Pusinky (2007)

Tenhle film jsem hodně podceňovala a nakonec velmi příjemně překvapil, ne sice příběhem, ale hlavně výkony hlavních představitelek. Ač ženská záležitost, tentokrát naštěstí bez feministek. Na české poměry je to zázrak.

Mlčení (1963)

Slabší Bergman. Nepochopitelný, neuchopitelný a tentokrát taky málo působivý.

Smrt panen (1999)

Jediná věc, co by tenhle film mohlo zapsat do historie výrazněji, je slavné příjmení režisérky. Nuda.

Marketa Lazarová (1967)

Někdy mi to připadalo trochu bergmanovské, hodně se mi líbila vizuální stránka filmu a taky mě moc potěšil Menšík. Jinak ale chvílemi podivná nuda, zbytečnosti, co měly být vystříhány a zbytečná snaha o poetično tam, kam nepatří. Největší ocenění ale Vláčilovi zato, že ten film měl děj - což se o knížce říct rozhodně nedá.

Zkažená mládež (2007)

Myslím, že tak vysoko hodnotím hlavně kvůli své momentální náladě a tématu, než kvůli kvalitě filmu, ale je to jedno. Opravdu mě zasáhlo to, že takový lidé existují. Doufám, že jich není moc. Instruktážní snímek proti lhostejnosti.

Valčík s Bašírem (2008)

Obrovské zklamání. Naštěstí viděno v kině, jinak bych určitě dala míň.

Proces (1962)

Nedovedu si představit, co by mohl tenhle film říct člověku, který nečetl předlohu. Já ji ovšem četla, tak můžu říct, že mi dal docela dost. Hlavně po vizuální stránce se Wellesovi opravdu povedl. Na druhé straně strašně ošidil spoustu působivých věcí, hlavně scéna v chrámu se tam skoro nevyskytuje a nejhorší je jeho pojetí závěru - proč ho měnil?

Něco z Alenky (1988)

Pohádka, co asi dětem na dobrou noc jen tak nepustíte:) Bohužel za pár nudných okamžiků 80%

Léto s Monikou (1953)

Že Bergman natočil nudný a zbytečný příběh o ošklivých, hloupých lidech? Tak tomu bych nikdy nevěřila. Jednoznačně jeho nejslabší film a pro mě velké zklamání.

VyVolení (2005) (pořad)

Klidně si na to nadávejte, ale já, divák ČT2, jsem se na celou první sérii dívala se zájmem a nemám důvod se tvářit, že ne.