2001: Vesmírná odysea (1968)

Neznalý pozorovatel by si klidně mohl myslet, že ono "2001" je rok vzniku tohoto snímku a i v průběhu by tento názor mohl zůstat. Opravdu vynikající zpracování, kamera i výprava. Jako předchůdce dnešních sci-fi filmů nám to udává pozdější trend mimozemských snímků. Proč tedy dávám "jen" 3 hvězdičky..? Ačkoli mi bylo jasné, že když už v té době zpracovali tolik techniky, aby tohle mohli natočit, stejně jsem se nemohl zbavit pocitu, že je toto dílo uměle "nafukováno" a to tak že třeba třičtvrtěhodina by tam být absolutně vůbec nemusela.... Děkuji za tuto podívanou a dotvoření mého sci-fi základu...

Horalka (1960)

Toto "závěřečné" dílo neorealismu mi dalo opravdu zabrat. Film člověka dostane do takové nálady, že nemá chuť už vůbec na nic. Leč to je ovšem cíl. S. Loren podala famózní výkon. Asi si onen pocit zklíčenosti budu muset jít vypudit z hlavy něčím akčnějším. Děkuji za tyhle klasické snímky, které člověka opravdu dostanou.

Zloději kol (1948)

Film, vypovídající o italské morálce tehdejší doby. Výborná, bohužel ponurá a smutná, ukázka městské atmosféry a "beznaděje" která tam panovala. Chudému dělníkovi nezbyde nic jiného, než se sám zavrtat do myšlenky, stát se "uličníkem" a dříve odcizené kolo si nahradit jiným. Atmosféra utrpení posledních minut je zcela zřejmá. Děkuji za dramatickou podívanou..

Avatar: Stvoření Pandory (2010) (TV film)

Sice jsem velký zastánce Avatara a velice obdivuji všechny, kdo se podílel na jeho realizaci ale.. Zkusme nahlédnout úplně z jiné stránky, opomeňme teď jedno konkrétní dílo.. Vždyť ten film již není více filmem, to je neinteraktivní vizuální digitální hra, kde sledujeme věci, které sledovat nejdou jinak, než pomocí úprav, ano, je to sci-fi a fantasy ale kam to půjde dál ..? Nahradí skutečné herce také jenom animace? Vzpomeňme si na staré dobré westerny, nemyslím si, že by ve snímku "Vůně cibule" byla ona důležitá ingredience dodělaná nad rámec reality.. (ano jsem magor a není to úplně názor, který sám zastávám, je to pouze úvaha)

Focus (2015)

Přátelé, máte všechno?? Trochu tragicky pro mne dopadlo sledování tohoto filmu. Druhý den mi ukradli telefon. Jestli to není náhoda!! -_- Každopádně, moc jsem si to užil a při scéně na fotbale jsem skoro až křičel. Nepřímá zmíňka o Willu Smithovi, že to býval hazardér a že má sklony k tomu, utratit peníze v kasinu.. No a ejhle, jakpak se nám to vyvrbilo :-) . Krásný odpočinek, tento film, a zdaleka nejen to, budete nadšeni! :)

Insidious 2 (2013)

Jak jsem již tak trochu shrnul mé hodnocení této série (ano, omlouvám se, k trojce jsem se ještě nedostal) v komentáři pro první díl. Nápad na cestování v posmrtném životě a hledání duchů a jejich původních těl-výborné. Motivy "zkamenělých" postav, se kterými si kamera umí náležitě pohrát a navodit atmosféru tak, aby když se něco pohne, tak aby to byl znak, že je to fákt strašidelné. Díky, paráda. A nezapomeňte NIKDY na onu tvář postavy vražedkyně, jež se tak často ráda vkrádá všude, kde nemá co dělat :)

Insidious (2010)

Tuhle jsem našel na internetu takové bláznivé video, jak mladé lidi odradit od moderního trendu focení-selfie. Video bylo natočeno v horrorové scéně a končilo lekavkou. Po shlédnutí a samozřejmě leknutí se oné lekavky jsem si uvědomil, že to bylo příjemný leknutí, takový to, jak vám vstávají chlupy po těle když se najednou něčeho leknete..! V tu chvíli jsem si řekl, že se musím podívat na nějaký Horror, co tam tedy máme na výběr? Paráda, série Insidious a už sem koukal... Už ve chvíli, kdy kluk leze na půdu a posléze na žebřík si začínám říkat, že jsem zvolil správně, že noty a obraz hrajou dohromady a že se asi budu bát. Postupné rozuzlení případu "kóma" aneb skutečně? nabíra na obrátkách a pak se přesouváme do jiné dimenze, nechybí nic. Fotky řeší všechno, po návratu ze světa mrtvých neklape všechno jak by mělo, je to totiž ta správná realita? Je to ta samá osobnost? Co myslíte? Budete stále tolik fotografovat? Ps.: Bohužel, ano, budu. Film byl sice silný ale můj druhý a neméně silný koníček, mi to rozhodně nezničí :)

Maverick (1994)

Jako pokerový hráč oceňuji každý snímek s kartami, nicméně Draw poker je dosti hazardní odvětví pokeru samotného a díky němu jsou v dnešní době problémy s legálností.. U klasického holdem texasu totiž zdaleka nejde pouze o štěstí... Nevadí, bavil jsem se. Díky ! :)

Avengers (2012)

Víte co? Všichni z toho dělají vědu, ale já v tom vidím obyčejný sci-fi plátek se všemi možnými hrdiny, jaké si lze představit. A ano, pokud spojíte všechny dohromady, tak z toho logicky musí vzniknout zábavýj a luxusní trhák! (podívejte se např. na obsazení Expendables: Postradatelní 2 !!) Nejsem přílišný zastánce Avengers ale tohle byl fáákt dobrý nářez !

Fantastická čtyřka (2005)

Nebylo to tak špatné, jak jsem se obával. Například s filmem Skyline se to rozhodně nedá srovnávat. Na druhou stranu, najde se poměrně mnoho pasáží, kdy si divák řekne: "Tak šuup, trochu zrychlíme!" . Ano, opravdu je to občas nudné ... Ale co by kdo chtěl vedle "nynějších" sci-fi trháků jako Avengers, Transformers a já nevím čeho všeho..