Ex Machina (2014)

Film s dechberoucí atmosférou ztvárňující nejenom téma otázky nebezpečí pokroku ve směru technologie. Nadprůměrný výkon herců podkresluje geniálně napínavá hudba. Jediným negativem je táhlý začátek a celkem krátká metráž.

Sázka na nejistotu (2015)

Velice důležité téma z trochu jinačího pohledu, které je originálně a zábavně zpracované, s velice dobrými charismatickými herci. Atmosféra není špatná, zvuk není nijak oceněníhodný.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Film s velice originálním zpracováním, založený na mystifikaci ponoukající člověka nebo spíše celou společnost nad sebezamyšlením, s průměrným hereckým obsazením. Přestože může někoho nudit, pravděpodobně nejlepší český film roku.

Osm hrozných (2015)

Film s dokonalou atmosférou mimo jiné díky skvělému zpracování a hudbě legendárního Ennio Morricone. Občas, jak se sluší u Tarantina, trochu přehnané, ale se zajímavými dílčími myšlenkami (př. otázka spravedlnosti). Na to, jak je film dlouhý, tak konec je nějaký rychlý...

Most špiónů (2015)

Skvěle zpracovaný film s úžasnou atmosférou s dobrými herci zobrazující zajímavé téma umění diplomacie, který je v jistých částech trochu předvídatelný a obsahuje lehký nádech typické Spielbergovy slaďárny, která nemusí být zákonitě negativní ani pozitivní.

Spotlight (2015)

Film s velkým tématem nesoucí se na příjemné nijak nezvlněné lince, s nádherně jemnou hudbou od génie jménem Howard Shore, a s průměrnými hereckými výkony, ve kterých lehce vyčnívá Mark Ruffalo.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jak napsal Slasher: ,,Marvel to dělá veskrze pro blbečky a pro děti, DC pro dospělý...". Nemusíme s tímto prohlášením úplně souhlasit, ovšem určitě je třeba se nad ním zamyslet. Ve filmech od Marvel se určitě vyskytuje větší počet vtipných hlášek či celých scén, které mohou mít jak pozitivní tak i negativní dopad. DC snímky naopak sázejí na vážnější tón a především temnější atmosféru.----- Samotný Batman v Superman odpovídá právě výše zmíněným atributům DC. Veze se na podobné atmosféře jako Man of Steel a Dark Knight. Kromě temnoty se zde objevuje i určitá rychlost tempa filmu, která je na celkem vysoké úrovni. Akce střídá akci, epický záběr střídá epický záběr, vše je velice silně podbarveno hudbou. Tak se dostáváme pravdepodobně k největšímu plusu celého filmu a to je právě zmíněná hudba. Spojení legendárního Hanze Zimmera s nadějným Junkie XL, který zajistil parádní soundtrack k Mad Max: Fury Road, se určitě vyplatila! Dalším světlým prvky byl výkon Jesse Eisenberga, jenž byl svým projevem takřka dokonalý, že by se vyrovnal Jokerovi Heatha Ledgera. Posledním pozitivem filmu byly jeho lehce upozaděná, která pro samotný děj nemusejí být tolik významná, jelikož nejsou u průměrného diváka vyžadovány, ale samostatně jsou velmi relevantními. Jedná se především o filozofické myšlenky, zda mocný může být dobrý, otázka držení kryptonu jako pojistka, také dilema Supermana ohledně pomoci lidem.----- Přehnaná vlna akcí a snaha o epičnost jsou jedním z negativ filmu, křečovité snažení divákovi poklesnout bradou někdy účinně působila, jindy zase nefungovala, a nenacházela svá uplatnění. Dalším velkým mínusem je určitě nepochopitelné chování postav. Motivace určitých aktérů k určitým činům je nám naprosto zahalena, i když nám jsou v některých scénách implicitně vysvětleny důvody jednání hlavních dvou charakterů, nestačí to. Poslední a zároveň největší pohroma filmu je, podle mě, Amy Adams a návazně i celý její milostný vztah s Clarkem Kentem. Její scény jsou většinu času nesnesitelně patetické a úplně zbytečné.----- Batman v Superman: Dawn of Justice je obecně dobrým intrem k budoucím pokračováním, má spousty kladných i zároveň záporných stránek, podívaná je to dobrá, občas se sice zastavíte a řeknete si ,,lol, to je trapný" nebo ,,wtf, kterej blb dělal scénář?", ale v určitých částech nechává film diváka zamyslet se nad určitými fakty a atmosféra je povedená.----- 23. 3. v Premiere Cinemas Praha Hostivař

Deadpool (2016)

Jakožto jeden z těch, kteří Chcíplýho Bazéna znali dávno před únorovou premiérou, jsem si při zjištění filmové adaptace tohoto kontroverzního super(hrdiny) připadal jako malý nedočkavý chlapec před Štědrým večerem. S tím se dostavilo i určité očekávání. Vzhledem ke konceptu komiksů o Deadpoolovi (uvědomění si sama sebe v komiksu) se dal očekávat velmi originální a přinejmenším zajímavý snímek.--- Dalo by se říci, že hlavní prosby malého chlapce byly vyslyšeny. Zpracování Mrtvého Bazéna je opravdu povedené, téměř dokonalé. Akční scény, časové smyčky, přerušování děje se velice povedlo a udržuje film ve skvělém tempu a dodává mu určitý druh svěžesti. Co by se dalo ještě vypíchnout jsou určitě vtipné dialogy či monology, které k panu Bazénovi přirozeně patří.--- Ovšem dostáváme se k černé stránce filmu, a to jsou pitoreskní vystupování X-Menů pana Kolosálního a slečny Náctileté Hlavice a naprostá absence smysluplného tématu a pestrost příběhu. Dejme tomu, že role mutantů byla zamýšlená vzhledem k sarkastickému konceptu celého filmu, dobrá. Ale chybějící smysl celého filmu se nedá jentak odpustit, divácký zájem a trhání rekordů z návštěvnosti je pochopitelný vzhledem ke zpracování. Jenže je tu i otázka úspěchu na všech různých filmových databázích, kde se Zheblý Bazén zařadil mezi nejlepší filmy vůbec. Domnívám se ovšem, že by film měl být pouze intrem k dalšímu (dalším) pokračování, tudíž se mu dá odpustit určitá jednoduchost.

Cena za něžnost (1983)

Na tento film jsem se koukal s vědomím, že dle americké akademie je nejlepším filmem roku 1983, to se na mém hodnocení pravděpodobně podepisuje. Dle mého názoru na to, jak časová linie utíká, tak se děj vleče. Film má spoustu hluchých momentů, kdy jsem se opravdu nudil. Děj sám o sobě není nijak speciální, je to obyčejný příběh o obyčejných lidech. Takové příběhy mohou být dobré, ale musejí být opravdu dobře zpracované, a vzhledem k mým pocitům se toto v tomto případě neděje. Avšak musím zmínit i pozitivní stránky filmu. Za zmínku určitě stojí závěr filmu, který byl velmi emotivní, a použitá hudba, která vystihuje obyčejnost a klidnost filmu.

Interview (2014)

Interview je zajímavý film. Humor, který je typický pro Rogena a Franca se zde střetává s vážným tématem. Některé vtipy jsou opravdu trefné a velice pobaví (úvodní scéna s Eminemem, souboj s tygrem), některé se už dostávají za hranici únosnosti (schování tajné zprávy do konečníku, ukusování prstů). Ale to je hold styl Setha Rogena a jeho kumpánů, balancují na hranici trapnosti a zábavného humoru, někdy se jim to povede více, někdy méně. V tomto případě se přikláním spíše k pozitivnímu výsledku. Film je sám o sobě důležitým a užitečným, díky jeho kritice korejského diktátora, ukázání světu, že všichni jsme lidé, každý máme své slabiny, každý je pouze člověk. A to je velice důležité.