Andrejom Bičanom (2014) (pořad)

Výborný nápad, istým spôsobom to ozaj pripomína tie slávne programy nórskej verejnoprávnej televízie ako vlak Bergen-Oslo alebo štrikovanie... škoda, že na programy typu cestu vlakom Bratislava - Košice, či výrobu oštiepkov alebo bryndze od dojenia až po finálny produkt ešte na Slovensku nemáme... alebo? :)