Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor

Poslední recenze (414)

plakát

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023) 

Výborný film, který ale bohužel nejde jen tak někomu doporučit z několika důvodů. Tak zaprvé, délka filmu je opravdu nekompromisní. Bohužel za mě by šlo půl hodiny vystřihnout a film by neztratil vůbec nic ze svého příběhu. Což je další problém, film obsahuje několik až zbytečně natahovaných scén ve kterých se nic moc neděje. U Oppenheimera jsem měl problém s tím, že během pěti minut se na vás sesype až moc informací. U Zabijáků rozkvetlého měsíce jsem měl přesně opačný problém, kdy se v několika scénách vše až neúnosně natahuje. Problém je to také z toho důvodu, že veškeré "akční" scény se objevily v ukázkách a zbytek filmu jsou hlavně dialogy. Zde to ale zachraňuje velmi dobře napsaný příběh a hlavně fantastické herecké trio DiCaprio - De Niro - Gladstone, u jejichž hereckého projevu bych se nebál mluvit o vrcholu jejich kariér. DiCaprio je neskutečný, věčně zamračený slizák který se neštítí ničeho, De Niro hraje ďábla, před kterým by se klepal i Al Pacino a Lily Gladstone  je autentická, naivní indiánka, která slouží jako emoční střed postav a důvod pro diváka, aby alespoň s někým soucítil. A právě díky hereckým výkonům jsem si film nakonec opravdu užil.

plakát

Zabiják (2023) 

Pro mě je Zabiják vyložené zklamání. K čemu je Fincehrova jako obvykle perfektní režie, když je příběh plochý, ničím nepřekvapí a dal by se shrnout do jedné věty. Toto bych od scénáristy nejlepšího thrilleru vůbec (Sedm) nečekal. Film je rozdělený na kapitoly, ale všechny by se daly shrnout do věty "Fassbender někoho zabije a jde se dál", bez jakéhokoliv vývoje charakterů nebo alespoň částečné změny ve vyprávění. Není to moc akční, takže to nezabaví jako Wick, dialogy a emoce jsou minimální díky čemuž se žádné postavě nejde dostat pod kůži, takže nikomu nebudete fandit, popřípadě se o ně bát. Což bohužel platí i o hlavní postavě. Ve výsledku tedy překrásně natočené nic, které můžete v klidu vynechat. Manka jsem neviděl, takže pro mě bohužel jde o nejhorší Fincherův film vůbec. Snad se to příště povede lépe.

plakát

John Wick: Kapitola 4 (2023) 

Pokud by takhle skvěle vypadal Matrix Resurrections, popřípadě poslední "marvelovky", byl bych k těm filmům mnohem shovívavější. Čtvrtý John Wick nejenže co se týče akce zvedá laťku neskutečně vysoko, ale s rozpočtem 100 milionů si režijně s některými blockbustery za čtvrt miliardy dolarů doslova vytírá prd*l. Takhle skvěle natočený film, kdy každá akční scéna je přehledná a vypiplaná do posledního detailu a kde konverzace mezi několika postavami jsou tak vizuálně působivé, že by každný frame mohl být zarámován a pověšen na zeď, jsem už dlouho neviděl. Ano, příběh by se dal shrnout do jedné věty, postava Johna Wicka se už třetím filmem nikam neposunula a té akce je někdy až příliš, ale když vidím tu lásku k žánru, kterou do toho všichni tvůrci vložili, jsem ochoten tomu filmu tyto menší neduhy odpustit.

Poslední hodnocení (2 939)

Zaklínač: Vlčí sen (2021)

19.05.2024

Diova krev - Série 2 (2024) (série) (S02)

18.05.2024

Diova krev - Série 1 (2020) (série) (S01)

18.05.2024

X-Men '97 - Tolerance je vyhynutí – část 3 (2024) (epizoda) (S01E10)

15.05.2024

Království Planeta opic (2024)

11.05.2024

X-Men '97 - Tolerance je vyhynutí – část 2 (2024) (epizoda) (S01E09)

08.05.2024

X-Men '97 - Tolerance je vyhynutí – část 1 (2024) (epizoda) (S01E08)

01.05.2024

X-Men '97 - Krásné oči (2024) (epizoda) (S01E07)

27.04.2024

Fallout (2024) (seriál)

25.04.2024

Reklama

Poslední deníček (4)

Top 10 filmů - 2017

1. Logan

S Loganem jsem to měl jako na horské dráze. Prvně mě to moc nechytlo, až jsem byl na sebe dost naštvaný. Podruhé jsem si film užil více, ale pořád mi tam něco chybělo. Až na potřetí jsem dokázal Logana ocenit na sto procent a opravdu si tu parádní rozlučku Jackmana s jeho nejznámější rolí užít. 


2. Dunkerk

Dokáže Nolan někdy úplně zklamat? Jo, předchozí Interstellar mělo svoje problémy a dokážu pochopit kritiku The Dark Knight Rises. Jenže i tak šlo o perfektně zrežírované filmy. Až s Dunkerkem se mu ale povedlo skloubit režii s příběhem, kdy jedno bez druhého opravdu nemůže fungovat. Neskutečná práce. Soundtrack je už jenom třešničkou na dortu.  


3. John Wick 2

Hollywoodský "The Road" nejen po akční stránce, ale i stylem vyprávění. Struktura je hodně podobná, stejně jako u Zátahu, akční videohře, ve které má hlavní hrdina za úkol probít se do dalšího levelu. A že ty levely jsou hodně variabilní. Navíc je tu skvělá akce, která je mnohem dál než cokoliv v prvním díle. Jinak tvůrci mají štěstí, že Keanu nestárne. Můžou si tak dovolit natočit sequel, který se odehrává čtyři dny po finále jedničky, tři roky po premiéře prvního dílu tak, aby to nevypadalo divně. Otevřený konec naznačuje velký věci a já se opravdu nemůžu dočkat.


4. Wind River

Mrazivá pecka od tvůrce Sicaria a parádního Hell on High Water. Jeden z takových těch filmů, které poslední dobou bohužel nevznikají a jenž dává vzpomenout na zlatou etapu Hollywoodu. Propracovaná, drsná podívaná s perfektními hereckými výkony a výbornými dialogy. Takhle se to dámy a pánové dělá!


5. Get Out

Tak jsem si v přípravě na Oscary opět pustil Get Out a můžu říct, že film je podruhé mnohem lepší. Už jsem si užíval ten zvrat, který přijde ke konci. A hlavně to perfektní budování atmosféry vytahané na maximum. Parádní psychologický thriller. Omlouvám se, že jsem mu před rokem tolik křivdil.

 

 

6. Rozpolcený

Shyamalan si dal pauzu od trapnejch kravin a vrátil se k tomu, co mu jde nejlépe. Lidské povaze v nezávidění hodné situaci. Skvěle si tu hraje s psychikou všech zúčastněných a všem taky vštěpuje zajímavé příběhy. Tohle on umí, vytvořit zajímavé charaktery. Tentokrát jich dal 23 do jedné osoby, ale McAvoy to naštěstí dokáže utáhnout. Celej film by byl za tři, protože jakmile se objeví další Kevinova osobnost, začne to bejt divný. Ale divný jen do konce, protože poslední tři minuty tomu dají úplně jiný význam a já za tento twist režisérovi upřímně tleskám. To se fakt povedlo a celej film to zvedá o úroveň nahoru.


7. Místo u Moře

Opravdu hodně zajímavý příběh, který sice ke konci ztratí dech, ale do té doby chytne a nechce pustit. Pesimistická sonda do mého nitra, která mě donutila zamyslet se nad životem a to říkám jako velký optimista. Je sice pravda, že to vypadá jako seriál z Netflixu, ale ten "civilní" look tomu snad dává ještě větší hloubku. A ten Affleck si toho Oscara opravdu zaslouží, protože podal velmi uvěřitelný výkon a před kamerou to doslova rozpálil. Jo, kurva smutný film.


8. Válka o Planetu Opic

Třetí pokračování nové série Planety opic je jiné než ostatní. Z celkem zajímavého konfliktu mezi lidmi a opicemi se přešlo do absolutního westernu, který se docela dost podobá klasikám jako Tenkrát na západě. Lidé se odsunuli na třetí kolej a do popředí se posunuli opice, které díky perfektnímu CGI a práci Andyho Serkise ve filmu opravdu ožívají. Při filmu se nudit nebudete a těch 143 minut uteče jako voda. A ten soundtrack, jak Giacchina nemám nijak extra v oblibě, jeho skladby jsem si opravdu užil.


9. Blade Runner 2049

Blade Runner 2049 je dlouhý film. Opravdu, opravdu dlouhý film. Veškeré budování postav a světa trvají neskutečně dlouhou dobu, takže než se naváže na předchozí film a dostaneme pokračování prvního Blade Runnera, dokážu tvrdit, že to dost lidí naštve. Já se ale nenudil, jenom jsem si chvílemi přál, aby film přeskočil vysvětlování úplně všeho a trochu mě (diváka) v tom nechal plavat. Některé scény by se daly dokonce celé vystřihnout a filmu by to neuškodilo. Jakmile se ale na scénu dostane Harrison Ford (mělo ho být víc), začnou tak neskutečné vizuální a příběhové orgie, že opravdu nejde sundat oči z filmu, protože jediným mrknutím můžete přijít opravdu o hodně. Chtěl bych kratší sestřih a za pár let Blade Runner 2050. Snad se ho někdy dočkáme.

 

10. To

Mark Hamillův The Joker z Batman Arkham Asylum smíchaný s Věcí z filmu The Thing. Asi nějak takto by se dal popsat Pennywise, vražedný klaun. Každopádně nevím, jestli se Bill Skarsgård Jokerem opravdu inspiroval, ale vůbec bych se tomu nedivil. No a zbytek? Dětská parta je fakt super, brutalitou se nešetří ani na dětech a režie je výborná. Knihu jsem si chtěl přečíst, ale nechci si vyzradit, co se stane ve dvojce, takže přečtu až po premiéře. Nemůžu se dočkat obojího. PS: Už teď chci tu oznámenou rozšířenou edici!