Hannibal (2013) (seriál)

No to si ze mě snad děláte srandu...? Napínavý jak kšandy a nakonci taková jobovka? Tímhle stylem bych brala řad i deset, nebo klidně i nekonečný seriál, pokud je libo, ale kruci ať už je třetí řada, nebo já z toho snad zešílíííím =) naprosto bezkonkurenční seriál!

Blízko od sebe (2013)

Uff...dvě hodiny hádek? Opravdu? ...Meryl Streep mám strašně ráda a je jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Chápu, hrála svou roli a hrála ji dokonce tak moc přesvědčivě, že jsem měla sto chutí jí minimálně jednou, za ty hnusný a zlý kecy, uhodit. Jenže koukat dvě hodiny na hádající se rodinu - ne děkuji. To se radši zvednu a půjdu se s někým pohádat sama...a zřejmě si to i víc užiju!

Oběti - Hadí tanec (2005) (epizoda)

Skvěle zahrané a skvěle napsané! Jisté přešlapy ve scénáři jsou, ale jinak je eskalace domácího násilí předvedena na výbornou. Chválím přístup autorů, že se zajímali o tuto problematiku a nevařili jen z vody a vlastních nápadů.

S mámou v base (2014) (TV film)

Rozhodně zajímavý dokument. Je však velká škoda, že jsou děti tímto způsobem zbavovány možnosti užít si klasické dětství, i když ano, je pro ně v prvních okamžicích (rokách) života nejdůležitější vyrůstat po boku matky a vytvořit si k ní primární vztah. A přestože bylo v dokumentu řečeno, že si tyto věci neuvědomují do věku tří let, myslím si, že prvotní okamžiky a zážitky ze života dítěte utváří jeho osobnost více, než si lidé myslí. Snad jen jedno velké plus na závěr - uvědomění si, co pro každou matku její dítě znamená a o co jeho (+ ty doma) připravuje a možnost vynahradit jim po zbytek života klasický domov, je příčinou k nulové recidivě. Snad se brzy dočkáme pokračování =)

Setkání s lenochodem (2011) (TV film)

Přesně jak bylo řečeno v tomto úžasně vtipném dokumentu: ,,Ženy občas tak nějak piští nebo ječí, když je vidí. Jakoby úplně ztratily hlavu a přestaly se ovládat. Sotva uvidí malého lenochoda něco se v nich pohne. Nedá se to potlačit." ...a u mě to nebylo jiné =D ....a ty rozkošný chudinky dvojčátka, jak je oholily, namazaly sádlem a zabalily do pyžámka...Chmmm ♥

Zpátky do ringu (2013)

Všechna čest Stallonemu i De Nirovi, ale myslím si, že tyto filmy by už opravdu měli přenechat mladším hereckým generacím. Chápu, že jde především o nostalgii, ale ani tak se neubráním myšlence, zda by pro ně nebylo lepší v poklidu zestárnout a nedělat ze sebe kašpary mlátící se v ringu, jen proto, aby z toho káply nějaký ty prachy na nový zuby. ...holt gerontologie zjevně není moje hobby.

Na svobodě: skutečné útěky z vězení (2011) (seriál)

Mé srdce milovníka vězeňských dokumentů pláče. Tato série reálných útěků z vězení by si rozhodně zasloužila kvalitnější a rozsáhlejší zpracování útěků v jednotlivých dílech. Divák pak při této hektické podívané ani nemá šanci obdivovat důmyslnost (a troufalost?) jednotlivých vězňů a jejich (ne)promyšlených útěků.

Zmizení (2013)

Celý film jsem si napětím kousala nehty a na konci si málem ukousla celou ruku, jak to chudák Hugh odpískal...

Jezerní královna (1998)

Jako malá jsem se této pohádky strašně bála. Když jsem jí dokoukala, připadala jsem si děsně odvážná, jak kdybych koukala na ten nejbrutálnější horror. ...Jezerní královny se ale bojím dodnes =D

Mrazík (1964)

Přála bych si zažít jedny jediné vánoce bez toho, abych nemusela s kyselým výrazem ve tváři prohlížet televizní program a říkat si - bože už zase ten Mrazík :-\