Medvěd - Ryby (2023) (epizoda)

zaujímavá divadelná brodway ...malá javisková forma ..naozaj mi to pripomenulo hodinovú melodrámu  o jednej žene sveter, krvavé nechty a nepochopiteľne bola namiesto izolácie tyraonm rodiny, akoby sa nechumelilo.. ale aj tak som toho mala plné zuby. prepálené neurózami a mikroagresivitou,,ktorá mokvala a a kvapkala a aboslútne nič to neprinášalo.  Asi mám nastavené iné stopky v sebe, ale nudila som sa

Perinbaba a dva světy (2023)

ked sa niekto pokúša zhodnotiť ešte aj rozprávku, je mi do smiechu. Jakubisko zomrel a bodka, niekto to zostrihal možno tak, možno inak...Tvorba excelentného režiséra je v tom citiť a bodka.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

veľmi prepálený zdĺhavý záver ,ktorý sa zvrhol do záverečného 20 minútového  detského muzikálu. ten černošský zláč pripomínal skôr čarodeja rozprávky Fantagiro, než aby budil v ľuďoch prirodzenú emóciu :-), ale nevadí.Au, moji milovaní strrážcovia galaxie sa stali na staré kolená babysisterkami!

Ted Lasso - Máma (2023) (epizoda)

záplava ..neviem, kam tie schody až do neba vedú,lebo toto viedlo ešte ďalej :-)

Ted Lasso - Sbohem (2023) (epizoda)

premyslené zakončenie,ktoré sa ani inak zakončiť nemohlo. Ted Lasso, budeš nám veľmi chýbať.

Ted Lasso - Série 3 (2023) (série)

najlepšia gradácia seriálov vôbec. pekný záver, africká téma ..haló,pozeráš niekedy fotbal? kto asi vychytáva najviac bodov za Britániu? no bieli to nie sú. Tak zhňahňaný Marhoul nech sa ide bodnúť. žvaní o ničom.

Ted Lasso - Zlý duch (2023) (epizoda)

No famózny návrat Teda.   Vyhchutnávam si to ako čerešničku na torte . Je zaujímavé, že tretia séria je ešte o stupeň lepšia ako dve predtým . Kombinácia výbuchov  nadšenia sveta fanúšikov, britsko americký humor uťahujúci si z toho britského , inteligencia replík, a psychologický rozmer vyrozprávaný Jasonom sudeikisom     prekonali všetky očakávania. Toto je pravá terapia pre frustrovaných ľudí súčasnosti!, bonus nad tým - ukážkaže ľudstvo je vlastne geniálne :-) spolupatričnosť vyjadrená klubovým bezbrehým oddaným fandením vám ukazuje cestu ako zo s..čiek von.

Ted Lasso - 4-5-1 (2023) (epizoda)

veeľmi nápadité .parádne som sa zas zasmiala.  Pre vyznávačov Wimhoffa , skvelá paródia a  ukážka ZAVU-čo má byť zrejme Karim Benzema v reále, ako sa správne božsky dýcha .

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

fascinujúca je podoba herečky s Annou Rakúskou..po rokoch zas francúzska klasika v opulentnom štýle.Ale Dumas ostal zachovaný.  Všetko je tak svižné a samozrejmé,  kamera ,farby, dej.  2 hodiny ubehli  ako voda.  Bolo by skvelé natočiť príbeh o skutočnej Anne Rakúskej a kardinálovom synovcovi Mazarinim,ktorý jej pomáhal vládnuť Francúzsku dobrých 15 rokov,  nakoľko v reále kráľ a kráľovná spolu na dvore ani  nežili, Ludvík XIII bol na chlapcov,a nemali k sebe blízko.  syna splodili údajnou náhodou až po 20 rokoch kdesi ďaleko od paláca. Ona ale bola slušný kvietok, a reálne jej ku korune aj regenstvu pomohol práve slávny kardinál Richelieu a jeho synovec Gullio, Mazzarini.