Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Horor

Poslední recenze (406)

plakát

Top Gun: Maverick (2022) 

To si takhle sedíte v kině, do uší se vám vrývá řev motorů stíhačky F18, před sebou sledujete neskutečně natočené akční scény a pak si uvědomíte že už půl hodiny se culíte od ucha k uchu. A je vám to úplně jedno, protože se tak blbě tváří celé kino. Tom Cruise je borec, který v každém svém projektu předvádí neskutečné kousky, což potvrzuje i nový Top Gun. Sekvence ve stíhačkách jsou dech beroucí, perfektně natočené a ozvučené scény, které převyšují veškeré akční sekvence, jenž jsem měl možnost za posledních 20 let ve filmu vidět. A i když příběh je jedno velké klišé za druhým, pořád je v něm dostatečně dost logiky a srdíčka, takže mi to nakonec vůbec nevadilo. Ba naopak, radši skvěle zpracované, i když trochu předvídatelné filmy, než dvacet zvratů na půl hodiny, jak mají moderní blockbustery zvykem.

plakát

Rodina Sopránů (1999) (seriál) 

Slovy se mi těžko popisuje, jak moc mě toto kolosální drama vlastně dostalo. Výtečné napsaná a ještě lépe zahraná mafiánská jízda, na kterou ani po dvou týdnech po shlédnutí posledního dílu nedokážu úplně přestat myslet. Když jsem se seriálem začínal, čekal jsem Mafiány nebo Casino roztáhnuté na osmdesát hodin, nicméně jsem dostal tak trochu něco jiného. Ano, jde o příběh mafiánského bosse a jeho "rodiny", nicméně seriál jde mnohem více do hloubky motivů postav a dává nám plně nahlédnout na důvody jejich chování. Zdali ospravedlnit, nebo úplně zavrhnout tyto postavy je poté čistě na divákovi, vy se musíte rozhodnout, jestli jim fandíte nebo ne. A musím se přiznat, takhle rozporuplně jsem se zatím necítil k žádné postavě, jako k Tonymu Sopranovi. Jednu epizodu mu fandíte, abyste ho další epizodu posílali do pekel. A takto se budete cítit k většině postav tohoto velkolepého seriálu.

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021) 

Nový Spider-man je nečekaně dospělejší, než předchozí díly. Konečně dostáváme klasickou pavoučí story, ve které se Peter musí rozhodovat mezi menším nebo větším zlem a jehož rozhodnutí mají dopad nejen na něj, ale i na všechny jeho blízké. Ano, v první půlce filmu je Parker stále ten středoškolský hňup, který bez přemýšlení dělá jednu blbost za druhou, nicméně jakmile se na scéně objeví staří známí, včele s Alfredem Molinou a ďábelským Dafoem, atmosféra zhoustne, začnou se ždímat emoce a v podstatě se nepřestane šlapat na plyn, až do závěrečných titulků.

Poslední hodnocení (2 843)

Obi-Wan Kenobi - Část VI (2022) (epizoda) (E06)

24.06.2022

Obi-Wan Kenobi - Část V (2022) (epizoda) (E05)

24.06.2022

Obi-Wan Kenobi - Část IV (2022) (epizoda) (E04)

24.06.2022

Obi-Wan Kenobi - Část III (2022) (epizoda) (E03)

24.06.2022

Obi-Wan Kenobi - Část II (2022) (epizoda) (E02)

24.06.2022

Obi-Wan Kenobi - Část I (2022) (epizoda) (E01)

24.06.2022

Banda - Herogasmus (2022) (epizoda) (S03E06)

24.06.2022

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

22.06.2022

Banda - Poslední pohled na ten náš svět lží (2022) (epizoda) (S03E05)

17.06.2022

Reklama

Poslední deníček (4)

Top 10 filmů - 2017

1. Logan

S Loganem jsem to měl jako na horské dráze. Prvně mě to moc nechytlo, až jsem byl na sebe dost naštvaný. Podruhé jsem si film užil více, ale pořád mi tam něco chybělo. Až na potřetí jsem dokázal Logana ocenit na sto procent a opravdu si tu parádní rozlučku Jackmana s jeho nejznámější rolí užít. 


2. Dunkerk

Dokáže Nolan někdy úplně zklamat? Jo, předchozí Interstellar mělo svoje problémy a dokážu pochopit kritiku The Dark Knight Rises. Jenže i tak šlo o perfektně zrežírované filmy. Až s Dunkerkem se mu ale povedlo skloubit režii s příběhem, kdy jedno bez druhého opravdu nemůže fungovat. Neskutečná práce. Soundtrack je už jenom třešničkou na dortu.  


3. John Wick 2

Hollywoodský "The Road" nejen po akční stránce, ale i stylem vyprávění. Struktura je hodně podobná, stejně jako u Zátahu, akční videohře, ve které má hlavní hrdina za úkol probít se do dalšího levelu. A že ty levely jsou hodně variabilní. Navíc je tu skvělá akce, která je mnohem dál než cokoliv v prvním díle. Jinak tvůrci mají štěstí, že Keanu nestárne. Můžou si tak dovolit natočit sequel, který se odehrává čtyři dny po finále jedničky, tři roky po premiéře prvního dílu tak, aby to nevypadalo divně. Otevřený konec naznačuje velký věci a já se opravdu nemůžu dočkat.


4. Wind River

Mrazivá pecka od tvůrce Sicaria a parádního Hell on High Water. Jeden z takových těch filmů, které poslední dobou bohužel nevznikají a jenž dává vzpomenout na zlatou etapu Hollywoodu. Propracovaná, drsná podívaná s perfektními hereckými výkony a výbornými dialogy. Takhle se to dámy a pánové dělá!


5. Get Out

Tak jsem si v přípravě na Oscary opět pustil Get Out a můžu říct, že film je podruhé mnohem lepší. Už jsem si užíval ten zvrat, který přijde ke konci. A hlavně to perfektní budování atmosféry vytahané na maximum. Parádní psychologický thriller. Omlouvám se, že jsem mu před rokem tolik křivdil.

 

 

6. Rozpolcený

Shyamalan si dal pauzu od trapnejch kravin a vrátil se k tomu, co mu jde nejlépe. Lidské povaze v nezávidění hodné situaci. Skvěle si tu hraje s psychikou všech zúčastněných a všem taky vštěpuje zajímavé příběhy. Tohle on umí, vytvořit zajímavé charaktery. Tentokrát jich dal 23 do jedné osoby, ale McAvoy to naštěstí dokáže utáhnout. Celej film by byl za tři, protože jakmile se objeví další Kevinova osobnost, začne to bejt divný. Ale divný jen do konce, protože poslední tři minuty tomu dají úplně jiný význam a já za tento twist režisérovi upřímně tleskám. To se fakt povedlo a celej film to zvedá o úroveň nahoru.


7. Místo u Moře

Opravdu hodně zajímavý příběh, který sice ke konci ztratí dech, ale do té doby chytne a nechce pustit. Pesimistická sonda do mého nitra, která mě donutila zamyslet se nad životem a to říkám jako velký optimista. Je sice pravda, že to vypadá jako seriál z Netflixu, ale ten "civilní" look tomu snad dává ještě větší hloubku. A ten Affleck si toho Oscara opravdu zaslouží, protože podal velmi uvěřitelný výkon a před kamerou to doslova rozpálil. Jo, kurva smutný film.


8. Válka o Planetu Opic

Třetí pokračování nové série Planety opic je jiné než ostatní. Z celkem zajímavého konfliktu mezi lidmi a opicemi se přešlo do absolutního westernu, který se docela dost podobá klasikám jako Tenkrát na západě. Lidé se odsunuli na třetí kolej a do popředí se posunuli opice, které díky perfektnímu CGI a práci Andyho Serkise ve filmu opravdu ožívají. Při filmu se nudit nebudete a těch 143 minut uteče jako voda. A ten soundtrack, jak Giacchina nemám nijak extra v oblibě, jeho skladby jsem si opravdu užil.


9. Blade Runner 2049

Blade Runner 2049 je dlouhý film. Opravdu, opravdu dlouhý film. Veškeré budování postav a světa trvají neskutečně dlouhou dobu, takže než se naváže na předchozí film a dostaneme pokračování prvního Blade Runnera, dokážu tvrdit, že to dost lidí naštve. Já se ale nenudil, jenom jsem si chvílemi přál, aby film přeskočil vysvětlování úplně všeho a trochu mě (diváka) v tom nechal plavat. Některé scény by se daly dokonce celé vystřihnout a filmu by to neuškodilo. Jakmile se ale na scénu dostane Harrison Ford (mělo ho být víc), začnou tak neskutečné vizuální a příběhové orgie, že opravdu nejde sundat oči z filmu, protože jediným mrknutím můžete přijít opravdu o hodně. Chtěl bych kratší sestřih a za pár let Blade Runner 2050. Snad se ho někdy dočkáme.

 

10. To

Mark Hamillův The Joker z Batman Arkham Asylum smíchaný s Věcí z filmu The Thing. Asi nějak takto by se dal popsat Pennywise, vražedný klaun. Každopádně nevím, jestli se Bill Skarsgård Jokerem opravdu inspiroval, ale vůbec bych se tomu nedivil. No a zbytek? Dětská parta je fakt super, brutalitou se nešetří ani na dětech a režie je výborná. Knihu jsem si chtěl přečíst, ale nechci si vyzradit, co se stane ve dvojce, takže přečtu až po premiéře. Nemůžu se dočkat obojího. PS: Už teď chci tu oznámenou rozšířenou edici!

Ovládací panel
6 bodů

Reklama

Reklama