Dominique

homepage

<< předchozí 1 2
    • 27.12.2013  09:42
    Svět ticha (1956)

Perfektní. Uplynulo padesát let a dnes jsme v šoku, že ve filmu není jedinej černoch, žádná žena, že námořníci loví ryby (!) a že si sedaj na želvy. Perfektní.

• 18.8.2012  21:12
    2012 (2009)

Hvězda za efekty, hvězda za svižnost, hvězda za Woodyho a druhá za Harrelsona . **** celkem.

• 14.7.2012  21:19
    Conan: The Adventurer (TV film) (1998)

Viděno v Bulharsku, díl 18 "The Child". Chvíli jsem měl pocit, že jde o Monty Python.

• 5.12.2011  23:05
    Sucker Punch (2011)

jděte se klidně preparovat, ale tenhle film má 1) geniální soundtrack (plus tam fakt ty songy zněj, to je dneska co říct, že z toho nevytáhli jenom basu nebo klavír) 2) nejlepší možný současný efekty (to taky není úplně zřejmý) 3) nápad (a srovnání s přeletem nad kukaččím hnízdem je diletantismus na základě jedinýho společnýho prvku a je asi tak stupidní jakože Ryan je pubertální Kwai) 3) grády (až tolik, že by filmu slušelo tak pět hodin, ne dvě) 4) hezký holky (ano, jinak bych mohl vylejzt na ulici) 5) koule (když váš *insert_anyone_non_famous* vloží do vážného filmu z IIWW ducha, tak se můžete zbláznit, jak narušil tradiční vnímání prostoru a času. co takhle nemrví náckové, draci, roboti a obří samurajové? to asi nemůže dávat smysl, protože to vidělo víc než patnáct lidí, takže to bude blbost) 6 a další si domyslíte. kdyby tenhle film natočil *insert_him_again*, s rozpočtem 12 korun a místo efektů by tam běhal v prostěradle, tak se o tom filmu budeme bavit ještě za pět set let.

• 10.9.2010  12:28

Měl jsem tu tři hvězdičky. I přes naprosto stupidní vyústění (na stejný úrovni jako "dělám ty triky, protože jsem ufon") a od třetiny filmu neskrytě předhazovaný největší filmový klišé všech detektivek všech dob (ti vrazi jsou dva!)... Jakože na tom něco bylo. Hledal jsem v tom něco hlubšího a to všechno kolem se snažil zapomenout. Myslet na příběh, na vztah těch dvou. Ale po roce a půl měním na jednu hvězdičku. Opravdu je to jeden z nejhorších (profi)filmů, se kterými jsem měl tu čest. Naprostá Nolanova ostuda. Tragédie, že je to takhle vysoko.

• 28.8.2010  18:20

Největším zklamáním filmu - nebyl to Javier Bardem :(

• 31.1.2010  23:01
    Šejk (TV film) (2009)

Když na to budete koukat jako na grotesku a ne na komedii.

• 3.12.2009  21:59
    District 9 (2009)

Takhle to má vypadat. Inteligentní sci-fi akce. Z kategorie filmů, které nemusím vidět podruhé, je District 9 na absolutní špici.

• 12.4.2009  11:39

Tisíckrát horší než Butterfly Effect. Tisíckrát lepší než cokoliv jinýho, kde se cestuje časem.

• 4.4.2009  23:39

Půl hvězdy za Jacka, celou jednu za nádhernou jeptišku, kvůli které se ještě pár nocí bojím spát ve společnosti, půl hvězdičky za nápad, půl hvězdy za hudbu a další půl hvězdy za Anu.

• 2.4.2009  13:00

A to jsem si po Zeitgeistu a Fahrenheitu myslel, že to už horší být nemůže.

• 11.3.2009  11:32
    Král Ubu (divadelní záznam) (1968)

Nemůžu dát pět jen protože miluju Jarryho.

• 11.3.2009  11:26

1 hvězda za český nadprůměr, druhá hvězda za pár slušných frků a třetí hvězda za Čtvrtníčka. Celkem dvě.

• 19.1.2009  10:50
    Běsi (1988)

V některých obrazech je Dostojevského symbolika silnější než v knize. Měl jsem tu čest vidět i divadelní představení a film byl ze všech tří variant nejslabší. Přesto mě nadchnul, výběr herců (a i ten Omar!) byl vynikající a jejich hra bezchybná. Těch symbolů mají Běsi nepřeberně. Wajda vybral ty nejsilnější a nejdůležitější, ale to je málo. Vím, že není sranda natočit Běsi, ale to nemůže omlouvat. Mít film třikrát takovou stopáž, věřil bych v dokonalý film.

• 28.11.2008  01:22

Jednoduchý příběh, který má hodně co nabídnout. A když mu na konci leží na ramenou a má na hlavě ty roztomilý růžky... Je z toho cítit symbolika, ne moc skrytá, ale silná. Jaký bude svět bez monster? Zhmotňujeme jíné, abychom si uvědomili, že exisujeme.. Jak skutečné.

• 5.11.2008  00:11
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

x-files s pokusem o zápletku typu lost (proč asi), který se bortí sám do sebe už po prvních pěti dílech. Eureka si z toho dělá alespoň srandu..

• 1.9.2008  13:57
    Alpha Dog (2006)

Film, kde má nejlepší herecký výkon Justin Timberlake. Myslím, že to mluví za všechno.

• 6.8.2008  09:04
    Hancock (2008)

V žánru oddychovek za čtyři hvězdy. V žánru filmů tak za dvě. A protože je to film, ale přesto jsem si u něj oddychnul, dávám tři.

• 1.8.2008  02:05
    Noční let (2005)

Tady je naprosto dokonale vidět, co způsobí dokonalá režie (Wes Craven), precizní výkon (Cillian Murphy), nádherná dívka (Rachel McAdams) a příšernej scénář (Carl Ellsworth). Divák celou dobu neví, oč běží, chybí nějaká závěrečná pointa, nějaká orginalita, směrování.. Je to dobrej film. Ale příšerně moc mu chybí.

• 22.5.2008  22:18
    Pokání (2007)

Naprosto ale naprosto souhlasím s každým písmenkem v komentáři Marigolda. Co se filmů z války týče, tohle je jeden z vrcholů (když na vrchol posadím Full Metal Jacket). Ona diskutovaná souvislá scéna je v mých očích jedna z nejlepších scén filmové historie. Ale všechno kolem bylo tak tupě pomalé, děj se za půl hodiny neposunul absolutně nikam a když už jsem se na konci vžil do vyprávění stařičké briony, uvěřil jsem na chvíli, že je to psané podle skutečMcEwan. Takže ještě takové malé osobní zklamání na závěr. Jo a stále nechutněji vychrtlejší Keira hrála skvěle, překvapila a potěšila..

• 22.5.2008  21:58

Čekal jsem nejhorší, přislo jen špatné. Byl jsem neustále každým odrazován, abych na to ani nekoukal, že je to vyhozenej čas. Nebyl, zas tak špatný to nebylo. Je to dobrej film, kterýmu chybí zápletka, kamera, scénář, herci a koule. Zbytek je fajn :)

• 1.5.2008  13:34

Pár zajímavých momentů, jinak další ze superkonspiračních teorií, které se snaží vydělat na lidském údivu. Adam Curtis se pouští na tenký led, když tvrdí, že Al-Kaida neexistuje. Má rozhodně ve spoustě věcí pravdu, ale radikalizuje, aby udělal dokument zajímavějším. Zbytečně, mohl to být dobrý dokument..

• 1.4.2008  21:59

Je dobře, že takový film vzniknul, ale nepovažuji ho probůh za nic "oskarového", natož důležitého. Je to pohled na věc z jedné strany, s největší pravděpodobností pravdivý a skutečný, ale bez širšch souvislostí a protkán spoustou "rádoby-dojemných" scén ze života Ala Gora. A vysloveně úsměvné jsou ty podtočené potlesky a ukazování nadšených lidí, kteří si Ala fotí atd.. Osobní propaganda přilepená víc než dokument. Ale zábavná, naučná a zajímavá. Proč ne.

• 30.3.2008  09:44

Seděl jsem, zíral jsem a na konci se nafouknul jak balón, plný té vší krásy, co je kolem, a prasknul.. Jeden z nejlepších filmů vůbec. Tečka. Tečka.

• 22.3.2008  18:58
    Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho (divadelní záznam) (1991)

Nejlepší Bolkova role!

• 21.3.2008  18:33

Nemůžu si pomoc. Hodně jsem nad tím hodnocením přemýšlel a pět je adekvátní. Nejde o to, že je to Die Hard, nejde o to, že jde o primitivní děj, ale o to, že jsem se posadil do křesla a po dvou hodinách jsem viděl titulky. Nikde žádná chyba (jen občas nesmyslně vyznívající dialogy). John opět srší hláškama, výbuchy jsou ještě větší, nechybí kung-fu kočka, záchrana celýho světa, hrdina posledního okamžiku, rodinné problémy, uvíznutí ve výtahu, spousta záporňáků, úniky smrti na poslední vteřinu, scéna, kdy hlavní hrdina visí za konečky prstů na okraji propasti, vybuchující Capitol, správnej ne-anglicky mluvící záporňák na konec, průlez větrací šachtou, stíhačka, vrtulníky, nekonečný zásobníky, spousta hi-tek vymožeností, nad kterými musí i průměrný uživatel notepadu kroutit hlavou, v čele s programátorem, "stiskem pěti tlačítek dokážu vypnout Slunce", hlavní hrdina, kterej nemá potřebu si odskočit, nebo si alespoň utřít krev z čela a nechybí ani Bruce Willis. A nejhorší na tom je, že i přesto to prostě funguje.. Pro mě je 4.0 definice akčního filmu. Když hledáte originalitu a rozum, přepněte na Lynche..

• 17.2.2008  00:14
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Tak.. Dokoukano. Heroes je kopie všeho. Hezky se na to kouká, ale je příliš mnoho dílů a v každém z nich je tak pět minut důležitých událostí a zbytek vaty. Nepopírám, že je celý film natočen giganticky a precizně, ale pro hnidopichy mýho rozměru má až příliš nesmyslů ve scénáři (většina hrdinů prostě nepoužije svoje schopnosti, když se to hodí), nedotažeností a co víc, 90% všech "zvratů" je s kapkou fantazie předvídatelnejch.. Je to špatnej seriál, ale dokáže zabavit. Takže tři. Ale ošklivý tři. EDIT/ 3. serie. Stahuji na jednu hvězdu. Tohle je vrchol kreténismu a totálního vymazanství. Víc smyslu dává koukat na tak jde čas. Opravdu se tím začínám bavit a doporučuji Heroes hodit do kolonky komedie. Protože všichni už umí všechno, nikdo neumře a další a další lidi dostávaj nebo objevujou totálně nepochopitelný vlastnosti. Dobře. To mi nevadí. Horší je, že Heroes si hrajou na vědu a ne na komiks. Omlouvám se. Ale je to sračka.

• 17.2.2008  00:04

Two words: John Malkovich

• 3.1.2008  11:20
    Godzilla (1998)

Když se Godzilla ztratila v New Yorku, praskla mi leva hemisfera

• 23.12.2007  00:05

Jsou filmy, které mě donutí dýchat rychleji a více nahlas. Tanec v temnotách je film, který mě rozbrečel. Bohužel je (i z místních komentářů) cítit obrovský vliv Bjork na celkové hodnocení. Je to tak logické, ale nevím, jestli správné. Pokud vám Bjork nevadí a chcete si poplakat a trošku si rozdrásat psychiku, koukněte na Tanec v temnotách.

<< předchozí 1 2