Plán útěku (2013)

4* za výborný film a 1* za precizně propracovaný vězeňský systém, nad kterým jsem jako studentka vězeňství na VŠ, žasla celý film.

Fast Food Nation (2006)

Tak kruci, je to film nebo dokument? Plno hollywoodských hvězd s poučnýma řečma a do toho všeho kravská hovínka v hamburgru?...noo, stihla jsem u toho vyžehlit, uvařit a umýt nádobí, takže jsem ani na vteřinu neměla šanci začít se nudit.

Probudím se včera (2012)

Příjemně jsem se pobavila =) ...film má své mouchy, ale pokud si ho chcete užít, nehledíte na ně!

Šmejdi (2013)

Neuvěřitelný hienismus, na který konečně někdo upozornil prostřednictvím médií...bohužel však ani tento dokument nepřiměje seniory a ostatní nakupujicí od toho, aby na tyto předvaděcí akce nechodili :-( v tomto případě pomůže snad jen zásah z hůry...

V zajetí démonů (2013)

Čtyři k smrti vyděšené kamarádky + tento naprosto výborný horor při lehce ovíněném stavu mysli = naprosto dokonalý zážitek na pozdní sobotní večer!!!

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Ač se mi zdálo, že film nebyl celkově nijak zvlášť emotivní ve svém základu, zanechal ve mě pocit tísně, naprosté bezmocnosti a vehnal mi slzy do očí. Střet dětské naivity s krutostí 2. světové války. Poznávání toho "druhého světa", který se nám však (možná spíš bohudík) odkrývá jen smutným vyprávěním malého Shmuelíčka...to byla takhle při večeru opravdu silná káva i pro mě =(

Anna Karenina (2012)

Až při druhém shlédnutí v kině na pořádném plátně, kde jsem si tento film mohla vychutnat od první minuty...avšak nyní musím o to víc přemýšlet nad hodnocením. Jeho velkolepost, nádherné zasazení do divadelní scény, ohromující kostýmy, skvělá kamera, soundtrack a (bohužel jen některé) herecké výkony stály v prvním (euforickém) okamžiku za mým rozhodnutím udělit plných 5*. Po procitnutí z filmové velkoleposti mi ve filmu naprosto zásadně chyběl ten cit. Ta láska, o které to mělo celé být a která měla z filmu dýchat i jinak, než jen prostým domýšlením si...opravdu až příliš chladné vyjádření tak nervy drásajícího milostného trojúhelníku...a tu LÁSKU, jako velká zastánkyně filmové romantiky, opravdu neodpouštím!

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Při každém sledování této výborné komedie si vzpomenu, jak mi děda jednoho dlouhého zimního večera vyprávěl, jak skoro stejným způsobem, jako Josef Abrhám v tomto filmu, testoval před svatbou moji babičku v Tatrách. Znám dědu a jeho historky, tudíž jsem nevěřila, že by něco takového mohla vydržet i moje babička. Bohudík dědovu předmanželskou testovačku přežila babička bez úhony, bez úhony pak přežil i děda společných 50 let od jejich svatby. Film je dokonalý a díky vzpomínce na dědovo vyprávění se u něj bavím o 100% víc =) =)

Siworae (2000)

Přiznávám, že jsem možná až moc zamilovaná do Domu u jezera, který je pro mě absolutní špička mezi romantickými filmy...proto mě napoprvé tento film nijak zvlášť neoslovil...uvidíme časem, po dalším shlédnutí =)