LEGO® příběh (2014)

Call me ignorant, no pripominalo mi to francuzsku Paniku v mestecku... animacia a najma "crazy"-ovitost celeho konceptu :) Navstevu kina rozhodne nelutujem :)

Panika v městečku (2009)

Panika v mestečku je neskutočný "nářez"... Navnadila ma to moja francúzštinu študujúcu polovička a neľutujem... človek nevedel, čo má skorej sledovať... A úsek s objednaním a dovezením tehál považujem za to najlepšie, čo som v živote videl :) 5/5!

Absurdistán (2006)

To nie je len obyčajný film, to je vízia budúcnosti :)

Ve stínu (2012)

Najviac ma se**e, že potomka tej krakatice sme si tu v SR zvolili na ďalšie 4 roky na vládnutie... Ale film výborný, scéna/kulisy úchvatné spolu s hereckými výkonmi, za tento snímok sa jeho tvorcovia rozhodne hanbiť nemusia!

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

Woodyho mám veľmi rád, no pri Stardust Memories som bol na pochybách... možno je to na mňa až moc Allenovské; nebavil som sa až tak, ako pri iných snímkoch... Ale verím, že niekto si v tom určite nájde to svoje - o čom svedčí počet 4/5 a 5/5 :) Na mňa až príliš málo priamočiare, "mám radšej jeho skoršie, vtipnejšie snímky" :)

Lokal TV (2011) (seriál)

Oceňujem, že je to pokus o niečo nové, čo tu ešte nebolo... no aby som sa na zábavný seriál pozeral bez toho, aby som sa pousmial, tak to je na zamyslenie... Vtipných momentov minimum, dialógy neskutočne debilné, dabing podpriemerný... Podľa mňa to scenáristi píšu pod vplyvom omamných látok a len pod ich vplyvom sa pravdepodobne dá pochopiť celá myšlienka LokalTV. Chápem, že to vzniklo na základe Pištových "jednoaktoviek", no toto je púhe trápenie. Mimochodom, tie **** stromy, to je čo za volovina??? Sem-tam dobrý nápad, no tie by dokopy vydali možno na 10 minút vysielacieho času ... Dávam jednu hviezdičku za Roba Rotha! Mimochodom, označiť toto za slovenský South Park? Len preto, že je to animované a nadáva sa tam? Ťažko...:)

Pád Třetí říše (2004)

Zaujímalo by ma, do akej miery je to odklonené od toho, čo sa v bunkri odohrávalo naozaj... chvalabohu, v živote sa to nedozviem... Výborný snímok, skvelý Bruno Ganz, výborné vykreslenie fanatického nasledovania vodcu (viď Goebbelsovci)... tá tiaživá atmosféra dýchajúca z bunkra; Hitlerovo a Braunovej šialenstvo (ktoré Braunová ku koncu sama na chvíľu vymení za zdravý rozum, no Adolf ju hneď zvráti na "správne chodníčky"), to všetko robí z Untergangu nadpriemerný film... 5 prehltnutých kapsulí z 5

Falešná hra (2000)

U mňa doma povinná vianočná klasika... Odvtedy, čo som to videl prvýkrát na 2. sviatok vianočný je to pre mňa neoddeliteľná súčasť Vianoc - spolu s Die Hard :) TU som si obľubil Bena Afflecka. Pow-Wow-safe je klasika a záverečná scéna je podľa mňa novodobým duchom Vianoc :) 4/5

The Critic (1994) (seriál)

Predchodca Family Guy, American Dad - do istej miery - čo sa týka humoru a karikatúry Ameriky. Úžasné referencie na filmy 90-tych rokov, skvelý Jon Lovitz a najmä Maurice LaMarche - či už ako Shermanov austrálsky kamarát, alebo ako Orson Wells - na scénkach s Wellsom som sa neskutočne bavil! V televízii bežali celkovo dve série - v druhej bola postava Shermana prekreslená, aby bola divákom viacej sympatická - musím povedať, že u mňa to zabralo, hoci druhá séria sa mi páči viacej najmä kvôli Jayovej novej priateľke - Alice...Prvú časť druhej série, kde sa spoznajú, považujem osobne za najlepšiu :)

Manhattan (1979)

Láska a vzťahy nie sú komplikované vo svojej podstate - komplikovanými si ich robia ľudia samy - tak to vnímam ja a mám pocit, že aj Woody... Opäť to majstrovsky zachytil, prežíval som to s ním až do poslednej klapky a musím povedať, že som sa na neho aj hneval... Ale koniec mu kvitujem, sám by som inak nereagoval...Príjemný film, ktorý určite gamma vlnami nevymaže človeku mozgové bunky - práve naopak :)